majowka-wroclaw

Majówka we Wrocławiu – jakie atrakcje w 2019 roku?

Miejsca we Wrocławiu / 15 kwietnia 2019

W tym roku kalendarz ułożył się bardzo korzystnie pod weekend majowy. Osoby, które chcą odpocząć naprawdę długo, przy wykorzystaniu tylko 3 dni urlopu mogą mieć aż 9 dni wolnych. Do naszego hostelu w tym okresie przyjeżdża wielu turystów z całej Polski. Nic dziwnego – niskie ceny za komfortowe pokoje blisko centrum Wrocław mówią same za siebie, a majówka we Wrocławiu co roku oferuje wiele imprez. Jakie pomysły podsuwamy wam w 2019?

Festiwale – 3-majówka przy Pergoli

majowka-wroclaw-2

Majówka zazwyczaj rozpoczyna imprezy plenerowe w całym mieście. Niedługo później ruszają studenckie Juwenalia, a następnie największe imprezy w kraju. Koncertów na świeżym powietrzu nie będzie brakowało także we Wrocławiu. Największe wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Pergoli przy Hali Stulecia. Organizatorzy przyciągają zainteresowanych dużymi nazwiskami. 1 maja pojawią się m.in.: Organek, Coma czy Nocny Kochanek. W drugi dzień majówki na scenie zagrają takie zespoły jak The Dumplings, Pidżama Porno, Ira oraz solowi wykonawcy – Krzysztof Zalewski i Ten Typ Mes. Imprezę zwieńczą trzeciego dnia koncerty m.in. Happysad, Bitaminy, Kasi Nosowskiej czy Ani Dąbrowskiej.  Na terenie Hali Stulecia będą ustawione trzy sceny – Scena Pergola, która zamieni się wieczorem w Kino Nocne, Scena ZOO, która zamieni się później w Silent Disco a także Scena Nocna.

Bilety na imprezę są płatne:

01-02.05 – 95 PLN
02-03.05 – 95 PLN
Karnet trzydniowy – miejsce stojące – 120 PLN
Bilety od – 70 PLN

Impreza połączona jest także z Gitarowym Rekordem Guinnessa. Czy uczestnicy pobiją rekord ustanowiony w tamtym roku? By tak się stało jednocześnie musi zagrać ponad 7411 gitarzystów. Przyjdźcie i sprawdźcie!

Aktywna majówka we Wrocławiu

majowka-wroclaw-3

Organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla wielbicieli aktywnego spędzania wolnego czasu. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli wziąć udział w Wielkiej Majówce na Partynicach. Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych przewidziano wiele stref rozrywki. W strefie sportu uczestnicy zdobędą wiedzę na temat najważniejszych ćwiczeń fizycznych oraz będą mogli je wykonać pod okiem profesjonalistów. Na terenie znajdzie się też strefa gier podwórkowych. Najmłodsi będą mogli bawić się grając w gumę, klasy czy w chowanego. Organizatorzy zadbali także o strefę gastronomiczną. Kto pogardzi dobrym jedzeniem po wysiłku? Na zainteresowanych czekają regionalne wyroby z Dolnego Śląska, food trucki a także piwo.

Wstęp na Wielką Majówkę na Partynicach jest wolny.

Nocny Targ Tęczowa – majówka we Wrocławiu

majowka-wroclaw-4

1 maja odbędzie się huczne otwarcie Nocnego Targu we Wrocławiu. Jest to zbiór różnych aktywności w jednym miejscu. Koncerty, kino letnie, strefa relaksu a nawet strefa tańca. Organizatorzy przewidują także targi winyli, staroci, różnego rodzaju warsztaty a także występy stand-upowe. W majówkę wystąpi jeden z popularniejszych polskich stand-uperów, Michał Leja. Nocny targ będzie odbywał się cyklicznie w ramach cotygodniowych zjazdów. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnym profilu Facebook.  

Wrocławska fontanna multimedialna

majowka-wroclaw-6

Multimedialna Fontanna przy Hali Stulecia jest największą tego typu atrakcją w Polsce i jedną z największych w Europie. 4 maja ruszą codzienne pokazy o stałym grafiku. Widzowie zobaczą efektowne demonstracje przy akompaniamencie wielu gatunków muzycznych – muzyki nowoczesnej, klasycznej, popowej czy ambientowej. W jej towarzystwie pokaz potrwa najdłużej, bo aż 20 minut. Najkrótsze, 4 minutowe demonstracje dotyczą natomiast muzyki nowoczesnej. Pokazy będą odbywać się co godzinę – od 10:00 do 21:40. Atrakcja rokrocznie przyciąga tłumy – starannie dobrana muzyka oraz efektowne, kolorowe pokazy zapierają dech w piersiach zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Pokazy są bezpłatne, jednak istnieje możliwość wykupienia miejsca na tarasie widokowym należącym do Wrocławskiego Centrum Kongresowego, w którym można nabyć bi  lety w cenie 5 złotych.

Długa majówka w Aquaparku

majowka-wroclaw-5

Ci, którzy nie chcą do ostatnich chwil martwić się o pogodę podczas majówki zapraszamy do wrocławskiego Aquaparku. Tam majowy weekend potrwa aż 9 dni! Jest to dobra opcja dla spragnionych relaksu a także leniwego wypoczynku. Organizatorzy połączą bowiem przyjemne z pożytecznym. Pogram dostosowany jest pod dzieci oraz dorosłych. Na młodszych czekają gry i zabawy na fali, pływanie na pontonach czy skoki do wody. Starsi również nie będą się nudzić – podczas 9-dniowej majówki w Aquaparku dorośli wezmą udział w zajęciach aquafitness oraz aquadance. Na koniec każdego dnia zorganizowany będzie natomiast turniej sportowy. Jeżeli jesteście spoza Wrocławia polecamy nasze pokoje dla rodziny z dziećmi oraz pokoje dla par. Dodatkowo będziecie mogli sobie zrobić wystrzałową pamiątkę. Na terenie Aquaparku znajdziecie fotobudkę do selfie w postaci interaktywnego lustra!

Pamiętajcie także o atrakcjach znajdujących się tuż przy naszym hostelu. Pieszo dojdziecie do jednej z największej w Europie wystaw o wodzie Hydropolis a także wystawy jednego z najpopularniejszych polskich obrazów. Polecamy serdecznie Panoramę Racławicką – jeśli jesteście ciekawi jak wygląda zwiedzanie atrakcji zajrzyjcie tutaj.

Jeśli macie już jakieś plany na majówkę – podzielcie się nimi w komentarzu! Zobaczmy, jakie miejsca cieszą się w tym roku największym powodzeniem.

Ernest Marczyński