fbpx
dzien chlopaka we wroclawiu

Dzień chłopaka we Wrocławiu – dla fanów motoryzacji, sportu i graczy

Miejsca we Wrocławiu / 17 września 2022

Stolica Dolnego Śląska wyróżnia się na tle pozostałych największych miast w kraju ilością miejsc oraz atrakcji. Przez cały rok we Wrocławiu dzieje się naprawdę dużo – zarówno pod względem rozrywki, kultury i sztuki, a także wydarzeń sportowych. Miasto Stu Mostów okazuje się z tego powodu trafionym wyborem na spędzenie każdego święta, jakie uda wam się znaleźć w kalendarzu. Z okazji zbliżającego się szczególnego dnia dla męskiej części turystów, podpowiemy wam w tym artykule, gdzie warto spędzić dzień chłopaka we Wrocławiu. Na terenie stolicy Dolnego Śląska znajduje się bowiem wiele miejsc i atrakcji dostarczających Panom nie tylko adrenalinę, ale przede wszystkim świetną zabawę.

Gokarty Wrocław – małe koła, duża frajda

Nasze zestawienia zaczynamy od propozycji, która jako pierwsza może wam przyjść do głowy zastanawiając się, jak spędzić dzień chłopaka we Wrocławiu. Gokarty niezmiennie od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem podczas firmowych wyjść integracyjnych czy po prostu wyjść w męskim (i nie tylko) gronie. Nic dziwnego, ponieważ rywalizacja to drugie imię praktycznie każdego mężczyzny. Dołączając do tego silnik spalinowy i tor – świetna atrakcja gotowa. I choć kryte tory gokartowe są otwarte z reguły cały rok, najczęściej panowie odwiedzają je od przysłowiowego święta. Wypad na gokarty we Wrocławiu będzie więc trafionym pomysłem, szczególnie, że wybór pod kątem miejsca jest dość spory.

Le Mans Wrocław – największy tor kartingowy

Na przejażdżkę najdłuższym torem kartingowym we Wrocławiu polecamy klub gokartowy Le Mans. Jest on chętnie odwiedzany przez wszystkich żądnych adrenaliny za sprawą najdłuższego odcinka prostego o długości około 100 metrów. Dzięki temu można rozwinąć maksymalną prędkość dostępnych gokartów. Klub oferuje ponad 40 pojazdów najlepszych w swojej klasie. Wybrać możecie zarówno gokarty dla dorosłych, dla dwóch osób, jak również pojazdy dla młodszych kierowców.

Klub oferuje możliwość zakupu voucherów dla osób powyżej 16 roku życia, które mogą wykorzystać kupon na przejażdżkę przez liczbę minut odpowiadającą wartości bonu. Co ważne, voucher można zakupić online, a wykorzystać go odwiedzając Wrocław w dzień chłopaka.

gokarty wrocław

Wrocław Racing Center – gokarty i nie tylko

Obiekt przy ul. Burofowej 2 to tor kartingowy o łącznej długości 650 metrów z 17 zakrętami i 3 odcinkami prostymi, co czyni go jednym z największych obiektów o takiej trasie w całym województwie dolnośląskim. Klub posiada w swojej ofercie nie tylko jazdę jednym z 15 gokartów o mocy 6,5 KM. Odwiedzając jeden z największych torów w okolicy możecie wybrać również gokart dwuosobowy. Jest on idealny na przejażdżki dla par lub ze swoją pociechą. Specjalne pojazdy czekają również na osoby niepełnosprawne, które dostosowane są do potrzeb kierowców z ograniczeniami. W ofercie znajdują się także gokarty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, dzięki temu możecie zagwarantować rozrywkę całej rodzinie.

Gdyby przejażdżka największym torem w tej części kraju okazała się niewystarczająca, w Wrocław Racing Center możecie zagrać również w bilarda, rzutki, piłkarzyki lub popularne gry planszowe. Tego typu aktywności z pewnością uzupełnią świetną zabawę na torze i umilą pozostałą część dnia. Tym bardziej, że klub dysponuje również własną kawiarnią i pubem.

Dzień chłopaka we Wrocławiu – jeden z największych stadionów w Polsce

Świetnym połączeniem trzech nieodłącznych męskich „religii”, czyli motoryzacji, futbolu i adrenaliny, będzie wizyta na Tarczyński Arena Wrocław. Jeden z największych polskich stadionów, który został wybudowany na Euro 2012 organizowane w naszym kraju oraz Ukrainie, posiada nie tylko nowoczesny kompleks sportowy, ale również tor gokartowy i atrakcje związane ze sportami ekstremalnymi.

stadion wrocław

Stadion Wrocław – dla fanów sportów ekstremalnych

Pasjonaci podwyższonej adrenaliny mogą skoczyć na linie z dachu stadionu pod okiem ekipy Dream Walker. Skoki odbywają się od zewnętrznej strony z wysokości 40 metrów wzdłuż membrany.

Kolejną atrakcją dla fanów sportów ekstremalnych jest tyrolka, która niedawno pojawiła się w ofercie stadionu. Zjazd odbywa się 30 metrów nad ziemią, a śmiałkowie mogą rozwinąć wysoką prędkość zjazdu zakończonego niezwykle łagodnym hamowaniem. Atrakcja oczywiście dostępna jest tylko dla osób pełnoletnich.

Podobnie jak „wahadło”, które jest trzecią ekstremalną atrakcją dostępną na stadionie we Wrocławiu. To świetna propozycja dla par, ponieważ w tym samym czasie mogą skoczyć dwie osoby. Tego typu tandemowe skoki to pierwsza taka propozycja w naszym kraju. Skok wahadłowy wyróżnia się bardzo dużym przyspieszeniem, co dodatkowo potęguje wrażenia z tej ekstremalnej atrakcji. To świetna propozycja na dzień chłopaka we Wrocławiu dla fanów sportów ekstremalnych.

Zwiedzanie stadionu – dla fanów piłki nożnej i nie tylko

Choć 30 września swojego meczu na stadionie nie rozgrywa Śląsk Wrocław, nie oznacza to, że nie warto odwiedzić jednego z najnowocześniejszych sportowych obiektów w naszym kraju. Wręcz przeciwnie, to doskonała okazja, aby móc zwiedzić każdy zakątek stadionu Tarczyński Arena.

 

stadion we wrocławiu

W dni wolne od rozgrywanych meczów drużyny rozgrywającej mecze w najwyższej lidze rozgrywkowej w kraju, dostępny jest on dla zwiedzających pasjonatów piłki nożnej. Zwiedzanie dostępne jest dla osób indywidualnych, a także grup zorganizowanych i odbywa się zawsze w obecności przewodnika. W ciągu godziny goście mogą zobaczyć:

 • salę do konferencji prasowych,
 • strefę, gdzie piłkarze udzielają wywiadów (tzw. mix-zone),
 • korytarz ze zdjęciami historycznymi klubu,
 • szatnię piłkarzy Śląska Wrocław,
 • ławkę rezerwowych i płytę stadionu,
 • lożę VIP,
 • stadionowy areszt,
 • klub biznesowy.

Bilety możecie kupić online z wyprzedzeniem, dzięki czemu będziecie mogli zaplanować spokojnie dzień chłopaka we Wrocławiu. Bilet ulgowy kosztuje 17 PLN, a 3 PLN więcej bilet normalny.

Strzelnica – bojowy dzień chłopaka we Wrocławiu

Na turystycznej mapie stolicy Dolnego Śląska znajdziecie jeszcze wiele pomysłów na to, jak spędzić dzień chłopaka we Wrocławiu. Jedną z kolejnych propozycji, która z pewnością usatysfakcjonuje waszą męską połówkę jest wizyta w jednej z wrocławskich strzelnic. Będzie to okazja, aby być może po raz pierwszy spełnić marzenie o strzelaniu z broni palnej.

strzelnica wrocław

Z tej okazji świetnie sprawdzi się wizyta na strzelnicy War-Zone na ul. Sztabowej 32. Obiekt dysponuje 10 stanowiskami na osi 20 metrów, a także specjalną osią dynamiczną. Dzięki krytej hali, strzelanie jest możliwe bez względu na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie musicie obawiać się o pogodę 30 września.

Na strzelnicy dostępnych jest 22 rodzajów broni krótkiej oraz ponad 30 karabinów i strzelb. Podczas pierwszej wizyty każdy strzelec-amator musi odbyć szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz szkolenie z obsługi broni. Cena wynosi 30 zł za osobę i zawiera stanowisko, tarcze oraz opiekę instruktora.

Zanim dojdzie do pierwszego strzelania do jednej z tarcz pod okiem doświadczonego instruktora, należy wcześniej zrobić rezerwację. Aby móc spróbować swoich sił, musi na dany dzień i godzinę być zapisane co najmniej 2 osoby. Jeśli z jakiegoś powodu nie uda wam się dokonać rezerwacji w tym miejscu, we Wrocławiu istnieje jeszcze kilka innych strzelnic, m.in. Strzelnica COLT. To równie dobrze wyposażone miejsce, które również oferuje opiekę doświadczonej kadry instruktorskiej.

Muzeum gier wideo i strefa VR – dzień chłopaka we Wrocławiu dla graczy

Ostatnie propozycje są skierowane dla męskiej części wrocławskich turystów, którzy ponad sport, motoryzację czy sporty ekstremalne, cenią sobie chwile spędzone z ulubionym tytułem gry. We Wrocławiu znajduje się Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, które pozwoli zapoznać się ze starymi konsolami oraz komputerami z minionych dziesięcioleci. Co więcej, zwiedzający mogą sami zagrać z gier pochodzących z lat 90., 80., a nawet 70-tych.

muzeum dla graczy wrocław

Muzeum podzielone jest na kilka stref, które przeniosą was w czasie i umożliwią zapoznanie się m.in. z:

 • retro komputerami,
 • automatami Arcade,
 • grami przenośnymi,
 • komputerami Apple,
 • konsolami gier wideo.

Muzeum znajduje się w budynku Dworca Świebodzkiego przy ul. Orląt Lwowskich 20A i oferuje niespełna 2 godziny aktywnej podróży po kilku epokach gier komputerowych. Więcej informacji odnośnie biletów znajdziecie tutaj.

Strefa VR

Rozrywkę zupełnie na innym biegunie osi czasu oferują strefy VR, których we Wrocławiu dostępnych jest kilka. Jedną z nich jest IntoVR, która przeniesie was w wir wirutalnej rzeczywistości. Wyświetlany trójwymiarowy obraz w specjalnie przeznaczonych goglach pozwala przenieść się do danej gry i uczestniczyć w rozgrywce w bardzo realistyczny sposób. Dzięki dwóm kontrolerom, których gracz używa do różnych czynności, wszelkie aktywności dają uczucie uczestniczenia w fabule gry.

vr wrocław

Gracze mają do wyboru przeniesienie się zarówno do bajkowego świata, jak i zaznania dreszczyku emocji. Dostępnych jest ponad 50 tytułów, więc z pewnością każdy może wybrać coś dla siebie. Cennik oraz szczegółowe informacje możecie znaleźć pod tym linkiem.

Noclegi blisko centrum Wrocław

Planując dzień chłopaka we Wrocławiu warto wybrać nie tylko atrakcję dostarczającą wielu niezapomnianych wrażeń. Podstawą waszego pobytu w przepięknej stolicy Dolnego Śląska powinien być również komfortowy nocleg, który oprócz przystępnej ceny będzie położony w dogodnej lokalizacji. Pozwoli wam ona sprawnie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi punktami na waszej turystycznej mapie. Taki jest właśnie nasz Vanilla Hostel&Apartments.

W swojej ofercie posiadamy pokoje dwuosobowe oraz pokoje wieloosobowe – idealne na wyjazd dla par lub grupy znajomych. Zarezerwuj nocleg pisząc na rezerwacje@vanillahostel.pl, dzwoniąc pod nr  +48 794 750 111 lub korzystając z naszego systemu rezerwacji online.

Ernest Marczyński

Call Now Button