fbpx
co-warto-zobaczyc-wroclaw-hydropolis-2

Zwiedzanie Wrocławia – Hydropolis, Sky Tower, Kolejkowo

Wroclove / 19 sierpnia 2020

Wakacje w pełni. Widać to nie tylko po ilości rtęci w słupkach termometrów i słoneczkach przy danych miejscowościach w prognozach pogody. Widoczne jest to szczególnie po liczbie turystów, którzy sprawili, że opustoszałe kilka miesięcy temu najpopularniejsze miejsca w stolicy Dolnego Śląska znów tętnią życiem. Wielu z Was zaplanowało już swoje wakacje we Wrocławiu, a reszta, która się jeszcze zastanawia – powinna koniecznie przeczytać, co dzieje się w Mieście Stu Mostów w drugiej części okresu wakacyjnego. Lista atrakcji jest przekonująca.

 

Po kilku miesiącach niepewności na temat tego, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje we Wrocławiu, teraz wiemy już wszystko. W stolicy Dolnego Śląska, której lista atrakcji turystycznych jest bardzo pokaźna – działają wszystkie najważniejsze i największe miejsca na turystycznej mapie. Wszystkie placówki oczywiście funkcjonują w oparciu o wszelkie wymogi sanitarne i zgodnie z panującymi zasadami bezpieczeństwa. We wcześniejszym wpisie opisaliśmy dla Was, jak z pandemią radzi sobie wrocławski Aquapark, ZOO i Afrykarium. Dziś odwiedzimy największą wodną wystawę w Europie – Hydropolis, najwyższy budynek w Polsce Sky Tower, a także największą makietę kolejową w regionie – Kolejkowo. Wszystko to działa po to, abyście na długo zapamiętali Wakacje 2020 Wrocław.

 

Zwiedzanie Wrocławia – Hydropolis

co-warto-zobaczyc-wroclaw-hydropolis-2

[fot. E. Marczyński]

Hydropolis to niezwykłe miejsce, w którym odnajdą się nie tylko najmłodsi ciekawscy. Z budynku jednej z najpopularniejszej atrakcji turystycznej zafascynowani wyjdą także dorośli, którzy chcieliby doświadczyć niezwykłych wrażeń wizualnych związanych z tą niesamowitą wystawą. Obiekt otwarty w 2015 roku znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie naszego Vanilla Hostel&Apartments. Do wystawy dojdziecie spokojnym spacerem w około 10 minut. Waszym oczom ukaże się wówczas budynek Miejskiego Przedsiębiorstwa Kanalizacji Wodociągów, w którym mieści się Hydropolis – duża, interaktywna i bardzo efektowna wystawa o wodzie.

 

hydropolis-wroclaw-atrakcja

[fot. E. Marczyński]

Przy wejściu otrzymacie mapkę z zaznaczonymi siedmioma strefami – każda z nich dotyczy innej  tematyki  związanej z wodą. Dowiecie się między innymi z ilu procent wody składa się ludzkie serce, zobaczycie zwierzęta żyjące w głębinach oceanów, a nawet zobaczycie procesy zachodzące w każdym z trzech stanów skupienia. Wszystkie informacje wyświetlane są na interaktywnych panelach, które aktywizują zwiedzających. Dzięki temu ma się wrażenie czynnego udziału podczas każdej projekcji. Ustawione panele przy każdej wystawie umożliwiają dotarcie do wszystkich istotnych informacji związanych z daną tematyką za pomocą paneli dotykowych. Chcecie zobaczyć piranię żyjącą kilkaset metrów od tafli wody? Wciśnijcie przycisk na panelu, żeby zobaczyć nagranie z głębin oceanu. Dodatkowo, obok wyświetlaczy ustawione są bardzo realistyczne modele zwierząt zamknięte w kapsułach do złudzenia przypominające żywe okazy.

 

Nowa wystawa w Hydropolis

hydropolis-atrakcje-wroclaw

[fot. E. Marczyński]

Ze względów bezpieczeństwa, Hydropolis 6 czerwca ponownie otworzyło się dla zwiedzających. W momencie przerwy, właściciele obiektu jednak nie próżnowali i przygotowali na „nowe otwarcie” wystawę specjalną. Co to takiego?

 

Na odwiedzających do 31 października czeka wystawa zatytułowana „Przeciek”. Jak sama nazwa wskazuje, poświęcona jest negatywnemu zjawisku, jakim jest malejący zasób wody oraz zmiany klimatyczne. Informacje przekazywane są jednak w sposób bardzo prosty, zrozumiały, ale ciekawy – tak jak przystało na Hydropolis. Dowiecie się między innymi ile wody potrzeba zużyć, aby wyprodukować jedną parę spodni jeansowych. Na potrzebę wystawy przygotowano również specjalne instalacje oraz grafiki, które przekażą wiedzę na temat jakości i ilości wody.

hydropolis-wroclaw-2

„Przeciek” to doskonały sposób, by uświadamiać i edukować najmłodszych od samego początku, że woda jest najcenniejsza i należy o nią dbać na każdym kroku. Hydropolis w czasie wakacji jest więc miejscem idealnym na rodzinny wypad edukacyjno-rozrywkowy, który zapamiętacie na długo.

 

Hydropolis – bezpieczne zwiedzanie

hydropolis-strefa-relaksu

[fot. E. Marczyński]

Na terenie obiektu oczywiście wszyscy muszą przestrzegać regulaminu dotyczącego bezpieczeństwa sanitarnego. Wstęp i poruszanie się po Hydropolis możliwe jest wyłącznie w maseczce ochronnej. Przed wejściem każdy poddawany jest pomiarom temperatury ciała, a wraz z biletem otrzymacie jednorazowe rękawiczki. Nie można ich zdjąć przez cały czas zwiedzania ekspozycji. W Strefie Wyjścia, toaletach a także w Strefie Człowiek i Woda dostępne są płyny do dezynfekcji rąk. Zgłębiając tajniki H2O musicie także zachowywać dwumetrowy odstęp od innych gości.

 

Do 1 sierpnia na terenie Hydropolis mogło przebywać jednocześnie do 100 osób. Z początkiem tego miesiąca limity te zostały zniesione, jednak z zachowaniem wszystkich wyżej opisanych zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu, łatwiej będziecie mogli kupić bilet na interesujący was dzień i godzinę. Lepiej zrobić to z wyprzedzeniem – przynajmniej jednodniowym. Zainteresowanie wystawą jest duże, dlatego polecamy dokonać zakupu online na stronie Hydropolis.

 

Zwiedzanie Wrocławia – Sky Tower

tani-hostel-wroclaw-sky-tower

[fot. E. Marczyński]

Jest kilka miejsc, bez których nie może odbyć się wycieczka do Wrocławia. Jednym z nich jest z pewnością najwyższy budynek (mierząc do dachu) w Polsce – Sky Tower. A w zasadzie jego zapierający dech w piersiach punkt widokowy zlokalizowany na 49 piętrze. Widok z tego ponad 200-metrowego obiektu jest niepowtarzalny. Niezależnie od pory dnia i pory roku, panorama miasta prezentuje się wyśmienicie. Z tarasu zobaczycie wszystkie najważniejsze miejsca w stolicy Dolnego Śląska oraz w okolicach – szczególnie rozciągające się w oddali pasma górskie prezentujące między innymi górę Ślężę. Ogromnym plusem jest zawieszona mapa z opisem danych widoków, dzięki której będziecie mogli zlokalizować najważniejsze punkty albo sprawdzić, co tak bardzo przykuło wasz wzrok.

sky-tower-wroclaw

[fot. E. Marczyński]

Podobnie jak w przypadku Hydropolis, chcąc wjechać na punkt widokowy Sky Towera należy wcześniej kupić bilet na daną godzinę. Szczególnie w okresie pandemii polecamy zakup wejściówek online. Każdy wjazd trwa około 30 minut, co spokojnie wystarczy wam na podziwianie widoków stolicy Dolnego Śląska oraz okolic. Zostanie Wam nawet kilka minut na pamiątkową fotkę, a gdyby tego było mało – na miejscu możecie nabyć pamiątkowe widokówki wybite na monetach.

 

W czasie pandemii, punkt widokowy również działa na nieco innych zasadach niż zazwyczaj. Tutaj również należy zasłaniać usta i nos, a także pilnować półtorametrowego odstępu od innych zwiedzających. Najważniejszymi ograniczeniami są jednak te dotyczące liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w obiekcie. W windzie może jechać w tym samym czasie maksymalnie 5 osób (nie dotyczy rodzin), a po 49 piętrze może w sumie poruszać się 35 osób. Weźcie to pod uwagę planując zakup biletów na daną godzinę – raz, że biletów będzie nieco mniej, a dwa – warto przyjechać nieco wcześniej.

 

Zwiedzanie Wrocławia – Kolejkowo

kolejkowo-wroclaw

[fot. E. Marczyński]

Kto nie marzył jako kilkulatek o własnej kolejce elektrycznej? Niezależnie od tego, czy takie marzenia możecie spełniać jako rodzic, czy po prostu chcielibyście zobaczyć Wrocław w miniaturze – Kolejkowo to kolejny obowiązkowy punkt na waszej mapie atrakcji turystycznych.

 

Bardzo szczegółowo odwzorowane najpopularniejsze miejsca w stolicy Dolnego Śląska robią bowiem niesamowite wrażenie nie tylko na najmłodszych. W budynku, gdzie mieści się także nasz hostel Świebodzki Delux, ogrom frajdy odnajdą także studenci i dorośli. Całej magii nadają… ruchome elementy – szczególnie samochody, których jest aż 215! Miniaturek wszystkich budowli, w tym prawdziwych budynków, które możecie spotkać podczas wędrówek jest niespełna 250. Wrażenie robi liczba figurek ludzi oraz zwierząt – jest ich ponad 3400! Oprócz wrocławskiego rynku, Dworca Świebodzkiego zobaczycie w mniejszej skali także popularne okolice: najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę oraz tereny wiejskie.

dzien-dziecka-2019-wroclaw[fot. E. Marczyński]

Kolejkowo to masa zabawy. Bezpiecznej zabawy. Tak samo jak w wyżej opisanych dwóch obiektach, tutaj też panują szczególne wytyczne, które mają na celu zwiększyć Wasz komfort i poczucie bezpieczeństwa w tym szczególnym czasie. Kolejkowo także zdecydowało się ograniczyć ilość osób, które mogą jednocześnie podziwiać Wrocław w miniaturze. W środku może przebywać nie więcej niż 30 osób na pół godziny zwiedzania. Dzięki temu, kupując bilet na daną godzinę macie pewność, że wejdziecie obejrzeć wystawę od razu i nie będziecie musieli stać w tłocznej kolejce. Jak możecie się domyślać, na terenie Kolejkowo również obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekcja dłoni przy wejściu a także utrzymywanie dwumetrowego dystansu.

 

Ernest Marczyński

Call Now Button