fbpx

Blisko wszędzie

Miejsca we Wrocławiu / 20 października 2015

PIĘKNE, STARE, NOWOCZESNE

Wrocławianie doskonale zdają sobie z tego sprawę. Mili naszemu sercu turyści dowiadują się o tym po przyjeździe. Wrocław jest pięknym, bogatym w historię, kulturę, sztukę i architekturę miastem. Miejscem na mapie Polski, które trzeba i warto zobaczyć. Jednym z największych, najnowocześniejszych, a jednocześnie najstarszych i najpiękniejszych ośrodków miejskich jak nasz kraj długi i szeroki. Wszystko to czyni go niezwykle atrakcyjnym i wartym zamieszkania miejscem na ziemi. Ale jak zawsze w tej beczce miodu również znajdziemy łyżkę dziegciu.

CENTRUM… KORKÓW

Nie jest żadną tajemnicą, że do wszystkich tych superlatywów z przedrostkami naj możemy dodać jedno naj żadną miarą niecieszące ani wrocławian, ani odwiedzających go turystów. Stolica Dolnego Śląska jest bowiem również jednym z najbardziej zakorkowanych miast Polski. W tej niechlubnej statystyce regularnie plasuje się w ścisłej czołówce. Jakikolwiek ranking dotyczący tego zagadnienia, obojętnie, przez kogo przygotowany, zawsze zawiera Wrocław. Wszyscy, którzy muszą się na co dzień (albo i od święta) zmagać z tym problemem wiedzą jak bardzo bywa uciążliwy. I najgorsze jest to, że obecnie praktycznie nic nie da się z nim zrobić. Jeśli nie chcemy tracić cennych godzin naszego życia na stanie w niekończących się korkach rozwiązanie jest tylko jedno.

W SAMYM CENTRUM

Dla rodowitych mieszkańców grodu nad Odrą będzie to w większości wypadków niewykonalne, ale jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się zakup mieszkania/domu w centrum Wrocławia. Bądź w bezpośredniej bliskości naszego zakładu pracy. Tak by można było do niego dojść na piechotę. Dobrze by było, aby równie blisko znajdowała się jakaś szkoła (dla naszych dzieci), sklep (dla wszystkich) i wszystkie inne instytucje niezbędne w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Zdajemy sobie sprawę, że to nieco utopijne podejście do rzeczywistości. Niewielu może sobie pozwolić na taki luksus.

Prace w obecnych czasach zmienia się często, a nikt nie będzie się co chwile przeprowadzał. Dzieci wyrastają z jednej szkoły i trzeba je tak czy siak wozić do innej. Sklep mogą zamknąć. I tym podobne i tak dalej. Jednym słowem – nic sensownego na tą smutną rzeczywistość nie poradzimy. Nielicznym szczęściarzom, którym udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli mieć miejsce pracy na tyle blisko, że nie wymaga to używania samochodu tudzież innych środków komunikacji – serdecznie gratulujemy. Pozostałej, ogromnej reszcie.. współczujemy i niewiele więcej możemy. Ale! Jeśli jesteś we Wrocławiu przejazdem, przybyłeś tu w celach turystycznych, zawodowych, biznesowych tudzież edukacyjnych (i jakichkolwiek jeszcze sobie wymyślisz) jedynie na chwilę, to chętnie Ci pomożemy.

VANILLA HOSTEL&APARTMENTS – BLISKO CENTRUM WROCŁAW

Skorzystaj z naszych usług. Wybierz Vanilla Hostel we Wrocławiu. Jesteśmy hostelem położonym w samym centrum Wrocławia przy ulicy Traugutta 35. Od nas wszędzie gdzie warto dojść we Wrocławiu dojdziesz na piechotę. Wszędzie jest blisko. Rynek to 10 min spacerem, Ostrów Tumski tyle samo. Nie ma ciekawsze, lepszego i atrakcyjniejszego wizualnie miejsca niż nasze. Tanie noclegi, w wygodnych łóżkach, bezpłatny parking, bezpłatny bezprzewodowy internet i co dla niektórych kluczowe własna łazienka w każdym pokoju – nikt poza nami nie zaoferuje Ci takich warunkach w cenach choćby zbliżonych do naszych.

Skorzystaj z naszego doświadczenia, skorzystaj z naszych usług. Wybierz Vanilla Hostel Wrocław i ciesz się dobrym czasem we Wrocławiu. Zobacz dziesiątki zadowolonych klientów, którzy dziękują nam na facebooku, spytaj się swoich znajomych będących uprzednio naszymi gośćmi. Gwarantujemy Ci, że nie znajdziesz nic lepszego niż nasza oferta. Przyjedź, zobacz sam, przekonaj się na własnej skórze. Wrocław to my. Od 140 lat stanowimy jego część. Właśnie tyle lat liczy sobie wyremontowana przez nas kamienica, w której umieściliśmy nasz hostel. Poczuj klimat prawdziwego Wrocławia. Zapraszamy!

proformat

Call Now Button