fbpx
rynek-wrocław

Gdzie spędzić ferie 2020 we Wrocławiu?

Miejsca we Wrocławiu / 13 lutego 2020
Województwo dolnośląskie to jeden z trzech regionów Polski, który tegoroczne ferie rozpoczął w ostatnim możliwym terminie. Od tego poniedziałku na dobre rozpoczęły się więc ferie dla dzieci i młodzieży, które potrwają aż do 23 lutego. Jesteście z Wrocławia i – z uwagi na liczne atrakcje na miejscu – postanowiliście zostać w stolicy Dolnego Śląska? A może zamierzacie spędzić ferie 2020 we Wrocławiu przyjeżdżając z okolic lub innego regionu naszego kraju w poszukiwaniu wspaniałych atrakcji? Jak co roku podczas ferii zimowych we Wrocławiu dzieje się bardzo dużo, dlatego postanowiliśmy wybrać dla Was najciekawsze propozycje.

 

Aquaferie w Aquaparku

ferie-2020-wroclaw

 

Podobnie jak w ostatnich latach, w tym roku również dla dzieci i młodzieży specjalną ofertę na ferie 2020 we Wrocławiu przygotował wrocławski Aquapark. W wodnym obiekcie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pływaniem lub chcą aktywnie spędzić ten czas podczas wodnych zabaw.

 

Akcja została podzielona na dwa turnusy. Najbliższy z nich potrwa od 17 do 21 lutego. Co ciekawe, każdy z pięciu dni będzie zupełnie inny, dzięki czemu Twoja pociecha nie będzie nudzić się choć przez chwilę. Organizatorzy przygotowali bowiem atrakcje tematyczne, przez co znacznie będą różnić się od siebie przygotowane zabawy w poszczególnych dniach.

 

W poniedziałek dzieci zamienią się w piratów poszukujących skarbów ukrytych pod wodą. Program przewiduje między innymi pasowanie na pirata, rozdanie pirackich gadżetów czy piracką sesję zdjęciową. We wtorek wrocławski Aquapark zamieni się natomiast w prawdziwą dżunglę. Dzieci otrzymają tropikalne przebrania, w których również będą mogły sobie zrobić pamiątkową fotkę. Ciekawie zapowiada się środa, kiedy to uczestnicy będą mieli okazję zanurkować wraz ze skuterami podwodnymi. Czwartek stanie natomiast pod znakiem olimpijskim, a dzień zakończy mecz piłki wodnej. Turnus zakończy dzień hawajski, podczas którego dzieci będą miały okazje ścigać się na deskach surfingowych. Trzeba przyznać, że różnorodność przygotowanych atrakcji robi wrażenie!

 

W programie stałymi punktami jest nauka pływania dostosowana do umiejętności każdego z uczestników oraz czas wolny przeznaczony na wodne zabawy. Dla zapisanych dzieci, organizatorzy przewidzieli także wyżywienie w postaci trzech posiłków.

Cena za cały turnus wynosi 500PLN – w przypadku tylko jednego dnia jest to cena 120PLN.

 

 

Ferie 2020 w ZOO Wrocław

ferie-2020-wroclaw

 

Specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowało również wrocławskie Afrykarium. Jeśli Twoja pociecha jest pasjonatem egzotycznych zwierząt – koniecznie musi udać się największego obiektu tego typu w Polsce! Przez cały tydzień od godziny 11:10 będą odbywać się specjalnie przygotowane na tę okazję Egzotyczne spotkania. Na spacer po Afrykarium zabiorą Wasze pociechy specjalni edukatorzy, którzy przekażą ogrom wiedzy na temat napotkanych okazów. Uczestnicy poznają ciekawostki Morza Czerwonego oraz zamieszkujące tam żółwie pustynne oraz ryby pływające pośród rafy koralowej.

 

Kolejnym przystankiem na podróżniczej mapie będzie Afryka Wschodnia skrywajaca w sobie masę ciekawych stworzeń. Dzieci poznają charakterystykę hipopotamów, mrówników czy… wiewiórek przylądkowych. Podczas spaceru nie zabraknie również spotkania z niebezpiecznie wyglądającymi rekinami i płaszczkami, które zamieszkują Kanał Mozambicki.

 

Największą zaletą Egzotycznych spotkań będzie możliwość czerpania wiedzy prosto od opiekunów poszczególnych gatunków zwierząt. Dzięki temu uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek, których próżno szukać nawet w Internecie.

 

Egzotyczne spotkania we wrocławskim Afrykarium to wspaniały pomysł na to, by połączyć zabawę z edukacją. A przy okazji, atrakcja przygotowana przez organizatorów jest w bardzo korzystnej cenie 10PLN od osoby. Dziennie w spotkaniach może wziąć udział grupa maksymalnie 25-osobowa.

 

Ferie 2020 na Stadionie Wrocław

wroclaw-ferie-2020

 

Jeśli twoje dziecko jest wielkim fanem piłki nożnej, to oferta przygotowana przez Stadion Wrocław będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę. W trakcie trwania ferii, organizatorzy umożliwiają zwiedzanie obiektu, na którym swoje mecze rozgrywa na co dzień Śląsk Wrocław. Zakątki stadionu można odkrywać od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00, 13:00 oraz 15:00 za jedyne 10PLN.

Podczas godzinnego spaceru po największym stadionie w tej części Polski, będzie można zobaczyć szatnię zawodników a także wysłuchać różnych ciekawych historii dotyczących tego obiektu.

 

Twoje dziecko nowym Master Chefem?

A gdyby tak odwrócić rolę i to dzieci przygotują Wam przepyszne śniadanie przed pójściem do pracy? Albo po powrocie do domu to Wasze pociechy podadzą Wam pachnący i gorący obiad? Jeżeli w Waszej kuchni dominują pomysły najmłodszych, którzy aż palą się do przygotowywania posiłków, świetnym wyborem będzie posłanie ich na półkolonię kulinarną przygotowaną przez Akademię Młodego Kucharza.

 

Od piętnastu lat, Akademia organizuje pięciodniowe spotkania kulinarne z najmłodszymi. W zajęciach wezmą udział dzieci w wieku 7 – 12 lat, które pod okiem profesjonalnych kucharzy nauczą się gotowania. Każdego dnia, podczas autorskich zajęć kulinarnych uczestnicy będą uczyć się dwóch dań – śniadaniowych i obiadowych. Po zakończeniu turnusu Wasze pociechy powrócą jako małe kulinarne Master Chefy, które potrafią przygotować dania na cały tydzień.

 

Podczas turnusu dzieci, nie spędzają jednak czasu tylko w kuchni. W przypadku ładnej pogody uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez animatorów na świeżym powietrzu. Nie zabraknie również możliwości podzielenia się z innymi swoimi zdolnościami artystycznymi podczas spotkań.

 

Koszt 5-dniowego turnusu kosztuje 640PLN. Więcej informacji znajdziecie na facebookowym wydarzeniu.

 

Ferie 2020 we Wrocławiu – pozostałe propozycje

hydropolis-wroclaw-atrakcja

Choć niektóre obiekty przygotowały specjalne oferty na ferie zimowe, możecie być pewni, że to nie wszystkie atrakcje jakie znajdziecie w tym czasie w przepięknym Wrocławiu. Podczas wizyty w stolicy Dolnego Śląska koniecznie musicie odwiedzić kilka miejsc – inaczej nie będziecie mogli powiedzieć, że zwiedziliście Wrocław.

 

Tuż obok naszego hostelu znajduje się największa wystawa wodna Hydropolis. Wewnątrz zjawiskowego obiektu znajdziecie kilka stref odpowiedzialnych za konkretne aspekty wiedzy o wodzie. Każdą z części wystawy obejrzycie dzięki interaktywnym panelom oraz wyświetlaczom, które umożliwiają samodzielne wyszukiwanie informacji. Zwiedzicie głębiny, dowiecie się o wszystkich stanach wody, a także dowiecie się, ile wody znajduje się w każdym organie człowieka.

 

co-warto-zobaczyc-wroclaw-panorama-raclawicka

Po sąsiedzku mieści się także Panorama Racławicka, która jest na liście miejsc obowiązkowych do zwiedzenia. 114-metrowy obraz prezentujący Bitwę pod Racławicami robi niesamowite wrażenie na żywo. Wszystko to dopełnia bardzo szczegółowy opis malowidła prezentowany głosem Daniela Olbrychskiego. Wyprawa do Panoramy Racławickiej to idealny pomysł na edukacyjne wyjście całą rodziną. Odnajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy historii, jak i entuzjaści sztuki.

 

Idealnym zwieńczeniem wyjazdu podczas zimowych ferii będzie wyprawa na najwyższy szczyt widokowy w Polsce – Sky Tower. Uwierzcie, że widok Wrocławia z 49 piętra zapiera dech w piersiach. Należy jednak pamiętać, że nie każda pogoda jest korzystna do wjechania na punkt widokowy. Najlepiej przed rezerwacją konkretnego terminu podejrzeć widoczność dzięki kamerom online.

 

 

Ernest Marczyński

Call Now Button