wakacje-wrocław-2019

Wakacje Wrocław 2019 – część 2

Miejsca we Wrocławiu / 3 lipca 2019

Wrocław to miasto, które nigdy nie odpoczywa – tym bardziej w wakacje, kiedy to wy planujecie swój odpoczynek. Wiele punktów w okresie wakacyjnym nie próżnuje i stara się przyciągnąć turystów do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu. Niezależnie czy przyjeżdżasz do Wrocławia na weekend z rodziną czy planujesz wakacje we Wrocławiu wraz ze swoją drugą połówką. Vanilla Hostel&Apartments jest zawsze w pełni gotowy na Twój pobyt wypoczynkowy. Oferujemy pokoje dla par, apartamenty dla rodziny i pokoje wieloosobowe dla większych grup. W poniższym tekście zebraliśmy dla was kolejne propozycje spędzenia wolnego czasu podczas wakacji we Wrocławiu.

Kino Letnie i oferta DCF – Wakacje Wrocław 2019 wakacje-wrocław-2019-2

Wieczorny seans pod gołym niebem? To świetny pomysł na spędzenie ciepłych, letnich wieczorów na świeżym powietrzu w towarzystwie najlepszych światowych produkcji. W każdy piątek – od 5 lipca do 23 sierpnia – na terenie Centrum Historii Zajezdnia odbędą się projekcje filmów. Motywem przewodnim tytułów będzie tym razem czas. Widzowie odbędą podróż do przeszłych i obecnych czasów podczas oglądania filmów. Jakie tytuły będzie można zobaczyć przy Grabiszyńskiej 184? Kino Letnie zapoczątkuje jeden z najbardziej rozchwytywanych filmów ostatnich lat – Zimna Wojna. Oprócz tego widzowie będą mogli zanurzyć się w historii takich produkcji jak Mad Max czy Interstellar. Wszystkie projekcie rozpoczynać się będą o tej samej godzinie – 21:30. Warto zaznaczyć, że niektóre z projekcji będą wyświetlane w języku angielskim z polskimi napisami. To umożliwi zabranie ze sobą na teren Centrum Historii Zajezdnia znajomych zza granicy. Wstęp jest darmowy.

wakacje-wrocław-2019-2

Znacznie krócej będzie trwał cykl seansów dla młodszych widzów w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Repertuar obejmuje dwa bloki godzinowe (10:00 i 11:00) od 5 do 11 lipca. Dzieci zobaczą dwie duże produkcje Disneya, takie jak Dumbo i Aladyn oraz nieco mniejsze lecz równie ciekawe m.in. PraZiomek i Agent Kot. Bilety można kupić w cenie 12PLN.  

Bezpłatne spacery z przewodnikiem – Wakacje Wrocław 2019

wakacje-wrocław-2019-2

Bardzo ciekawą atrakcję przygotowało dla turystów Koło Przewodników Miejskich należące do Wrocławskiego Oddziału PTTK. Są to XVI Letnie Spacery z Przewodnikiem, podczas których będziecie mieli okazję przejść uliczkami Wrocławia słysząc o jego historii. Jest to bardzo przydatna sprawa, ponieważ chcąc poznać bliżej poszczególne miejsca we Wrocławiu należałoby chodzić z telefonem i szukać informacji w Internecie. Jest to dość kłopotliwe i rozprasza turystów podczas wieczornych spacerów. Na ratunek przychodzą więc przewodnicy, którzy wszystko Wam dokładnie opowiedzą, a waszym zadaniem będzie jedynie chłonąć informację i karmić wzrok wspaniałymi widokami. Podczas spotkań będziecie mieli okazję m.in.:

– spotkać się z latarnikiem podczas spaceru po Ostrowie Tumskim

– wyruszyć w rowerową wycieczkę po północno-zachodniej części miasta

– udać się na 2-godzinny spacer oraz 50-minutowy rejs po Odrze

Warsztaty artystyczne dla dzieci – Wakacje Wrocław 2019

wakacje-wrocław-2019-2

Jeżeli zauważyłeś w swoim dziecku choć odrobinę artystycznej duszy to zareaguj już teraz. Kto wie, być może pod Twoim dachem rozwija się prawdziwy talent? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz dzięki letnim zajęciom artystycznym, które będą odbywały się w drugiej połowie lipca. W Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej” spotkają się dzieci w wieku 6-12 lat, które wezmą udział w codziennych warsztatach artystycznych. Są one organizowane pod postacią turnusu – pierwszy z nich potrwa od 15 do 19 lipca, natomiast drugi od 22 do 26 lipca. Odbywać się one będą codziennie w godzinach 9:00 – 15:00, a opłata wynosi 50PLN. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, wyjścia na dwór, profesjonalną kadrę oraz niewielkie grupy – tak, by każdy z młodych artystów był odpowiednio dobrze przypilnowany.

Przeczytaj jak najwięcej! – Wakacje Wrocław 2019

wakacje-wrocław-2019-2

Interesujące wyzwanie rzuciła młodym czytelnikom Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Każdy od 6 do 15 roku życia kto posiada kartę biblioteczną oraz zgodę opiekuna będzie mógł wystartować w wyścigu po jak największą liczbę naklejek, którą uzyskuje się po wypożyczeniu i oddaniu książki. Na karcie znajduje się kilka dróg, które uczestnicy wypełniają naklejkami. Każda skompletowana droga to nowe wyzwanie. Co ciekawe, bibliotekarz może sprawdzić, czy dany uczestnik przeczytał daną pozycję zadając kilka pytań dotyczących tego tytułu. Akcja trwa od 1 lipca do 31 sierpnia. Zachęcamy wszystkich moli książkowych!

Tani nocleg Wrocław, pokoje dla par, apartamenty dla rodzin z dziećmi Wrocław

motel-wroclaw-1

Przyjeżdżasz do Miasta Stu Mostów ze swoją drugą połówką i jedyne co was interesuje to tani pokój dla pary we Wrocławiu? Dodatkowo chcecie mieć prywatną łazienkę, TV z telewizją kablową i bezpłatnym dostępem do sieci Wi-Fi? Idealnie trafiłeś! Vanilla Hostel&Apartments to miejsce dla osób, które szukają komfortowego noclegu w niskiej cenie blisko centrum Wrocławia. W swojej ofercie posiadamy także wygodne apartamenty dla rodzin z dziećmi Wrocław oraz pokoje wieloosobowe. Sprawdzą się one idealnie podczas podróży po Dolnym Śląsku z grupą znajomych. Na terenie naszego hostelu znajduje się również bezpłatny parking dla naszych gości. Nie musisz się więc martwić płatnymi parkingami w ciasnych uliczkach Starego Miasta. Zostaw auto u nas i ze spokojną głową udaj się na spacer po najpiękniejszym mieście w Polsce!

Ernest Marczyński