fbpx
Mikołajki we Wrocławiu 2022

Mikołajki 2022 we Wrocławiu – gdzie warto wybrać się z dziećmi?

Miejsca we Wrocławiu / 24 listopada 2022

Grudzień jest miesiącem pełnym prezentów i niespodzianek, a pierwszą okazją do obdarowania najbliższych będą Mikołajki. 6 grudnia to bez wątpienia początek świątecznego sezonu, który udziela się we wszystkich miastach w Polsce. Jednak to Wrocław od wielu lat staje się małą stolicą świątecznego klimatu nie tylko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który przybliżyliśmy Wam w poprzednim wpisie. Jednym z najlepszych prezentów, jakimi można obdarzyć drugą osobę jest wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze. Podobnie jak w latach ubiegłych, na terenie stolicy Dolnego Śląska istnieje wiele możliwości, by w ciekawy sposób spędzić ten dzień. Dlaczego warto wybrać Mikołajki 2022 we Wrocławiu?

Tradycja Mikołajkowa

Bez względu na wiek, płeć czy podejście do różnych tradycji, które mają miejsce w polskim kalendarzu, Mikołajki wzbudzają od wielu lat masę pozytywnych emocji u wszystkich. Chęć wywołania uśmiechu u kolegi z ławki, koleżanki z pracy, swoich dzieci bądź drugiej połówki sprawia, że od kilku pokoleń Polacy również celebrują tradycję nawiązującą do postaci Mikołaja. Obdarowywanie prezentami upamiętnia biskupa z Miry, który żył w średniowieczu i zasłynął z wręczania podarunków dzieciom i najbardziej potrzebującym.

mikołajki wrocław

Aktualnie w wielu krajach na całym świecie tradycja jest kontynuowana, a w nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj w różnych miejscach zostawia najmłodszym drobne prezenty. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie w ostatnich latach oprócz prezentów, 6 grudnia stoi bardzo często pod znakiem wspólnego spędzenia czasu. Mowa przede wszystkim o rodzicach, którzy chcą zorganizować w szczególny sposób czas swoim pociechom. Jeśli chcecie chcecie spędzić Mikołajki 2022, we Wrocławiu znajdziecie masę miejsc idealnych na rozrywkę dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci – Mikołajki 2022 we Wrocławiu

Manufaktura cukierków i lizaków – Słodkie Czary Mary

Okres świąteczny to prawdziwy boom na wszelkiego rodzaju słodycze z podobizną Mikołaja. W tym czasie dzieci z pewnością liczą nie tylko na wspólne spędzenie tego dnia, ale również na słodką przekąskę. A co, gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Uda wam się to dzięki Manufakturze cukierków i lizaków, która znajduje się na wrocławskim Rynku.

Najmłodsi mogą na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób przygotowywane są ich najpopularniejsze słodycze. Na czele z lizakami i cukierkami, które uczestnicy mogą wyrobić samodzielnie, a następnie zabrać je do domu. Wszystko odbywa się pod okiem cukierników, którzy w fachowy sposób wprowadzają młodych łasuchów w świat wyrobów cukierniczych.

Informacje na temat pokazów umieszczane są na stronie https://www.slodkieczarymary.pl/. Warto śledzić ją szczególnie w okresie Mikołajek.

GOjump – największy park trampolin w Polsce

Znając aktywność najmłodszych miłośników mikołajkowych atrakcji, wielu rodziców z pewnością będzie szukało miejsc, w których ich pociechy będą mogły się nieco wyszaleć. Mikołajki 2022 we Wrocławiu to świetna okazja, by odwiedzić jeden z dostępnych parków trampolin. Największym jest GOjump, który na terenie 3500m2 oferuje m.in.:

 • ogromne zjeżdżalnie,
 • tory przeszkód,
 • basen z gąbkami.

To miejsce zapewniające zarówno świetną zabawę, jak i możliwość zwiększenia aktywności fizycznej dzieciom już od 4. roku życia. Cennik i inne cenne informacje znajdziecie na stronie organizatora.

mikołajki wrocław 2

GOair –  Powietrzne Miasto

Jeśli tego by było mało, w sąsiedztwie GOjump znajduje się Miasto Powietrzne, które jest stosunkowo nową atrakcją na mapie Wrocławia. Na terenie 1500m2 odwiedzający mają możliwość skorzystać z jednej z 20 dmuchanych atrakcji. Z kolei dla dzieci w wieku do 4. roku życia wydzielona została specjalna strefa, na której mogą pobawić się najmłodsi.

Jeśli przychodzicie ze swoimi pociechami i sami chcielibyście nieco rozerwać się podczas Mikołajek 2022 we Wrocławiu, czeka na was arena główna, na której sami będziecie mogli sprawdzić swoją aktualną kondycję fizyczną. Z pewnością nie pożałujecie czasu spędzonego w GOair, w którym jak się okazuje nie tylko wyszalejecie się ze swoimi pociechami czy znajomymi, ale przy okazji spalicie kilka zbędnych kalorii.

Bobolandia

Kolejnym miejscem gwarantującym świetne zabawy ruchowe jest Bobolandia zlokalizowana przy ul. Jana Długosza 59-75. Podobnie jak dwie poprzednie atrakcje, również i tutaj czeka na was ogromny plac do wszelkich mikołajkowych szaleństw. Na powierzchni 3000 metrów kwadratowych znajdziecie:

 • tory przeszkód,
 • baseny wypełnione piłeczkami,
 • zjeżdżalnie,
 • trampoliny,
 • automaty do gier,
 • wielkie dmuchańce.

Szczegóły oferty, a także informacje na temat biletów znajdziecie tutaj.

Mikołajki 2022 we Wrocławiu – Kolejkowo

Pociągi mają w sobie coś magicznego. Objawia się to faktem, że nieustannie wiele dzieci wciąż marzy, by zasiąść za sterami z jednej z maszyn. Z tego powodu wiele listów do Mikołaja zawiera prośbę o otrzymanie małego prywatnego dworca. Kolejkowo to największa wystawa kolejowa w Polsce, która poszła o krok dalej i przedstawia w miniaturowej wersji najważniejsze obiekty we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku.

kolejkowo-wroclaw

Na 900 metrach kwadratowych ekspozycji możecie zobaczyć figurki:

 • 15 pociągów,
 • 60 wagonów,
 • 215 samochodów,
 • ponad 200 budynków,
 • niespełna 3500 figurek ludzi oraz zwierząt,
 • mostów, tuneli czy akwenów.

Wszelkie informacje na temat cen biletów oraz godzin otwarcia znajdziecie na stronie Kolejkowo.

Aquapark – Mikołajki 2022 we Wrocławiu

Na terenie Wrocławia znajduje się wiele miejsc, które służą również aktywnej zabawie w wodzie. Wszystko oczywiście za sprawą wrocławskiego Aquaparku gwarantującego nie tylko odpoczynek, ale i świetną zabawę dla całej rodziny. Wodny kompleks oferuje 7 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, które przeznaczone są dla osób o odpowiednim wzroście i wieku. Oprócz tego, znajduje się basen z falami i specjalnie wydzielone strefy dla dzieci. Do dyspozycji dorosłych pozostaje natomiast m.in. basen sportowy, bicze wodne, jacuzzi czy relaks w saunie. Tych jest aż kilkanaście, dzięki czemu każdy wybrać coś dla siebie.

W poprzednich latach w okresie mikołajkowo-świątecznym organizowanych było wiele zajęć i animacji dla dzieci, dlatego warto śledzić w tym czasie oficjalną stronę wrocławskiego Aquaparku.

Wrocławski Teatr Lalek

6 grudnia to także świetny pretekst, by w końcu odwiedzić z dziećmi jeden z wrocławskich teatrów. Na terenie stolicy Dolnego Śląska nie mogło zabraknąć miejsca poświęconego najmłodszym widzom. Od 1 do 6 grudnia na deskach Wrocławskiego Teatru Lalek wystawiane będzie przedstawienie bazujące na 7 baśniach Hansa Christiana Andersena. Spektakl to pewnego rodzaju teatralna podróż pozwalająca poznać znane baśnie w interpretacji wrocławskich twórców teatralnych.

Hydropolis – Mikołajki 2022 we Wrocławiu dla ciekawskich

Wybierając jedną z wielu atrakcji dostępnych na terenie Wrocławia podczas Mikołajek, warto zwrócić uwagę także na jej edukacyjne walory. Jeśli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym, strzałem w dziesiątkę okaże się wizyta w Hydropolis. Największa wystawa o wodzie w tej części Europy pozwoli zarówno najmłodszym, jak i starszym poznać wiele ciekawostek na temat najważniejszego składnika znajdującego się na naszej planecie.

co-warto-zobaczyc-wroclaw-hydropolis-2

Wystawa pozwala poznać tajniki wiedzy za pomocą interaktywnych paneli umieszczonych w każdej z siedmiu stref:

 • Historii Inżynierii Wodnej,
 • Wystaw czasowych,
 • Ocean Życia,
 • Stany Wody,
 • Planeta Wody,
 • Głębiny,
 • Człowiek i Woda.

Na terenie Hydropolis znajduje się także specjalnie wydzielona strefa dla dzieci, w której najmłodsi zwiedzający mogą zagrać w jedną z multimedialnych gier czy obejrzeć filmy w sali kinowej.

Nocleg Mikołajki 2022 Wrocław

Powyższe propozycje to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co możecie spotkać na terenie stolicy Dolnego Śląska w tym okresie. Oczywiście pozycją obowiązkową jest odwiedzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zagości w sercu Wrocławia do końca grudnia.

Aby usprawnić odwiedzenie wszystkich zaplanowanych atrakcji, warto wybrać nocleg blisko centrum Wrocławia, dzięki czemu zaoszczędzicie czas na dojazdach do kolejnych punktów na waszej turystycznej mapie. Oprócz świetnej lokalizacji, nasz Vanilla Hostel&Apartments oferuje wysoki standard w przystępnej cenie. Zarezerwuj apartament rodzinny, pokój dwuosobowy lub pokój wieloosobowy dzwoniąc pod +48 794 750 111, pisząc na rezerwacje@vanillahostel.pl lub korzystając z systemu rezerwacji online.

Ernest Marczyński

Call Now Button