fbpx
festiwal-dobrego-piwa-2

Rusza kolejna edycja piwnego święta na Stadionie Wrocław

Miejsca we Wrocławiu / 7 czerwca 2019

Ponad 80 wystawców rozpieści podniebienia smakoszy piwa, którzy zgromadzą się w ten weekend na Stadionie Wrocław. Festiwal Dobrego Piwa obchodzi okrągłą, dziesiątą rocznicę i z tej okazji zwycięzca ostatniej edycji – browar Pivovsky – uwarzył na tę okazję specjalne piwo.  Czego mogą spodziewać się fani złotego trunku w ten weekend?

W piątek rozpocznie się wielkie piwowarskie święto we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska zawitają regionalne browary, które wystawiają się od wielu lat oraz premierowo pojawiają się nowe stosika. Oprócz standardowej degustacji oraz prezentacji ofert piwnych, uczestnicy będą mogli wziąć udział w kilku ciekawych wykładach oraz warsztatach. Dowiecie się po jaki alkohol najczęściej sięgają Polacy, weźmiecie udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym kierunku rozwoju piwowarstwa ale przede wszystkim zobaczycie pokaz warzenia piwa. Okazuje się, że stworzenie własnego browaru w domowym zaciszu jest prostsze niż myśleliście!

festiwal-dobrego-piwa-3

Festiwal dobrego piwa – od wiedzy głowa nie boli

Sobota stanie pod znakiem piw niskoalkoholowych. Wielu entuzjastów złotego trunku pije go przecież głównie dla walorów smakowych 😊. Dowiecie się dlaczego piwa bezalkoholowe cieszą się coraz większym uznaniem – na rynku pojawia się bowiem coraz więcej rodzajów piwa 0%. Od smakowych i jasnych po mocno chmielone i ciemne.

Jeśli już o rozwijającym się rynku mowa, należałoby wspomnieć także o prężnie działającym w Polsce street foodzie. Biorąc pod uwagę, że to temat idealnie pasujący do piwa (dosłownie i w przenośni) zostanie mu poświęcony 40-minutowy blok wykładu. Tego samego dnia odbędzie się również pokaz kulinarny Piotra Kucharskiego – autora kilku książek o tematyce kulinarnej. Pojawia się on m.in. w każdy wtorek w Dzień Dobry TVN. Wieczorem miłośnicy piwa będą mogli odprężyć się i degustować napoje przy akompaniamencie dwóch wrocławskich zespołów – Wszem Wobec oraz My Secret Haven.

festiwal-dobrego-piwa-4

Festiwal dobrego piwa – do wyboru do koloru

Ostatniego dnia trwania festiwalu – w niedzielę – wszyscy zgromadzeni będą mogli wdrożyć się nieco głębiej w tematykę browarnictwa. Prowadzący wyjaśnią wszystkie style piwa, których różnorodność podczas festiwalu może niejednego nowicjusza wprawić w zakłopotanie.

Oprócz paneli dyskusyjnych oraz warsztatów naukowych, przez cały czas trwania festiwalu będzie otwarta strefa sportów miejskich a także strefa chillout znajdująca się od ul. Królewieckiej. Spokojna muzyka w tle, leżaki na plaży przy pięknej pogodzie oraz zimne, pierwszoligowe piwo. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego?

festiwal-dobrego-piwa-wroclaw

Festiwal Dobrego Piwa – co zaoferuje laureat sprzed roku?

Rok temu serca uczestników podbił debiutujący na Festiwalu browar Pivovsky ze swoją Fragolą. Jest to truskawkowy milkshake IPA, który idealnie sprawdzi się szczególnie teraz podczas truskawkowego sezonu. Z uwagi na to, że pochodzący ze Świdnicy browar wygrał ostatni festiwal – na tę edycje uwarzył specjalne piwo nawiązujące do okrągłej rocznicy edycji. Desitka to jasne i lekkie piwo, które swoją uniwersalnością ma sprawdzić się w wielu sytuacjach. Od wieczornego chillout’u po orzeźwiające uderzenie po treningu. Sprawdźcie fanpage browaru oraz ich konto na Instagramie – kto wie, może po tej edycji świdnicki browar wypłynie na jeszcze głębsze słody?

W każdy dzień Festiwal Dobrego Piwa będzie trwał w innych godzinach:

– piątek 16:00 – 24:00

– sobota 12:00 – 24:00

– niedziela 12:00 – 20:00

Ernest Marczyński

Call Now Button