fbpx

Koncerty Kolęd we Wrocławiu

Wroclove / 22 grudnia 2019

Już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia na dobre zagoszczą w domach wszystkich Polaków. Rodzinna atmosfera, tradycyjne potrawy wigilijne i łamanie się opłatkiem podczas składania sobie wzajemnych, corocznych życzeń to obowiązkowe aspekty Świąt w każdym domu. Jednak czym byłyby te szczególne dni bez radosnego śpiewania kolęd? To właśnie one nadają wyjątkowy charakter podczas wspólnego smakowania przepysznych, świątecznych dań. Jeżeli jesteście fanami polskich kolęd i chcielibyście przedłużyć sobie nieco święta, koncerty kolęd we Wrocławiu to idealny pomysł.

 

Kolędy Świata – Wyjątkowy Koncert Kolęd we Wrocławiu

 

Organizatorzy zadowoleni z sukcesu imprezy, która odbyła się w ubiegłym roku postanowili również i tej zimy zaserwować wszystkim zgromadzonym dawkę kolęd – nie tylko w języku polskim. W Katedrze św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej 10 wybrzmią również najpopularniejsze utwory świąteczne z całego świata, które w ubiegłym roku spotkały się z zachwytem oraz wzruszeniem publiczności.

Za muzyczną oprawę wydarzenia odpowiadać będzie Pretige Chamber Orchestra. Jazzowy band wykona świetnie znane polskim słuchaczom „Lulajże Jezuniu”, „Hej kolęda” czy „Cicha Noc”. Następnie, wszyscy zgromadzeni goście usłyszą międzynarodowe przeboje grane w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Ze sceny dobiegnie chociażby Jingle Bells, White Christmas oraz Have Yourself a Merry Little Christmas.

 

Koncert Świąteczny odbędzie się 28 grudnia o godzinie 20:00. Bilety można nabyć za pośrednictwem tej strony. 

 

Świąteczne kolędowanie w Hali Orbita

koncerty-koled-wroclaw

Do międzynarodowego świata kolęd zabiorą wszystkich słuchaczy także organizujący koncert w Hali Orbita. Ze sceny, goście usłyszą utwory z płyty nagranej przez TGD, czyli zespół Trzecia Godzina Dnia. To jeden z najpopularniejszych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z przesłaniem chrześcijańskim.

W 2015 roku na rynku ukazał się krążek„Kolędy Świata: TGD + Goście”, z którego zespół zaprezentuje swoje utwory. Na płycie znalazły się takie utwory jak: „Przybieżeli do Betlejem”, „Z narodzenia Pana” czy „Hush my Babe”. Koncert urozmaicą występy gości specjalnych. Na scenie pojawi się między innymi Mietek Szcześniak, Katarzyna Cekerwicka czy Katarzyna Moś. Oprócz polskich przebojów wigilijnych, zabrzmią utwory pochodzące z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, a nawet z Australii.

 

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę – 29 grudnia – o godzinie 19:00.

 

„Głośna Noc” w Betlejem

 

Jeśli z jakiś powodów nie zdążycie zakupić biletów na tegoroczne wydarzenia – nic straconego. Kolędowanie można bowiem przedłużyć sobie aż do 11 stycznia, kiedy to w Hali Orbita odbędzie się widowisko z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce. Głośna Noc”. 

Podobnie jak w obydwu powyższych propozycjach, we wrocławskiej Hali również wybrzmią nie tylko polskie kolędy. Artyści zabiorą słuchaczy w tak egzotyczne rejony muzyczne jak Armenia, Serbia, Irlandia, Ukraina czy nawet Etiopia. Wyjątkowe aranżacje zaprezentują między innymi Natalia Niemen, Marek Piekarczyk czy dobrze wszystkim znana Arka Noego.

Organizatorzy zapewniają ponad dwugodzinny seans muzyczny, któremu towarzyszyć będzie niezwykła multimedialna oprawa.

 

Golec uOrkiestra w Hali Stulecia – Koncerty kolęd we Wrocławiu

koncerty-kolęd-wrocław

 

Jest kilku braci bliźniaków, którzy nie dają o sobie zapomnieć swoją twórczością. Jednymi z nich jest duet braci Golec, którzy mimo upływu lat, koncertuje w najlepsze po całej Polsce. 4 stycznia 2020 roku będzie można ich usłyszeć w Hali Stulecia. Tym razem bliźniacy wystąpią w świątecznej odsłonie prezentując swoje interpretacje kolęd i pastorałek. Kapela, która od kilkunastu lat zabawia Polaków swoim różnorodnym repertuarem wprawi Was w niepowtarzalny, nastrojowy klimat Świąt Bożego Narodzenia. Pozytywna energia i szeroka gama przeróżnych instrumentów zapewni kilkadziesiąt minut wspaniałej zabawy. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy niespiesznie chcą wracać do szarej rzeczywistości i poprzez udział w tym wydarzeniu przedłużyć sobie świąteczną oraz sylwestrową zabawę.

 

Koncert zespołu Golec uOrkiestra odbędzie się 4 stycznia 2020 roku w Hali Stulecia o godzinie 19:00. Bilety dostaniecie tutaj.

 

 

Narodowe Forum Muzyki zaprasza do Piwnicy pod Baranami

narodowe-forum-muzyki

Co kryje się za tym tajemniczym tytułem? Myśląc o koncercie kolęd i pastorałek nie można pominąć jednego z największych obiektów muzycznych we Wrocławiu. Na wspólne kolędowanie zaprasza również Narodowe Forum Muzyki. Do tytułowej „Piwnicy pod Baranami” organizatorzy zapraszają, by wspólnie złożyć w stajence wszelkie troski, prośby oraz radości. Wszyscy goście mogą spodziewać się zarówno klasycznych utworów, jak i nowych kompozycji.

 

Utwory zaprezentowane podczas koncertu są dziełem między innymi Jana Kantego Pawluśkiewicza – kompozytora związanego chociażby z Markiem Grechutą.

 

Wydarzenie w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki rozpocznie się 8 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00.

Ernest Marczyński

Call Now Button