wesole-miasteczko-wroclaw

Wesołe miasteczko przy Magnolii – atrakcja dla całej rodziny

Miejsca we Wrocławiu / 9 kwietnia 2019

Od kilku lat we Wrocławiu pojawia się atrakcja zarówno dla dzieci jak i starszych, którzy czują niedobór adrenaliny. Lunapark w poprzednich latach pojawiał się na placu Społecznym. Teraz zagościł jednak na placu przy ul. Legnickiej, tuż obok centrum handlowego Magnolia. Jakie atrakcje czekają na spragnionych niecodziennej rozrywki?

Montaż atrakcji trwał od początku kwietnia. Ku zdziwieniu wielu przechodniów Lunapark powstał tym razem w pobliżu stacji Wrocław Mikołajów, a nie jak przed laty – przy placu Społecznym. Być może decyzja spowodowana jest tym, że tamten teren jest bardziej atrakcyjny pod imprezy plenerowe. Tych we Wrocławiu nie brakuje szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Drugim powodem może być niewielkie zainteresowanie spowodowane lokalizacją – plac przy parkingu Magnolii wydaje się przyciągnąć znacznie więcej potencjalnych klientów. Gdy byłem tam po godzinie 11, w ciągu 10 minut podeszło kilku rodziców z dziećmi. Byli zawiedzeni informacją, że Wesołe Miasteczko otwiera się dopiero o godzinie 13:30 w dni powszednie, natomiast o 11:00 w weekendy. Duża liczba przechodniów również zwracała uwagę na to, co pojawiło się niedawno przy Legnickiej.

wesole-miasteczko-wroclaw

Wesołe miasteczko nocą

Lunapark ponownie odwiedziłem wieczorem, jednak bardziej jako obserwator niż uczestnik. Atrakcji nie da się nie zauważyć – już z daleka widać diabelski młyn, który efektownie zmienia kolory zachęcając przechodniów do wspięcia się na prawie najwyższy punkt. Dlaczego prawie? Choć koło widokowe wspina się na aż 30 metrów – na terenie Lunaparku znajduje się wyższa, budząca znacznie więcej adrenaliny atrakcja. Booster – to atrakcja wspinająca się na 40 metrów i działa na zasadzie wahadła. Jest to najniebezpieczniejsza i zarazem najdroższa atrakcja, z której może skorzystać jednocześnie maksymalnie 8 osób. Jej koszt wynosi 30zł od osoby. Z pewnością nie jest to dużo dla osób, które chcą doświadczyć prędkości niemal 100km/h. Najniższa cena wynosi natomiast 8 złotych i dotyczy atrakcji dla najmłodszych.

wesole-miasteczko-wroclaw

Czas zejść na ziemię – Wesołe miasteczko Wrocław

Na terenie znajduje się także wiele atrakcji dla najmłodszych dzieci. W Lunaparku nie mogło zabraknąć przecież popularnych samochodów elektrycznych, które do dziś wydają się być interesującą atrakcją dla rodziców z dziećmi. Jeśli wybieracie się ze swoimi pociechami, możecie spotkać tam także popularne, spokojne karuzele – kucyki oraz samoloty. Nieco starsze dzieci z pewnością będą chciały wejść do Dino Parku, w którym spotkają przeróżne gatunki dinozaurów. Obok znajduje się także Pałac Śmiechu oraz mniejsze atrakcje trampoliny czy kolejki.

wesole-miasteczko-wroclaw

Jak widać na załączonym obrazku, Lunapark będzie oferował rozrywkę mieszkańcom Wrocławia jeszcze do 14 kwietnia. Na teren Wesołego Miasteczka z łatwością dostaniecie się do naszego hostelu. Wystarczy wsiąść w bezpośredni tramwaj na przystanku pl. Wróblewskiego i wysiąść na przystanku o nazwie Niedźwiedzia. Stamtąd dzieli was dosłownie kilkadziesiąt metrów od Lunaparku, który widoczny jest już z kilkuset metrów. Miłej zabawy!

Ernest Marczyński