fbpx
jarmark-wrocław-2019

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2019

Wroclove / 15 listopada 2019

Jeszcze niedawno zabraliśmy was w podróż po Jarmarku Świętojańskim, który gościł w upalne, czerwcowe dni wszystkich wrocławian, gości z całej Polski oraz zagranicznych turystów. Czas płynie nieubłaganie, jednak nie jest to powód do smutku – wręcz przeciwnie! Nim się obejrzycie, a szare ulice wrocławskiego Rynku zostaną udekorowane w charakterystyczne kolorowe domki, w których, jak co roku będą czekać na was wyśmienite regionalne specjały. Kiedy i czym zaskoczy tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?

 

Symbol Świąt Bożego Narodzenia od 11 lat

Jest kilka rzeczy, które zdarzają się zimą we Wrocławiu co roku – pogoda zaskakuje drogowców, w sklepach panuje zakupowy szał związany ze zbliżającym się Mikołajem i Gwiazdką, a wrocławski Rynek zamienia się w jeden wielki, kolorowy Jarmark odwiedzany przez tłumy. Stał się już on swego rodzaju tradycją oraz nieodłącznym akcentem świątecznego okresu panującego w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku, plac w centrum Wrocławia zamieni się w bożonarodzeniowe szaleństwo 22 listopada i potrwa aż do ostatniego dnia tego roku.

jarmark-wroclaw-2019

 

Choć szczegółowy plan Jarmarku nie został jeszcze ujawniony, patrząc na poprzednie edycje możemy być pewni kilku stałych elementów Jarmarku Bożonarodzeniowego. Głównymi atrakcjami od pojawienia się tej świątecznej atrakcji są niewątpliwie stoiska z regionalnymi przysmakami i wyrobami, które przyciągają największą liczbę odwiedzających. Co możemy spotkać w charakterystycznych budkach?

Coś na ząb – Jarmark Wrocław 2019

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o podstawowym atrybucie każdego pełnoletniego gościa Jarmarku, czyli grzanego wina. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych pozycji jarmarkowego menu. Trunek nie tylko wprawia w odpowiedni nastrój zwiedzających, ale również pozwala rozgrzać się po wieczornych spacerach alejkami wrocławskiego rynku. Występuje w kilku wersjach smakowych: standardowej, malinowej, jagodowej i śliwkowej, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.  Popularnym przysmakiem tegorocznego Jarmarku będą także pierniki, które w każdym możliwym kształcie i z każdym możliwym dodatkiem pojawią się w jarmarkowych domkach.

Na stoiskach, uwagę zwiedzających na pewno przykują również klasyczne dania kuchni polskiej. Wielu zwolenników znajdzie cieszące się niezmiennie ogromną popularnością dania – bigos oraz golonkę, których można będzie spróbować na stoiskach typowo mięsnych. Tam w menu nie powinno zabraknąć także szaszłyków w przeróżnych konfiguracjach. Poza przysmakami świetnie znanych z polskich stołów, goście spróbują także węgierskich kołaczy oraz Langoszy. Młodsi z pewnością namówią rodziców na słodkie naleśniki francuskie albo smakołyki ze stoisk z całą gamą żelków oraz słodkich orzechów. Starsi będą mogli natomiast przenieść się na chwilę w góry próbując jednej ze stałych pozycji w jarmarkowym menu, czyli oscypków. Na stoiskach znajdziecie także bardziej egzotyczne dania – tureckie baklavy oraz hiszpańskie Churros.

 

 Raj dla dzieci – Jarmark Wrocław 2019

jarmark-wroclaw-2019-atrakcje-dla-dzieci

 

Podczas, gdy starsi większość czasu spędzą w alejkach racząc się grzanym winem lub próbując lokalnych potraw, najmłodsi z pewnością nie odczują ani grama nudy. Organizatorzy dbają, bowiem co roku o to, by również oni mogli odrobinę zaszaleć. A będą mieli gdzie. Na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego, co roku stają kolejki górskie, które przyciągają zarówno młodszych jak i starszych zwolenników niewielkiej dawki adrenaliny.

Na rynku we Wrocławiu staną także specjalne bajkowe domki, które po wrzuceniu monety zamieniają się w mały teatr lalkowy. Dzięki nim, najmłodsi będą mogli poznać najpopularniejsze losy baśniowych bohaterów. Jak co roku, w Bajkowym Lasku stanie także Krasnal Prezentuś, który spełnia marzenia wszystkich dzieci. Dodając do tego niezliczone stoiska z zabawkami o tematyce świątecznej, można mieć pewność, że przychodząc na Jarmark z dzieckiem nie będzie ono znudzone lub zawiedzione brakiem atrakcji.

Przestrzeń dla artystów – Jarmark Wrocław 2019

Organizatorzy każdego roku starają się także dokładać cegiełkę do kulturalnego życia miasta. Dzięki temu, na terenie Jarmarku powstanie scena, na której będzie można zobaczyć oraz posłuchać występów artystycznych twórców w każdym wieku. Im bliżej Świąt Bożego Narodzenia, tym częściej będzie można usłyszeć dobrze wszystkim znane kolędy i pieśni świąteczne. Standardowymi punktami w programie są także liczne parady. W ubiegłym roku ulicami Wrocławia przeszła parada elfów, natomiast dzień przed Wigilią przeszedł Korowód Kolędników.

Niezwykłe stoisko

bursztyny-jarmark-wrocław

 

Spacerując alejkami Jarmarku Bożonarodzeniowego, będziecie mieli okazje także odwiedzić wyjątkowe miejsce. Stoisko Państwa Rywalskich oferuje własnoręcznie wyrabianą biżuterię z bursztynów, których okazy można zobaczyć na miejscu. Wśród nich znajdują się między innymi inkluzje owadów, czyli wystawy centymetrowych zwierząt umieszczonych w bursztynach. Owady w całej okazałości można zaobserwować dzięki specjalnym szkłom powiększającym oraz fotografiom w mikroskopijnym przybliżeniu.

Jest to więc kolejna atrakcja, która nie pozwoli Wam się, choć przez chwile nudzić podczas pobytu na wrocławskim Rynku. Warto dodać, iż Państwo Rywalscy, którzy od ponad 28 lat zajmują się tworzeniem unikatowej biżuterii z bursztynów, są naszymi stałymi gośćmi podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, co świadczy o zadowoleniu z usług świadczonych przez nasz Vanilla Hostel&Apartments. Nam jest natomiast bardzo miło gościć tak pozytywnie nastawionych i przede wszystkim utalentowanych ludzi. Szukajcie na stoiskach Rival Amber, a na pewno się nie zawiedziecie!

 

Wszystkie stoiska na Jarmarku Bożonarodzeniowym będą otwarte codziennie od 10:00 do 21:00.

 

Nocleg blisko Rynku we Wrocławiu – Vanilla Hostel&Apartments

pokoje-centrum-wroclaw

Wybierasz się na Jarmark Bożonarodzeniowy z rodziną lub grupą znajomych? Zatrzymaj się w najpiękniejszym hostelu we Wrocławiu, który znajduje się tuż niedaleko wrocławskiego rynku. W swojej ofercie posiadamy dwuosobowe pokoje dla par, apartamenty dla rodzin z dziećmi oraz wieloosobowe pokoje, które pomieszczą nawet 10 osób! Jest to świetna propozycja – w sam raz na weekendowy wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do przepięknej stolicy Dolnego Śląska.

Zarezerwuj nocleg przez nas system rezerwacji on-line lub zadzwoń pod 794 750 111, a z pewnością wybierzemy coś specjalnie dla Ciebie!

Ernest Marczyński

Call Now Button