Polska – Nigeria wszystko o meczu. Ceny biletów, gdzie nocować, jak dojechać?

Już, 23 marca 2018 roku o godzinie 20:45, Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Wrocław mecz towarzyski z Nigerią. Sprzedaż biletów już wystartowała!

Kibice, którzy wybiorą się do Wrocławia będą mogli na własne oczy przekonać się o dyspozycji podopiecznych Adama Nawałki. Będzie to jedno z dwóch spotkań towarzyskich, które stanowią próbę generalną przez XXI Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018 odbywających się w Rosji.

Ceny biletów na mecz Polska Nigeria 2018

Uwaga! Sprzedaż biletów nie będzie prowadzona w kasach stadionu w dniu meczu.

W pierwszej fazie, trwającej od 20.02.2018 – przedsprzedaż będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy kart kibica. Tydzień później tj, 27.02.2018 ruszy sprzedaż otwarta.

Jednocześnie jak informuje Polski Związek Piłki Nożnej, sprzedaż biletów na mecze Reprezentacji Polski odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem podmiotów przez niego upoważnionych, przede wszystkim za pośrednictwem stron internetowych www.laczynaspilka.pl i www.kupbilet.pl

Kibice będą mieli możliwość nabywać bilety w trzech kategoriach – w cenach od 90 zł do 160 zł. Osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim z opiekunem zapłaci za wejściówkę 80 zł.

Jak dojechać na stadion?

Na Stadion Wrocław możemy dojechać komunikacją miejską m.in. liniami tramwajowymi 3, 10, 20, 31 lub liniami autobusowymi (103 oraz 128). Nazwa przystanku to STADION WROCŁAW (Królewiecka) lub STADION WROCŁAW (Lotnicza)

Z naszego Hostelu udacie się Państwo na stadion bezpośrednio linią nr 3 odjeżdżającą z przystanku „pl. Wróblewskiego” (ok 50 m)

Jednocześnie jak informuje MPK, zostaną dodatkowo uruchomione linie specjalne, które będą kursować zarówno przed jak i po meczu.

Gdzie nocować?

Odpowiedź może być tylko jedna. Oczywiście, że w Vanilla Hostel & Apartments. Zwłaszcza, że na ten weekend przygotowaliśmy dla Kibiców Reprezentacji Polski ofertę specjalną.

Zapraszamy do rezerwacji noclegów.

Promocja Walentynkowa aż do -14% – „Zakochaj się we Wrocławiu!”

Przyjedź do naszego pięknego miasta, zatrzymaj się w urokliwym Vanilla Hostel&Apartments i…Zakochaj się we Wrocławiu!

Co najważniejsze do 14 lutego możesz to zrobić w cenach aż do – 14% niższych od cennikowych!

Weź swoją drugą połówkę lub paczkę znajomych i skorzystajcie z Promocji na pobyt w Vanilla Hostel & Apartments!

Promocja ważna do 14.02.2018

HOSTEL

Nasz hostel oferuje Państwu 32 pokoje w 13 apartamentach z ok. 150 miejscami noclegowymi. W każdym pokoju Vanilla Hostel znajduje się łazienka z prysznicem, dostęp do telewizji kablowej, bezpłatny internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Za budynkiem mieści się hostelowy parking na 22 stanowiska – oferujemy darmowe miejsca postojowe wszystkim naszym gościom.
W standardzie Vanilla Hostel znajdują się również wspólne kuchnie do samodzielnego przygotowywania posiłków, możliwość wypożyczenia (bez żadnych dodatkowych opłat) suszarki do włosów i żelazka.
APARTAMENTY
W naszym hostelu znajdą się również apartamenty – posiadamy ich obecnie 13. W pokojach Vanilla Hostel & Apartments jest łazienka z prysznicem oraz internet WiFi, a także dostęp do TV kablowej – dodajmy – w każdym z pomieszczeń.
Nasza kamienica znajduje się w centrum Wrocławia, 500 m od Starego Miasta, otaczają go Akademia Sztuk Pięknych, zabytkowy Kościół, regionalna przychodnia oraz szkoła. Za budynkiem jest boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą, stoły do ping-ponga oraz plac zabaw dla dzieci.

ZAREZERWUJ ONLINE <

Parki trampolin we Wrocławiu

Od przybytku głowa nie boli

Do tej pory nie mieliśmy we Wrocławiu żadnego parku trampolin. Teraz w ciągu tygodnia otwierają się aż dwa. Wbrew pozorom nie jest to rozrywka wyłącznie dla dzieci, ani banalna zabawa, która nie wymaga żadnej wprawy. Oczywiście parki trampolin będą oferować przestrzenie zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych „skoczków” więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszy z obiektów ruszył w minioną sobotę. Znajduje się przy ulicy Szybowcowej 31 i nosi nazwę Jump Hall. Koszt godzinnej zabawy wynosi 26 zł o ile dokonamy wcześniejszej rezerwacji przez internet. Dwa złote więcej zapłacimy jeśli bilet kupimy na miejscu.

Więcej

Światowa Stolica Książki

Stara stolica

Na początek nieco historii. Nie każdemu jest to wiadome, ale historyczną stolicą Śląska nie są Katowice. To stosunkowo młode miasto (prawa miejskie uzyskało dopiero w 1865 roku) jest bez wątpienia najważniejszym ośrodkiem miejskim obecnego województwa Śląskiego. Województwo jest jednam czymś zupełnie innym niż historyczna kraina Śląsk. O ile województwo obejmuje Górny Śląsk (mniej więcej) o tyle średniowieczny Śląsk to dzisiejsze dolnośląskie, górnośląskie i opolskie (mniej więcej).

Więcej

U progu majówki

Wojaże małe i duże

Z końcem przyszłego (i początkiem jeszcze następnego) tygodnia nadejdzie upragniona przez wielu majówka. Rok w rok dziesiątki tysięcy polaków z utęsknieniem wyglądają tego nieco dłuższego niż zazwyczaj weekendu. Wprawdzie w tym roku 1 maja wypada niezbyt szczęśliwe w niedzielę, a więc nie daje dodatkowego dnia wolnego, ale i tak wiele naszych rodaków zapewni sobie wolny poniedziałek by łącznie z wolnym wtorkiem cieszyć się urlopem od piątkowego popołudnia, aż do środowego poranka.

Więcej

A jednak można

Nie tylko zmiany

Nie dalej niż dwa tygodnie temu pisaliśmy o wzbudzającej kontrowersje przebudowie historycznego domu towarowego w samym centrum Wrocławia. Nowa inwestycja ingerowała w jego oryginalny kształt przez dobudowanie do poniemieckich murów dodatkowego piętra. Nasz tekst na ten temat znajdziesz tutaj. Choć cieszyło nas (i nadal cieszy), że kolejna oryginalna pozostałość po dawnym Breslau zostanie wyremontowana podnosiliśmy swoje wątpliwości co do sposobu w jaki dojdzie to do skutku. Jesteśmy świadomi tego, że inwestor w pierwszej kolejności patrzy na swój zysk – to ze wszech miar zrozumiałe i naturalne.

Więcej

Muzeum w Zajezdni

Zajezdnia tramwajowa…

Ośrodek Pamięć i Przyszłość, który zajmuje się badaniem historii Wrocławia, głównie tej powojennej, ale nie tylko, staje przed nowym wyzwaniem. Już od pewnego czasu wiadome było, że w obecnym roku ruszy jedno z najważniejszych przedsięwzięć w dziejach działalności Ośrodka Pamięć i Przyszłość jakim jest Centrum Historii Zajezdnia. To nowoczesne, multimedialne muzeum ma powstać w miejscu, które samo w sobie jest ważne dla historii miasta. Mowa o zajezdni tramwajowej na ulicy Grabiszyńskiej.

Więcej

Historyczna kamienica do zmiany

Zachowane oblicze

 

Jeśli, drogi czytelniku, śledzisz naszego bloga czy facebooka w miarę uważnie, to na pewno zauważyłeś informacje o renowacji, której poddaliśmy swoją kamienicę. Rozpoczęliśmy ją od remontu wnętrza, które było równie mocno zaniedbane co elewacje. Pokój po pokój, metr kwadratowy po metrze, przywracaliśmy pierwotny blask kamienicy przy Traugutta 35. Był to proces czasochłonny, wymagający wielkich nakładów finansowych i pracy. Byliśmy jednak konsekwentni i nieustępliwi, aby doprowadzić zaczęte dzieło do końca. Wszystkie te prace są już na ukończeniu, a w międzyczasie rozpoczęliśmy remont elewacji i tyłu kamienicy. Również one zostały zakończone. Efekty każdy może ocenić samodzielnie. Kamienica znów prezentuje się spektakularnie, jak niemal 150 lat temu, kiedy otwierała swoje podwoje po raz pierwszy. Oczywiście przed rozpoczęciem prac mieliśmy różne pomysły na to jak wykonać planowany remont.

Więcej

Europejska Stolica Kultury bez pieniędzy?

Ambitne plany, trudne realizacje

Europejska stolica kultury, to przedsięwzięcie bardzo ambitne. Tysiące różnego rodzaju artystycznych atrakcji. Od koncertów, przez wernisaże, po projekcje kinowe czy przedstawienia teatralne. Każda gałąź sztuki znajdzie tu pole do popisu dla właściwej sobie wrażliwości czy estetyki. Od najbardziej awangardowych bo najbardziej klasyczne. Całość została dumne i szumnie otwarta jakiś czas temu.

Więcej

Świdnicka od nowa

Zmiany, zmiany, zmiany

Ulica Świdnicka to jeden z kulturowych skarbów naszego miasta. Jeden z najstarszych, najbardziej okazałych, najbogatszych i najważniejszych traktów stolicy Dolnego Śląska. Chluba grodu nad Odrą. Przez wieki swojego trwania rosła w siłę i piękno. Niestety rozwój ten został poważnie wyhamowany przez drugą wojnę światową. Świdnicka jak i cały Wrocław poważnie ucierpiała na zmaganiach Rosjan z Niemcami. Zdecydowana większość zabudowy obróciła się w gruzy, bogate witryny sklepów powypadały od huku bomb, dawni właściciele i najemcy musieli się salwować ucieczką. W okresie PRL przegrodzona trasą szybkiego ruchu, z przejściem podziemnym, dziwnymi budynkami z początku lat 90 w stylu Solpolu, krzyczących o rozkwitającym kapitalizmie, przerobiona na deptak w swojej północnej części wciąż trwa.

Więcej