fbpx

Vanilla jeszcze słodsza

Miejsca we Wrocławiu, Poland / 5 grudnia 2018

W BUDOWIE NOWA KAWIARNIA WROCŁAW

Od 2013 roku Vanilla Hostel&Apartaments gości w swoich progach przyjezdnych z Polski oraz zza granicy. W związku ze stałym rozwojem obiektu i dostosowywaniem się do oczekiwań klientów, właściciel – Marcin Bobało – oraz kierownik projektu – Radek Szczot – postanowili w budynku Vanilli stworzyć kawiarnię. Nie będzie to jednak lokal skupiony tylko i wyłącznie na serwowaniu napojów kofeinowych.

Jak przystało na prawdziwą kafeterię, oprócz samej kawy goście będą mogli skosztować także lodów, wyborów cukierniczych a nawet kanapek śniadaniowych. Z tego powodu, oferta hostelu poszerzy się również o opcjęnoclegu wraz ze śniadaniem, która jest w tym momencie niedostępna.

– W pobliżu znajduje się wiele miejsc, takich jak szkoła, kościół czy budujący się obok biurowiec. Liczymy więc, że kawiarnia przyciągnie nie tylko gości naszego hostelu, lecz także osoby z sąsiednich placówek – opowiada Radek Szczot.

ORYGINALNA KAFEJKA

Do użytku zostaną oddane w sumie trzy pomieszczenia. Pierwsze z nich mieści się na parterze i zajmuje 35 metrów kwadratowych. Jest to część główna kawiarni, gdzie znajdzie się nowo wybudowany bar oraz wyposażenie lokalu – stoliki, krzesła dla gości orazprofesjonalny sprzęt dla baristy. W odróżnieniu od reszty pomieszczeń, wystrój tej części będzie bardziej klasyczny. Na dole natomiast znajdzie się podzielona na dwie sale powierzchnia o łącznej wielkości 60 metrów kwadratowych. Jedna z nich będzie przyjazna młodszym gościom – w tej części powstanie plac zabaw dla dzieci. Druga będzie zaś sprzyjać osobom o artystycznej duszy, ponieważ właściciele standardowe nakrycia stołów planują zastąpić płótnem do rysowania lub malowania. Najciekawsze prace będą wywieszane na ścianie sali, a na profilu kawiarni będą organizowane konkursy.

– Chcemy stworzyć miejsce funkcjonalne ale jednocześnie oryginalne, o specyficznym klimacie. Stąd też pomysł, by zastąpić banalne obrusy czymś, na co każdy będzie mógł przelać to, co w nim aktualnie siedzi. Niezależnie czy to będzie farba czy kredka – każda z prac będzie mogła zostać wyróżniona i powieszona na ścianie, jeśli tylko będzie miała w sobie coś interesującego. Myślę, że to nakręci innych do tworzenia – dodaje Radek.

Do dyspozycji będą także dwie toalety oraz wyjście na ogród. Tam, na zmotoryzowanych klientów czeka bezpłatny parking, z którego korzystają również goście hostelu.

KIEDY RUSZY NOWA KAWIARNIA WE WROCŁAWIU?

Prace nad kawiarnią ruszyły trzy tygodnie temu i są na etapie montażu wentylacji oraz przygotowywania ogrzewania podłogowego. Wyburzana jest ściana oraz strop, w miejscu którego zostaną dobudowane schody do piwnicy. Oprócz tego trwają prace nad elektryką i hydrauliką pomieszczeń. Według prognozy, kawiarnia pierwszych klientów ugości w pierwszym kwartale 2019 roku.

CO ZWIEDZIĆ WE WROCŁAWIU? – OKOLICE VANILLA HOSTEL&APARTMENTS

Wszystkich, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty Vanilla Hostel&Apartmentspo wstąpieniu na pyszną kawę zapraszamy do zwiedzenia okolic hostelu. Ciekawe obiekty znajdują się już naprzeciwko naszego budynku – jest to gotycki kościół z XII wieku pod wezwaniem św. Maurycego. Tuż obok znajdą Państwo Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, gdzie często odbywa się wystawa rysunków z kolekcji autorskiej. Niedaleko Vanilli możemy powrócić na chwilę do XIX wieku za sprawą Wzgórza Partyzantów – pozostałości po dawnym Bastionie Sakwowym. Osobom ceniącym ciszę i spokój proponujemy natomiast spacer w Parku Juliusza Słowackiego, po przejściu którego trafią Państwo do Panoramy Racławickiejgdzie można bardzo dokładnie obejrzeć obraz olejny „Bitwa pod Racławicami”.

Jeżeli wybieracie się na dłuższy spacer lub przejażdżkę, nie powinniście ominąć Placu Grunwaldzkiego, do którego prowadzi zbudowany w latach 1908 – 1910 Most Grunwaldzki.Warto odnotować, że w tamtych czasach za budowę zapłacono 2,8 milionów marek. Gościom spoza Wrocławia musimy również polecić Aquapark Wrocławktóry składa się ze strefy dla dzieci, basenu rekreacyjnego i solankowego oraz basenu pływackiego, leniwej rzeki a także czterech jacuzzi. Osobom, które lubią odrobinę adrenaliny z pewnościom przypadnie do gustu cała gama zjeżdżalni. Są one dostępne w zależności od wieku i poziomu trudności. Najdłuższa atrakcja – Magic Eye ma długość aż 186 metrów.

Jeżeli już o atrakcjach mowa, nie możemy pominąć także pierwszego oceanarium w Polsce, czyli Afrykarium Wrocław. Wybudowane za około 250 milionów złotych największe ZOO w naszym kraju umożliwia zobaczenie afrykańskich zwierząt nie tylko tych żyjących na lądzie, ale przede wszystkim zamieszkujących środowisko wodne. Bardzo dobre wrażenie na zwiedzających robią specjalnie wybudowane tunele, w których można oglądać podwodny świat z każdej strony.

Vanilla Hostel&Apartments ­ tanie kwatery oraz noclegi Wrocław

Do dyspozycji gości oddajemy pokoje 2, 3, 4, 5, 6 a nawet 10-osobowe. Każdy z nich wyposażyliśmy w łazienkę z kabiną prysznicową, telewizor z dostępem do telewizji kablowej oraz bezpłatny Internet bezprzewodowy Wi-Fi. W standardzie znajdują się także wspólne kuchnie do samodzielnego przygotowania posiłków. W razie potrzeby istnieje możliwość wypożyczenia bez dodatkowych opłat suszarki do włosów. Na terenie Vanilla Hostel&Apartments mamy dla Państwa darmowy parking, na którym możecie pozostawić swoje auto i wyruszyć w podróż komunikacją miejską.

Jak dojechać do kawiarni i hostelu?

Nowa kawiarnia Wrocław z uwagi na swoją dogodną lokalizację nie stawowi problemu pod względem komunikacyjnym. Z innych części miasta można dostać się tramwajem 0L, 0P, 3, 5 a także autobusami nocnymi – 240, 243, 250. Żeby dostać się do naszej kawiarni oraz hostelu należy wysiąść na przystanku pl. Wróblewskiego.

proformat

Call Now Button