fbpx
jesien-2020-we-wroclawiu

Wakacje 2020 we Wrocławiu – bezpieczne zwiedzanie w czasie pandemii

Miejsca we Wrocławiu, Poland, Wroclove / 15 lipca 2020

Choć jeszcze kilka tygodni temu nikt nie przypuszczał, że wakacyjny wyjazd w dobie pandemii spowodowanej koronawirusem może być możliwy i – przede wszystkim bezpieczny – dziś wszystko jest już jasne. Obowiązujące obostrzenia umożliwiają spragnionym wypoczynku turystom wyjazd w najpiękniejsze tereny na polskiej ziemi. Jednym z nich jest niewątpliwie stolica Dolnego Śląska, która oferuje niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Planujecie Wakacje 2020 we Wrocławiu? Sprawdźcie, w jakich miejscach i w jaki sposób bezpiecznie spędzicie swój urlop.

Wszystko wskazuje na to, że najgorszy okres pod względem restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa jest już za nami. Ograniczenia są wprowadzone na tyle, by móc pozwolić sobie w końcu nieco odetchnąć i wybrać się na wymarzony chyba bardziej niż kiedykolwiek wypoczynek. Od kilku tygodni można poruszać się już swobodnie po otwartych przestrzeniach, a w pomieszczeniach zostały wprowadzone sztywne wytyczne, które w bezpieczny sposób umożliwiają przyjmowanie gości oraz obsługę klientów. W okresie wakacyjnym działają wszystkie największe atrakcje turystyczne we Wrocławiu, które również przygotowały specjalne zasady mające na celu poczucie jak największego poziomu bezpieczeństwa wszystkich odwiedzających.

 

Wakacje 2020 we Wrocławiu – Aquapark

aquapark-wroclaw-wakacje-2020

[źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Aquapark_Wroc%C5%82aw]

Jedną z pierwszych atrakcji podczas planowania urlopu we Wrocławiu z pewnością będzie największy park wodny w regionie, czyli wrocławski Aquapark. Wybudowany w 2008 roku obiekt rokrocznie przyciąga w okresie wakacyjnym turystów z całego kraju. Masę zabawy zapewnią Waszym pociechom zjeżdżalnie, leniwa rzeka, dziecięca zatoka oraz basen z falami, dzięki któremu można poczuć się jak na prawdziwym tropikalnym morzu. Aquapark pomyślał również o najmłodszych gościach wyznaczając specjalny brodzik dla kilkulatków.

Dorośli zaznają natomiast relaksu w strefie rekreacyjnej, gdzie znajdują się baseny pływackie oraz jacuzzi. Starsi docenią obecność biczów wodnych oraz basenu solankowego wspomagającego regenerację. Aquapark to jednak nie tylko wypoczynek i zabawa w wodzie – na terenie znajdują się także sauny oferujące różnego rodzaju seanse. Dla tych, którzy odwiedzają obiekt w celach stricte sportowych czeka specjalna strefa torów do profesjonalnego wodnego treningu.

Ogromny kompleks mieści masę ciekawych atrakcji wewnątrz, jednak w okresie letnim urlopowicze szczególnie docenią baseny pod gołym niebem. Wodny relaks pod chmurką w mieście? Koniecznie musicie odwiedzić Aquapark Wrocław.

 

Aquapark w czasie koronawirusa

wakacje-2020-we-wroclawiu-aquapark

[źródło: facebook.com/aquaparkwroclaw]

Zabawie i morskiemu wypoczynkowi nie przeszkodzi pandemia koronawirusa. Władze obiektu przygotowały specjalne zasady, które obowiązują na terenie Aquaparku w tym szczególnym okresie. Podobnie jak we wszystkich sklepach i obiektach turystycznych, goście proszeni są o zachowanie dwumetrowego dystansu. Dotyczy to całego obiektu – zarówno szatni i holu, jak i stref na basenach. Choć z wiadomych względów nie trzeba nosić maseczek podczas pobytu w wodzie – należy przy ich pomocy zasłaniać usta i nos aż do samego wejścia na strefy. Dodatkowo, kamera termowizyjna zmierzy temperaturę wszystkim wchodzącym do Aquaparku, co wyeliminuje ryzyko, że na teren wejdą osoby z objawami COVID-19.

Jednym z najważniejszych ograniczeń jest to dotyczące ilości przebywających gości na terenie całego obiektu. We wrocławskim parku wodnym może jednocześnie przebywać 50% maksymalnego obłożenia. Zaleca się także, aby goście zostawiali jedno miejsce odstępu – zarówno w szatniach, jak i pod prysznicami oraz w toaletach. Przed wejściem do każdej sauny znajdują się także informacje o tym, ile osób może jednocześnie przebywać wewnątrz. Na basenie sportowym również obowiązuje ograniczenie – na jednym torze mogą pływać w tym samym czasie 4 osoby.

Pewne ograniczenia z pewnością zrekompensuje niesamowita zabawa oraz zasłużony wodny relaks. Aby zachować dodatkowe środki bezpieczeństwa oraz mieć pewność, że uda się na pewno wejść do Aquaparku na daną godzinę, polecamy zakup biletów online, które znajdziecie tutaj.

Wakacje 2020 we Wrocławiu – ZOO i Afrykarium

wakajce-2020-wrocław-zoo-afrykarium

[źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Afrykarium]

Niezależnie, czy jesteście miłośnikami tropikalnych zwierząt żyjących na powierzchni ziemi, czy fascynują was głębiny afrykańskich wód, kolejnym punktem na waszej turystycznej mapie stolicy Dolnego Śląska bez wątpienia musi być wrocławskie ZOO. Z uwagi na znajdujące się na jego terenie Afrykarium, jest to obowiązkowa pozycja, gdy planujecie Wakacje 2020 we Wrocławiu.

Czym jest Afrykarium?

Jak sama nazwa wskazuje jest to obiekt przypominający wielkie akwarium, w którym znajdują się przedstawiciele wodnych ekosystemów Afryki. Dzięki specjalnym tunelom można niemal z kilkucentymetrowej odległości podziwiać egzotyczne okazy. W segmencie dotyczącym Morza Czerwonego można zobaczyć ponad 60 gatunków kolorowych ryb pływających między rafą koralową. W części reprezentującej Afrykę Wschodnią można podziwiać m.in. hipopotamy nilowe poruszające się pod wodą a także jedne z najmniejszych antylop na świecie.

Niesamowite wrażenia na żywo robi 18-metrowy przezroczysty, akrylowy tunel, dzięki któremu poczujecie się, jakbyście stąpali po dnie zbiornika zamieszkującego przez efektowne zwierzęta. W tym miejscu waszą uwagę przykują żółwie zielone, rekiny oraz płaszczki.

Wrocławskie ZOO i Afrykarium – zasady bezpieczeństwa

afrykarium-wakacje-2020-we-wroclawiu

[źródło: zoo.wroclaw.pl]

Podobnie jak w Aquaparku, w tym miejscu również wprowadzone zostały specjalne wytyczne mające na celu bezpieczne zwiedzanie przepięknych, morskich zakątków Afryki oraz tradycyjnej części ZOO. Standardowo, poruszanie się po całym obiekcie jest możliwe przy zachowaniu dwumetrowej odległości od innych zwiedzających, a także zasłanianiu ust i nosa. Szczególnie ważnym ograniczeniem jest zakaz dotykania szyb, barierek i ogrodzeń. Dodatkowo, regularną dezynfekcję rąk zapewniają ustawione w każdym możliwym miejscu dozowniki z płynem.

W związku z epidemią zostały zamknięte strefy narażone na dużą ilość osób na małej przestrzeni. W tej chwili nie można wejść do pawilonów Ptaszarni, Terai oraz Słoniarni. Nieczynny jest także pawilon edukacyjny „Klimat, zwierzęta, ludzie” a także Motylarnia. Nic jednak straconego – większość tych okazów można podziwiać w części zewnętrznej obiektu. Istotną informacją jest również fakt, iż na teren obiektu można wejść jedynie przez Bramę Główną. Brama Japońska do odwołania zostaje nieczynna.

Właściciele wrocławskiego ZOO zachęcają także do zakupów biletów drogą internetową – link znajdziecie tutaj oraz w ustawionych automatach.

Wakacje 2020 we Wrocławiu – bezpieczny nocleg w Vanilla Hostel&Apartmentsapartamenty-wroclaw

Pomimo pandemii spowodowanej koronawirusem, bezpieczne jest nie tylko zwiedzenie największych atrakcji we Wrocławiu, lecz także nocleg w naszym hostelu. Wprowadzone zmiany dotyczą jednak tylko kwestii związanej ze zwiększeniem Państwa bezpieczeństwa i komfortu. Poza tym, hostel oraz nasza obsługa działają bez zmian. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym poprzednim wpisie. 

Przepiękny hostel w świetnej lokalizacji? W Vanilla Hostel&Apartments oferujemy pokoje dla par, pokoje wieloosobowe dla grup a także apartamenty dla rodzin z dziećmi. Po sąsiedzku znajdują się inne atrakcje turystyczne, których nie możecie przegapić planując swoje Wakacje 2020 we WrocławiuHydropolis oraz Panorama Racławicka.

Ernest Marczyński

Call Now Button