fbpx

Dzień kobiet – wydarzenia we Wrocławiu

Wroclove / 8 marca 2019

Już dziś święto wszystkich Pań. Choć na świecie obchodzone jest już od 1910 roku, w Polsce upowszechniło się dopiero w czasach PRL-u. Osobom, które żyły w tamtych czasach Dzień Kobiet pewnie kojarzy się z czerwonymi goździkami. Dziś wygląda to zupełnie inaczej – częściej niż kwiaty, kobiety otrzymują wyszukane upominki. Jednym z nich może być bilet na jedno z wydarzeń, które przygotowały różne miejsca we Wrocławiu. Poniżej przedstawiamy wybrane atrakcje – idealne dla Panów, którzy nie mają jeszcze pomysłu i chcieliby zaskoczyć swoją kobietę.

WIELKA TRASA STAND-UP POLSKA W HALI STULECIA

W ostatnim czasie pojawiło się sporo tras stand-upowych, które wyprzedają się bardzo szybko. Nic więc dziwnego, że organizatorzy decydują się często na dwa takie same wydarzenia jednego dnia – jedno po drugim. Tak jest w przypadku Wielkiej Trasy Stand-up Polska zatytułowanej „8 grzechów główny”, która zawita do wrocławskiej Hali Stulecia. Ci, którzy nie zdążyli kupić biletów na godzinę 21:00, mogą zaopatrzyć się w te na 17:30. Główni bohaterowie w składzie: Karol Kopiec, Sebastian Rejent, Cezary Jurkiewicz, Bartłomiej Walos, Michał Kempa, Piotrek Szumowski, Antoni Syrek-Dąbrowski, Wojtek Fiedorczuk oraz Maciek Adamczyk na pewno nie przemilczą wątku damskiego święta.

Bilety możecie kupić zaglądając na oficjalne wydarzenie na Facebooku.

PANORAMA RACŁAWICKA KOBIECYM OKIEM

Specjalne zwiedzanie przygotowała dla Pań Panorama Racławicka. Czym będzie różniło się wejście o 12:00 w Dzień Kobiet od standardowego zwiedzania dostępnego w każdy inny dzień? Otóż na miejscu wszystkie zgromadzone Panie oprowadzi prelegentka, która przedstawi ciekawostki z różnymi etapami powstawania dzieła, opowie o kulisach tworzenia, zastosowanych technikach malowania a także o trudnościach, jakie napotkali twórcy. Uczestniczki dowiedzą się również o samych malarzach oraz poznają bliżej ich życie prywatne.

Aby skorzystać z oferty Panoramy Racławickiej, należy dokonać rezerwacji telefonicznej 71 344 23 44

IMPROWIZOWANY SPEKTAKL

Z okazji Dnia Kobiet, Teatr Improwizacji Jesiotr postanowił przygotować specjalny spektakl Krótkich Form. Jest on o tyle ciekawy, że przy jego powstaniu na żywo bierze udział publiczność. Decyduje ona o takich aspektach jak miejsce akcji, bohaterowie a nawet dialogi, którymi mają posługiwać się aktorzy. Poprzez bezpośredni wpływ na kształt spektaklu, między aktorami a widzami buduje się silna chemia artystyczna. Sprawia ona, że spektakle tego typu są pełne zwrotów akcji i energii. Spektakl rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety można nabyć w cenie 20 złotych.

Teatr Jesiotr działa od 2012 roku z inicjatywy Tomasza Janiewicza. W ciągu ostatnich 2 lat zagrał ponad 70 występów, podczas których bawiło się w sumie około 4 tysięcy osób.

W HOŁDZIE ADELE

Brytyjską wokalistką zachwyca się cały muzyczny świat. Autorka takich hitów jak Skyfall lub Hello posiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokali na całym globie. W Polsce jest inspiracją dla wielu początkujących lub bardziej zaawansowanych piosenkarek. Niektóre z nich traktują śpiewanie jej utworów jako doskonalenie własnego warsztatu wokalnego, inne natomiast, by oddać jej hołd, czyli tzw. tribute. Tego typu koncert odbędzie się Starym Klasztorze za sprawą Marty Pobudki – wokalistki, która zdobyła 3 miejsce podczas czwartej edycji Mam Talent. W towarzystwie czteroosobowego zespołu, artystka zaprezentuje repertuar Adele w starannie stworzonych aranżacjach. Start koncertu przewidziany jest na godzinę 20-stą, a cena biletu wynosi 30 złotych.

MODA NA NADODRZU

Czym byłby Dzień Kobiet bez jednego z najbardziej charakterystycznego atrybutu każdej z dam? Mowa tu oczywiście o ubraniach.. 8 marca na wrocławskim Nadodrzu odbędą się bowiem targi mody. Moda na Nadodrzu – bo taką nazwę nosi wystawa – tworzona jest przy współpracy 30 lokalnych projektantów. Podczas trwania targów producenci współpracują między sobą – od tworzenia wspólnych sesji zdjęciowych, po wymianę doświadczeń oraz pomysłów. Wśród wystawców możecie zobaczyć m.in. Na maszynie, Zielona Wrona, PANATO szycie, czy DURAS Desing.

PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA

Jednym z podstawowych elementów kobiecego świata jest również kuchnia. Jednak – drodzy Panowie – nie wyganiamy tego dnia swoich dam do tego pomieszczenia, a zapraszamy na spróbowanie kuchni świata. Specjalną ofertę na ten dzień przygotowała Restauracja Patio. Możecie skomponować własne 3-daniowe menu oparte o najpopularniejsze propozycje z karty dań. Od 8 do 10 marca możecie zaprosić kobietę blisko waszemu sercu i w towarzystwie smacznych potraw spędzić czas. Za tę przyjemność zapłacicie 75 złotych od osoby.

Ernest Marczyński

Call Now Button