fbpx
swieto-niepodleglosci-wroclaw-2019

Święto Niepodległości – Wrocław 2019

Miejsca we Wrocławiu / 8 listopada 2019
Istnieje w polskim kalendarzu wiele dni oznaczonych kolorem czerwonym. Większość z nich powiązana jest ze świętami obchodzonymi w Kościele katolickim, jednak jeden dzień w roku zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla upamiętnienia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. 11 listopada to święto państwowe, podczas którego w całym kraju odbywają się liczne uroczystości mające na celu podkreślić wagę wydarzeń sprzed 101 lat. Z tej okazji miasto Wrocław przygotowało wiele interesujących propozycji, dzięki którym będzie można uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Z uwagi na to, iż jest to dzień wolny od pracy, do miasta z pewnością nadciągną goście z całej Polski, którzy będą chcieli upamiętnić historyczny moment w stolicy Dolnego Śląska. Poniżej prezentujemy najciekawsze propozycje na spędzenie tego dnia.

 

Bieg Niepodległości – Święto Niepodległości Wrocław 2019

bieg-niepodleglosci-wroclaw

Zaczynamy od zupełnie nowej inicjatywy, która przyciągnie entuzjastów zdrowego trybu życia, sportowców i amatorów. Mowa tu o Biegu Niepodległości, który pierwszy raz wystartuje we Wrocławiu. Miłośnicy aktywnego świętowania ruszą spod Ratusza znajdującego się na wrocławskim rynku. Trasa przebiegać będzie m.in. przez ul. Ruską, Grodzką, Podwale czy Dworcową. Biegacze ukończą 10-kilometrową trasę również w samym sercu miasta, a zakładany czas na przebiegnięcie dystansu przez organizatorów to 2 godziny. Spędź aktywnie Święto Niepodległości Wrocław 2019! 

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 posiada limit liczby osób startujących, który wynosi 3000. Aby w ten sposób upamiętnić wydarzenia sprzed 101 lat, należy zapisać się w siedzibie Młodzieżowego Centrum Sportu przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35, gdzie znajduje się Biuro Zawodów.

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 wystartuje o godzinie 17.

 

Marsz Niepodległości – Święto Niepodległości Wrocław 2019

marsz-niepodległości-polska

Do ostatnich dni nie było pewne, czy Marsz Niepodległości zostanie zablokowany przez Urząd Miasta. Teraz wiadomo jednak, że manifestacja przejdzie ulicami Wrocławia. Aby umożliwić Wrocławski Bieg Niepodległości, marsz został zaplanowany na godzinę 19. Uczestnicy wydarzenia wyruszą z Wyspy Słodowej i przejdą ulicą Dubois, mostem Sikorskiego, przez plac Jana Pawła II aż na pl. Solidarności, gdzie manifestacja dobiegnie końca.

Hasłem przewodnim tegorocznego marszu jest „Żeby Polska była Polską”, który jest cytatem z utworu Jana Pietrzaka o takim samym tytule.

 

Radosna Parada Niepodległości 2019 – Święto Niepodległości Wrocław 2019

radosna-parada-niepodleglosci

W nieco weselszym tonie odbędzie się z pewnością Radosna Parada Niepodległości 2019, która zgromadzi młodszych Polaków. W wydarzeniu wezmą udział przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3 wraz ze swoimi rodzinami. Ideą parady jest zaznaczenie polskich barw, które uczestnicy utworzą za pomocą folii znaną z piłkarskich stadionów. Na placu Wolności wszyscy zebrani utworzą flagę Polski, którą najlepiej będzie można dostrzec z lotu ptaka. Wydarzeniu będą towarzyszyły patriotyczne pieśni oraz ceremonie wojskowe.  Podczas parady nie zabraknie także przemarszu formacji mundurowych, co z pewnością uatrakcyjni wydarzenie.

W paradzie wezmą udział chorągwiarze, mażoretki i orkiestry dęte, a na czele pojedzie legendarny autobus Ogórek. Wszystkie zainteresowane rodziny zapraszamy do stawienia się o godzinie 10:00 przy ulicy Prostej, gdzie odbędzie się zbiórka najmłodszych Polaków z rodzicami. Godzinę później spod Bazyliki świętej Elżbiety ruszą natomiast Służby Mundurowe. Oficjalny start pochodu na placu Wolności o 11:30, gdzie chwilę później odbędzie się utworzenie biało-czerwonej flagi, która zostanie nakręcona przy pomocy drona. Według programu, uroczystości mają zakończyć się około godziny 15:00.

 

 

Piknik Wojskowy – Święto Niepodległości Wrocław 2019

piknik-wojskowy-wroclaw

Osoby, które chcą odpowiednio nastroić się przed Świętem Niepodległości zapraszamy w niedzielę, 10 listopada na ul. Pełczyńską 33, gdzie odbędzie się wojskowy piknik. W Muzeum Militarnym powinni pojawić się wszyscy pasjonaci wojskowych broni, sprzętu a także ciekawscy. W Forcie Wrocław nr 9 odbędą się bowiem wystawy fotograficzne oraz będzie można spróbować legendarnej grochówki żołnierskiej. Co więcej, będzie można wziąć broń w swoje ręce i spróbować sił w paintballowej strzelnicy. Dla młodszych uczestników organizatorzy przygotują rozmaite gry i zabawy.

Fort przy Pełczyńskiej można odwiedzić od 14:00 do 16:00. Wydarzenie zwieńczy koncert patriotycznych pieśni, które dodatkowo zintegrują uczestników.

 

Legendarne zespoły w Hali Stulecia – Święto Niepodległości Wrocław 2019

Jeżeli bierzecie udział w wydarzeniu, które kończy się w ten dzień przed godziną 18:00, koniecznie musicie odwiedzić później Halę Stulecia. Na wrocławskiej scenie pojawi się zespół Bajm oraz xManaam, w skład którego wchodzą muzycy legendarnej ekipy Manaam oraz nowa wokalistka Aga Bieńkowska. Widzowie usłyszą z pewnością takie hity jak „Kocham cię, kochanie moje” czy „Cyklady na Cykladach”.

Jeżeli nie uda wam się tego dnia dotrzeć do Hali Stulecia – nic straconego. Na imprezie „wRock for Freedom” zagra również zespół Perfect, który swoje największe przeboje zaprezentuje 16 listopada.

Bilety do nabycia tutaj.

 

Niepodległościowy spływ kajakowy – Święto Niepodległości Wrocław 2019

kajakowy-spływ-niepodleglosci

Z okazji święta obchodzonego 11 listopada, ekipa Kayak Tours przygotowała w ten dzień specjalny Niepodległościowy Spływ Kajakowy. Jeżeli jesteście fanami swobodnej żeglugi lub nie mieliście okazji jeszcze przepłynąć szlakami wodnymi Wrocławia, zapraszamy do zapisów. Spływ rozpocznie się o godzinie 10:00 i ruszy przy ulicy Na Grobli – w siedzibie Wrocławskiego WOPR-u. Idealna propozycja na aktywne spędzenie czasu z rodziną lub w towarzystwie znajomych.

 

 

11 listopada – Noclegi we Wrocławiu

apartamenty-wroclaw

Narodowe Święto Niepodległości to dzień wolny od pracy, który w tym roku wypada korzystnie dla wszystkich tych, którzy długie weekendy lubią spędzać poza swoim miejscem zamieszkania. Jeżeli planujecie przyjazd do Wrocławia i szukacie komfortowego noclegu w atrakcyjnych cenach – lepiej nie mogliście trafić!

Nasz hostel oferuje pokoje dla par, apartamenty dla rodzin z dziećmi oraz pokoje wieloosobowe, które komfortowo przenocują do 10 osób. Jest to świetne rozwiązanie na rodzinny wyjazd lub weekendowy wypad ze znajomymi do przepięknego Wrocławia. Nasze pokoje posiadają prywatne łazienki oraz dostęp do wspólnych, dobrze wyposażonych aneksów kuchennych. Naszym gościom udostępniamy także bezpłatne Wi-Fi oraz TV.

pokoje-wroclaw-1

Przyjeżdżacie na długi weekend samochodem? Na terenie naszego hostelu znajduje się darmowy parking dla naszych gości (liczba miejsc ograniczona).  Wszystkie powyższe atuty sprawiają, że Vanilla Hostel&Apartments to idealny wybór na nocleg we Wrocławiu.

 

Pokoje blisko rynku Wrocław

pokoje-blisko-rynku-wroclaw

Jednym z największych atutów naszego Vanilla Hostel&Apartments jest lokalizacja, która umożliwi Wam odwiedzenie najciekawszych miejsc we Wrocławiu. Wiele uroczystości Święta Niepodległości odbędzie się w okolicach rynku, do którego z naszego hostelu dotrzecie spokojnym spacerem w niespełna 15 minut. Jest to ogromny plus biorąc pod uwagę trudności w zaparkowaniu auta w centrum. Szczególnie w takie dni jak 11 listopada.

Zdajemy sobie sprawę, żę oprócz uroczystości Święta Niepodległości interesuje Was także zwiedzenie najbardziej charakterystycznych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Świetnie się składa, ponieważ w bliskim sąsiedztwie naszego hostelu znajduje się znana w całym kraju Panorama Racławicka przyciągająca od wielu lat zarówno starszych, jak i najmłodszych pasjonatów historii.

ostrów-tumski-wrocław

Oprócz tego będziecie mogli zabrać swoje pociechy do nowoczesnej wystawy o wodzie Hydropolis czy w końcu wjechać na najwyższy punkt widokowy znajdujący się w Sky Tower. Tuż obok naszego Vanilla Hostel&Apartments znajduje się również najpopularniejszy Most Grunwaldzki, który poprowadzi was do najstarszego miejsca we Wrocławiu, czyli przepięknego Ostrowa Tumskiego. Na jego terenie zobaczycie jeden z największych zabytków miasta – katedrę św. Jana Chrzciciela.

Zapraszamy do rezerwacji pokoi dzwoniąc pod nr 794 750 111, korzystając z naszego systemu rezerwacyjnego lub pisząc do nas na rezerwacje@vanillahostel.pl

 Do zobaczenia!

 

 

Ernest Marczyński

Call Now Button