fbpx
festiwal-kolorow-wroclaw

Chodź, pomaluj swój świat… – Festiwal Kolorów Wrocław

Wroclove / 5 czerwca 2019

Niezależnie od tego jak barwne życie prowadzisz na co dzień, już w tę sobotę koniecznie musisz odwiedzić teren Akademii Wychowania Fizycznego. Rusza kolejna edycja Festiwalu Kolorów we Wrocławiu! Na Polach Marsowych spotkają się miłośnicy nie tylko dobrej muzyki ale przede wszystkim wspaniałej zabawy. Festiwal Kolorów od wielu lat przyciąga zarówno młodych jak i starszych do wspólnego świętowania w towarzystwie wielu atrakcji. Festiwal Kolorów rusza w trasę po 15 miastach. Co zobaczymy we Wrocławiu?

Festiwal Kolorów Wrocław – skąd się to wzięło?

festiwal-kolorow-wroclaw

Festiwal Kolorów po raz 7 rusza w trasę po naszym kraju, a główną rolę odrywa rzecz jasna kolorowy puder Holi. Skąd w ogóle taki zwyczaj? Wszystko wzięło się z hinduizmu. Jest to obchodzone w dniu pełni księżyca święto radości i wiosny. Praktykowane zazwyczaj w Indiach i Nepalu święto dotarło aż do Europy jako święto miłości. Hindusi rozpoczynali swoje świętowanie od zebrania się wokół ogniska i wesołego tańczenia oraz śpiewania, a następnego dnia następowało popularne wzajemne posypywanie się proszkiem. Aby tradycji stało się za dość – właśnie tę tradycje podtrzymuje się podczas trwania Festiwalu Kolorów.

Festiwal Kolorów Wrocław – co w tym roku?

festiwal-kolorow-wroclaw
O muzyczną oprawę w tym roku zadba DJ Dan oraz D-Wave, a swoje koncerty zagra Beniamin (dawna grupa Roots Rockets) oraz raper B.R.O. Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych uczestnikach i zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci Veritas Cup. Dla pozostałych przygotowano bezpłatne miasteczko z wieloma dmuchanymi atrakcjami.

Festiwal Kolorów Wrocław – gwarantowana świetna zabawa

festiwal-kolorów-wrocław-oficjalny-plakat

 Na imprezie nie mogłoby zabraknąć oczywiście oryginalnych proszków Holi, które – nie martwcie się! – schodzą z ubrań 😊 Uczestnicy będą się nimi obrzucać o równych godzinach od 15:00 do 21:00.

Teren Pól Marsowych będzie bogaty również w wiele foodtruck-ów, abyście mieli energię na świętowanie. Gdyby mało wam było kolorów podczas imprezy – możecie liczyć także na kolorowe okulary i darmowe słodycze, które osłodzą wam beztroski czas podczas trwania Festiwalu. Wiele ciekawych atrakcji zapewnią w tym roku sponsorzy. Jednym z głównych jest firma Wawel, dzięki której na terenie imprezy pojawią się trampoliny oraz kolorowe galaretki.

Start o 15:00 na Polach Marsowych, czyli terenie Akademii Wychowania Fizycznego. Weźcie ze sobą dużo energii i pozytywną energię! Resztę znajdziecie na miejscu. Jeśli jesteście ciekawi jak bawili się uczestnicy ostatniej edycji zajrzyjcie tutaj.

 

 

Ernest Marczyński

Call Now Button