fbpx

Weekend Niepodległości

koncerty wrocław, Miejsca we Wrocławiu, Wroclove / 9 listopada 2023

Nadchodzący weekend w całej Polsce będzie przebiegać w biało czerwonych barwach, a wszystko za sprawą Święta Niepodległości, które mimo iż przypada na 11 listopada to przysporzy niemało atrakcji również dzień później.

OBCHODY DNIA NIEPODLEŁOŚCI


Dla prawdziwych patriotów Centrum Historii Zajezdnia przygotowała Radosną Paradę Niepodległości, a także wiele atrakcji po tym wydarzeniu takich jak warsztaty, pokazy artystyczne i wiele więcej jak zapewnia organizator. Na Paradzie oprócz mieszkańców Wrocławia oraz przyjezdnych swoją obecność zadeklarowali różni artyści i sportowcy.

Klub Sympatyków Kolei zaprasza na przejazd pociągiem retro po wrocławskim węźle kolejowym. Będzie to nie lada gratka dla miłośników kolei, dzieci a także znawców historii. Dodatkowym atutem będzie obecność przewodnika, który skupi się na nawiązaniu do historii Dnia Niepodległości.
Najciekawszym wydarzeniem jednego z trzech przejazdów będzie przecięcie trasy Parady Niepodległości nad ul. Grabiszyńską.

WYDARZENIA SPORTOWE

Na Partynicach odbędzie się jak zwykle hucznie świętowane wielkiego finału sezonu. W czasie 8 gonitw widzowie będą mieli okazję kibicować podczas wyścigów płaskich, a także tych z przeszkodami.
Całe widowisko ma na celu również spędzeniu czasu z najbliższymi, dlatego też organizator zapewnia atrakcje dla najmłodszych, będą to przejażdżki na kucykach oraz zawody Hobby Horse.

Wszystkich fanów joggingu Wrocław zaprasza na Stadion Olimpijski gdzie przebiegać będzie start i meta 7. Wrocławskiego Biegu Niepodległości z wąsem. Trasa będzie przebiegać ulicami miasta, a dystans jaki zawodnicy będą musieli pokonać to 10 km.

WYDARZENIA MUZYCZNE

Z okazji Święta Niepodległości również fani muzyki będą mogli świętować w swój ulubiony sposób. Szczególnie fani rocka będą mogli bawić się na wROCK for Freedom, czy specjalnych koncertach, na których wystąpią gwiazdy polskiego rocka. Jednymi z artystów, którzy pokarzą się na scenie będą ELEKTRYCZNE GITARY, T.LOVE czy IRA.

W Klubie Muzycznym Stary Klasztor będzie można wziąć udział w koncercie grupy HAPPYSAD. Natomiast w Hali Stulecia koncert zagra zespół KULT, czyli polski kultowy zespół rokowy, który występuję na scenie od 40 lat. Dla fanów muzyki rozrywkowej możemy zaproponować koncert w Sali Witrażowej Starego Klasztoru pt. Mamma Mia- The Best of Abba.

TARGI ZOOLOGICZNE

Już w nadchodzącą niedzielę w Tarczyński Arena odbędą się największe targi zoologiczne B2C w Polsce. Oznacza to pojawienie się na Stadionie ponad 120 wystawców i ponad 1000 hodowców z całej Europy! W ramach targów odbędzie się również Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych przygotowana przez klub IBSCC. Dla fanów innych zwierząt mamy dobrą wiadomość bo na targach znajdziecie również świnki morskie, jeże, alpaki i wiele innych! Pamiętajcie, że wstęp dla dzieci do lat 6 jest darmowy!

NOCLEG WE WROCŁAWIU

Ilość atrakcji na najbliższy weekend jest tak duża, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, zaczynając od wspólnego i rodzinnego świętowania Dnia Niepodległości podczas parady poprzez liczne wydarzenia sportowe, kulturalne i atrakcje dla dzieci. Jeśli wciąż nie wiecie jak spędzić ten ważny dla każdego Polaka dzień zabierzcie swoich przyjaciół lub rodzinę do Wrocławia. Szukając noclegu na ten weekend mamy dla Was dobrą wiadomość, gdyż nasz hostel przygotował specjalną ofertę abyście mogli zaoszczędzić czas i pieniądze. Atrakcyjne ceny noclegów i doskonała lokalizacja naszego hostelu pozwolą wam spędzić ten wspaniały weekend korzystając ze wszystkich atrakcji miasta.

 

Paulina