fbpx

Ferie 2019 Wrocław – gdzie wybrać się z dzieckiem?

Miejsca we Wrocławiu, Wroclove / 24 stycznia 2019

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z DOLNEGO ŚLĄSKA FERIE ROZPOCZNĄ SIĘ 28 STYCZNIA I POTRWAJĄ DO 10 LUTEGO. NIESPEŁNA DWA TYGODNIE WOLNEGO TO SPORO CZASU, KTÓRE NALEŻY DOBRZE ROZPLANOWAĆ. ŻEBY AKTYWNIE LUB KREATYWNIE SPĘDZIĆ TE CHWILE NIE TRZEBA DALEKO WYJEŻDŻAĆ. PONIŻEJ PRZYGOTOWALIŚMY NAJCIEKAWSZE ATRAKCJE WE WROCŁAWIU W OKRESIE FERII ZIMOWYCH.

Wrocław jest miastem, w którym nie można się nudzić nawet w standardowy, pracujący tydzień. Gdy przychodzi taki czas jak ferie zimowe, można być pewnym, że najważniejsze punkty na mapie atrakcji wrocławskich przygotowały coś specjalnego. Tak również jest i tym razem.

AQUAPARK WROCŁAW – FERIE 2019 WROCŁAW

aquapark-wroclaw

Ciekawą opcję przygotował Aquapark Wrocław. Organizuje on „Aquaferie 2019”, które skierowane są dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Są to zajęcia w kompleksie Basenów Rekreacyjnych organizowane w dwóch terminach:  I Turnus 28.01 – 01.02.2019; II Turnus 04.02 – 08.02.2019. Rodzice mogą wykupić 5-dniowe zajęcia (500PLN/1 dziecko) na basenie lub 1 wybrany dzień (110PLN/ 1 dziecko). W planie zajęć m.in. :

– nauka pływania w różnych stylach

– zabawa na wodnym torze przeszkód

– nauka nurkowania

– wyścigi z użyciem skuterów podwodnych

– zabawa na zjeżdżalniach

I wiele innych. Cały program dostępny jest pod tym linkiem.

Oprócz zabaw na samym basenie organizatorzy każdego dnia przewidują 3 posiłki – śniadanie, obiad oraz podwieczorek.

AFRYKARIUM WROCŁAW –  FERIE 2019 WROCŁAW

afrykarium-wroclaw

Wrocławskie ZOO zaprasza natomiast na „Egzotyczne Spotkania” odbywające się przez całe ferie zimowe oprócz weekendów. Co oferuje Afrykarium? Dzieci i młodzież będzie miała niesłychaną okazję na spotkanie z opiekunami takich zwierząt jak rekiny, hipopotamy, pingwiny czy manaty. Dużo ciekawostek oraz przydatnych informacji w formie zabaw. Bilety można zakupić w Punkcie Obsługi Klienta przed kasami ZOO. Posiadacze rocznych kart zapłacą jedynie 10PLN za osobę. Grupa może zawierać od 10 do 25 osób. Ilość miejsc jest ograniczona.

HYDROPOLIS WROCŁAW – FERIE 2019 WROCŁAW

Na początku ferii zimowych zostanie w Hydropolis wystawiony nowy eksponat. Będzie to stacja badawcza mająca wzbogacić strefę Ocean Życia. Goście będą mogli wyruszyć w podmorską podróż wśród koralowych raf i poczuć się jak w łodzi podwodnej. Po dwóch stronach zamontowane zostaną ekrany, które wizualizują ich wyjątkowość a także pokażą zagrożenia ekologiczne, przez które raf koralowych jest coraz mniej.

hydropolis-wroclaw-ferie

Na zainteresowanych czeka sporo atrakcji: od pokazów doświadczalnych,, fizycznych oraz chemicznych po warsztaty ekologiczne. Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 11:00, 13:00 oraz 15:00. Każde z nich potrwają godzinę, a grupy maksymalnie mogą liczyć około 25 osób.

Ciekawym elementem będzie także makieta miniaturowego Wrocławia – przedstawi 11 tysięcy obiektów, a najciekawsze zostały wykonane w technice druku 3D. Odwzorowane najmniejsze detale to efekt pracy 15 osób przez ponad 9 miesięcy.

AKADEMIA ZAMKOWA – FERIE 2019 WROCŁAW

Centrum Kultury „Zamek” przy pl. Świętojańskim we Wrocławiu organizuje EkoZimę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach naukowych przeprowadzając własne eksperymenty naukowe. Warsztaty obejmą gry i zabawy edukacyjne, wspólne wyjście na wycieczkę oraz zajęcia międzykulturowe z wolontariuszami zza granicy. W programie m.in.:

– zabawy ruchowe,

– zajęcia świetlicowe

– tworzenie masek

– warsztaty przerabiania t-shirtów

– tworzenie masek 3D

– ekobiżuteria

– wycieczka

COŚ DLA DOROSŁYCH – FERIE 2019 WROCŁAW

A co w przypadku, gdy twoje dzieci wyjechały na kolonię, do dziadków lub na wycieczkę szkolną? Jeżeli masz w tym czasie sporo czasu dla siebie polecamy kreatywne ferie w Studio Rosochate przy ul. Pułaskiego 20. Intensywny, tygodniowy kurs, podczas którego nauczycie się różnych technik rysunkowych:

– martwa natura

– postać

– ilustracja z wyobraźni

Idealna propozycja dla osób, które np. przygotowują się do egzaminu do szkoły plastycznej lub zamierzają rozpocząć swoją przygodę z malarstwem. Zajęcia będą bowiem zawierać także zagadnienia z historii sztuki. Zajęcia będą odbywać się codziennie w dwóch grupach:

I grupa (15 – 18 lat): 10:00 – 14:00

II grupa (od 18 lat): 16:00 – 20:00

Cena warsztatów to 300PLN – czas trwania to 7x4h.

proformat