fbpx

Co w weekend 10-12.01.2014 we Wrocławiu?

Wroclove / 10 stycznia 2014

Na weekend proponujemy naszym gościom kilka ciekawych imprez sportowych:

  1. Piłkarski sparing Śląska Wrocław z trzecioligową Ślęzą Wrocław na stadionie przy Oporowskiej
  2. Koszykarskie WKK Wrocław podejmie AZS Politechnikę Poznań w hali AWF przy ul. Paderelewskiego
  3. W sobotę od 8 rano przy torze na ul. Rakietowej ruszają rajdowe zmagania

(film z kanału youtube – WroclawVita)

Z imprez studenckich i kulturalnych polecamy:

IMPREZA: Pretty Woman! – Dzięki Bogu jestem kobietą – Antidotum, ul. Kiełbaśnicza 32, 10 stycznia, godz. 21.00

W najbliższy piątek darmowa impreza dla wszystkich pań, które do godziny 22 przyjdą do klubu Anditodum z wydrukowaną treścią wydarzenia. To pierwsza cykliczna impreza przede wszystkim dla pań. W programie pokazy męskiego tańca i promocje na barze do godziny 24.

 

Kayah & Transoriental Orchestra w ramach Ethno Jazz Festivalu

piątek, 10 stycznia o godz. 19 w Teatrze Polskim we Wrocławiu (ul. Zapolskiej 3), bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 60 zł – IV miejsca. Kayah powraca do muzyki world, czyli do rytmów, które jak sama przyznaje bardzo lubi. We Wrocławiu zaśpiewa piosenki ze swojej najnowszej płyty „Transoriental Orchestra”, na której znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu.

 

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO

To będzie gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Od 10 stycznia do 16 lutego w Pasażu Grunwaldzkim będzie można oglądać wyjątkową wystawę budowli z klocków Lego.

Główną ideą powstania wystawy jest zaprezentowanie budowli i makiet o niespotykanej formie i wielkości, których w codziennych, domowych warunkach nie udałoby się stworzyć. Zobaczymy zatem konstrukcje sięgające 1,5 metra wysokości oraz takie, które składają się ze 100 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja składać się będzie z około 1 000 000 klocków i zajmuje pół tysiąca metrów kwadratowych.

Bilety
Otwarcie wystawy odbędzie się 10 stycznia o godzinie 16:00. Bilety wstępu będzie można zakupić w następujących cenach:
Dzieci do wzrostu 95 cm wejście darmowe.

Poniedziałek-piątek:
9:00 – 14:00 cena 9 zł / osoba;
14:00 – 20:00 cena 12 zł / osoba;
20:00 – 21:00 cena 8 zł / osoba

Sobota – niedziela:
cena 12 zł / osoba.

BILETY RODZINNE: min. 4 osoby ( w tym max 2 osoby dorosłe) cena 9 zł / osoba

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne) Sugerujemy wejście w godz. 9.00 – 14.00 cena 9 zł osoba. Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficzna

sobota, 11 stycznia, godz. 11.00-15.00, Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny. Polujesz na fajne winyle? Masz na sprzedaż kilka kompaktów? Może po prostu chcesz miło i muzycznie spędzić sobotnie popołudnie? Odwiedź Giełdę! Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne targi muzyczne organizowane przez Firlej i Stowarzyszenie Melomanów „Amplifikator“. W każdą sobotę w Firleju spotykają się melomani z całego regionu, niezależnie od upodobań gatunkowych czy sympatii wobec konkretnego rodzaju nośnika. Impreza adresowana jest do wszystkich zainteresowanych kupnem, sprzedażą bądź wymianą muzyki. Na Giełdzie znaleźć można płyty winylowe,  kompaktowe, kasety, ale także DVD z koncertami, muzyczne gadżety czy czasopisma. Stałym elementem wydarzenia jest unikatowe stoisko z muzyką lokalnych zespołów, konkursy z biletami na koncerty oraz fonolotek.

 

KONCERT: 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Rynek, 12 stycznia, godz. 12.00 – 21.00

WOŚP zagra w Polsce po raz 22. Z tej okazji na rynku we Wrocławiu usłyszymy m.in. grupy LemON, Big Cyc oraz Synaptine. Przed nimi zagrają Dżemik Blues, Instytut, Za Horyzontem, Marek Piowczyk Trio, Flit, Czarno-Czarni. Tego dnia warto wrzucić do puszki wolontariusza trochę grosza, ale to żaden koszt w obliczu ratowania życia najmłodszych.

proformat

Call Now Button