Nasz hostel oferuje Państwu 32 pokoje w 13 apartamentach z ok. 150 miejscami noclegowymi. W każdym pokoju Vanilla Hostel znajduje się łazienka z prysznicem, dostęp do telewizji kablowej, bezpłatny internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Za budynkiem mieści się hostelowy parking na 22 stanowiska – oferujemy darmowe miejsca postojowe wszystkim naszym gościom.

W standardzie Vanilla Hostel znajdują się również wspólne kuchnie do samodzielnego przygotowywania posiłków, możliwość wypożyczenia (bez żadnych dodatkowych opłat) suszarki do włosów i żelazka, zamówienia herbaty i kawy. Tuż obok budynku na terenie szkoły położony jest plac zabaw dla dzieci, 2 stoły do ping – ponga, boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą (popularny Orlik) i inne tego typu obiekty. Wszystkie one są dostępne dla naszych gości bez jakichkolwiek kosztów. Jest to idealne rozwiązanie dla tych spośród Państwa, którzy przyjeżdżają do naszego obiektu wraz ze swoimi pociechami na weekendowy odpoczynek we Wrocławiu.

OPIS HOSTELU

Kamienica, w której mieści się Vanilla Hostel, znajduje się w samym centrum Wrocławia, ok. 500 m od Starego Miasta i ok. 1 km od placu Grunwaldzkiego. Otaczają ją budynki Akademii Sztuk Pięknych, zabytkowego kościoła z XIII w pod wezwaniem św. Maurycego, przychodni zdrowia oraz pobliskiej szkoły. Dodatkowym atutem prócz bardzo dobrego położenia naszego obiektu jest także jego doskonałe skomunikowanie z całym Wrocławiem i okolicami. Tuż obok znajduje się węzeł drogowy Warszawa – Autostrada A4 – Kudowa Zdrój oraz droga na Oławę. W pobliżu znaleźć można także liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, węzeł przesiadkowy na placu Dominikańskim i dworzec kolejowy. Komunikacją miejską spod naszego hostelu dojechać można praktycznie w każde miejsce Wrocławia. Jeśli ktoś miałby ochotę skorzystać z dobrodziejstw największej wrocławskiej rzeki czyli Odry to jej bezpośrednie położenie jak najbardziej to umożliwia. Wystarczy skierować swoje kroki w stronę placu grunwaldzkiego by dotrzeć do pobliskiej przystani i wypożyczyć kajak, motorówkę albo rower wodny. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że inne wrocławskiego hostele nie są tego w stanie państwu zaproponować.

Jako, że nie samą dobrą komunikacją i doskonałym położeniem żyje człowiek warto wspomnieć, że te elementy pozwalają cieszyć się innym dobrodziejstwem stolicy Dolnego Śląska jakim są liczne zabytki Wrocławia. Vanilla Hostel znajduje się bardzo bisko nie tylko słynnego wrocławskiego Rynku ale także nie mniej znanego Ostrowa Tumskiego. Miejsce to stanowi najstarszą część grodu nad Odrą. Mieści średniowieczną archikatedrę, kościół św. Idziego (najstarsza budowla na Ostrowie z lat 20 XIII w.), gotyckie i neogotyckie kościoły św. Krzyża i Najświętszej Maryi Panny na Piasku, zbiory Śląskie Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego w dawnym klasztorze Norbertanów, pałac arcybiskupi, inne liczne budynki z metryką sięgającą czasów piastowskich,  pomniki, doskonale utrzymane ogrody z widokiem na Odrę, restauracje i kawiarnie. To piękne, historyczne miejsce jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Wrocławia. Spacerem z naszego hostelu można do niego dotrzeć w 15 minut (mijając po drodze  Halę Targową będącą pierwszym na świecie budynkiem z żelbetonu, Panoramę Racławicką stanowiące jedyne takie muzeum w Polsce czy Muzeum Narodowe z zawsze ciekawymi wystawami mieszczące się w urokliwym, przedwojennym budynku porośniętym bluszczem). Jednym słowem: do wszystkich wartych zobaczenia miejsca w centrum Wrocławia mogą państwo udać się z naszego hostelu spokojnym, wolnym krokiem i dotrzeć tam w na prawdę krótkim czasie.

Jesteśmy pewni, że oferowane przez nas usługi są na najwyższym poziomie. Ciężko będzie znaleźć inne miejsce, które ugości państwa w takiej cenie, z takim komfortem, zapewni tak dogodne położenie i doskonałą infrastrukturę. Dlatego rezerwuj swój pobyt już dziś. Twoja zadowolenie jest dla nas największą satysfakcją. Vanilla Hostel Wrocław znaczy tyle co udany pobyt.

DOJAZD DO VANILLI

Vanilla Hostel mieści się przy ul. Traugutta 35 we Wrocławiu. Gościom przyjeżdżającym do Wrocławia pociągiem polecamy wysiąść na Dworcu Głównym i wsiąść do tramwajów 0, 3 lub 5, autobusów 145, 146 albo 149. Wysiąść można praktycznie na dowolnym przystanku w centrum czyli albo pod Galerią Dominikańską gdzie znajduje się wzmiankowany wyżej węzeł przesiadkowy albo pod pocztą główną, albo na placu Wróblewskiego. Z wszystkich tych lokalizacji do hostelu jest kilkadziesiąt metrów. Jeśli jednak nie są państwo szczególnie wymęczeni podróżą i nie posiadają nadzwyczaj ciężkich bagaży polecamy spacer. Odległość nie jest większa niż 1000 metrów więc tego typu przechadzka nie powinna zająć więcej niż 10 do 15 minut. Analogiczna sytuacja jest z dworcem PKS. Znajduje się on tuż za Dworcem Głównym PKP więc wszystkie powyżej opisane sposoby dostania się do naszego hostelu są adekwatne także w przypadku podróży do Wrocławia autobusem. Również podjechanie taksówką nie powinno nadszarpnąć państwa portfeli. Ze względu na bliską odległość koszt przejazdu taryfą nie powinien być większy niż 10 zł.

CIĄGLE SIĘ ZMIENIAMY

Dogodne położenie naszego hostelu to jednak nie wszystko. Jego wielkim atutem jest także to, że budynek go mieszczący jest klimatyczną, XIX wieczną, poniemiecką kamienicą. Stanowi ona zabytek prawem chroniony i wpisany na listę zabytków przez miejskiego konserwatora. Nasza miłość do Wrocławia spowodowała, że postanowiliśmy ją uratować przed wyburzeniem, wyremontować (przywracając dawny blask!) i udostępnić gościom, którzy chcą poczuć historię Wrocławia na własnej skórze, spędzając kilka nocy w historycznych murach pamiętających niemieckie czasy grodu nad Odrą. Do wykończenia pozostało nam kilka apartamentów i renowacja elewacji. Po zakończeniu tych prac kamienica Vanilla Hostel mimo ponad 100 lat historii będzie wyglądała jakby dopiero co została oddana do państwa użytku. Koniec prac renowacyjno – remontowych prowadzonych oczywiście we współpracy z wojewódzkim konserwatorem zabytków planujemy na marzec 2016 roku. Nie musimy dodawać, że każda złotówka, którą zostawią państwo w naszej kasie przyczyni się do uratowania architektonicznego zabytku dawnego Wrocławia. Dlatego raz jeszcze zapraszamy. Wypocznij w komfortowych warunkach, zwiedź 1000 letnie miasto i przy okazji, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, przyłóż się do uratowania zabytkowego budynku. Vanilla Hostel. Jesteś tu mile widziany.

POZOSTAWIONE OPINIE

Większość opini możecie Państwo znaleźć na naszym profilu google+ https://plus.google.com/115226663870079310247/about oraz facebook https://www.facebook.com/VanillaHostel