fbpx

To nie jest zwykła księgarnia

Bez kategorii / 24 września 2015

Nowe miejsce z pomysłem

Od niedawna we Wrocławiu działa Księgarnia Autorska. Miejsce to z pewnością zainteresuje fanów słowa pisanego. Dlaczego? Bo ma być tam przytulnie jak w domu. Po zakupieniu książki wypić można filiżankę kawy i przycupnąć z czytadełkiem przy kuchennym stole. To nie zwykła możliwość, a raczej rodzaj przyjemnego przymusu, który oferuje to miejsce. Oddawać się lekturze można tam również leżąc na kanapie w tamtejszym salonie, wyciągnąć nogi i, w otoczeniu drewnianych belek i kominka, odlecieć do opisanego w książce świata.

Księgarnia Autorska to realizacja pomysłu Wydawnictwa „Znak”. Bardzo podobna działa już od maja w Sanoku. Ta wrocławska zlokalizowana jest w Pasażu Grunwaldzkim. I prócz czytelników przyciąga też znanych polskich autorów, z którymi można porozmawiać, wymienić poglądy na świat i zapytać, co słychać u naszych ulubionych książkowych bohaterów.

Sposób na czytelniczych leniwców

Pisaliśmy ostatnio na temat analfabetyzmu. Dotkniętych jest nim „na całe szczęście tylko”, a może „niestety aż” 3% Europejczyków. Polacy zbytnio nie wyróżniają się pod tym względem. Jednak mimo tego, że tak wielu naszych rodaków włada słowem pisanym – dwie trzecie z nich w ciągu całego roku nie jest w stanie przeczytać jednej książki. Bo nie mają czasu? Wszyscy mamy go w zasadzie tyle samo. Bo nie chcą? W tym może leżeć problem.

Rozwiązaniem może być tworzenie przyjaznych, komfortowych i pełnych werwy miejsc, jak Księgarnia Autorska. Która nie jest sklepem takim samym jak zwykły spożywczy czy monopolowy, w którym po zakupie produktu oddawać się można konsumpcji w zaciszu domowego ogniska. Ognisko tej więcej-niż-tylko-księgarni ma rozpalać czytelnictwo wewnątrz samego symbolu komercyjności i materialistycznego podejścia do świata, czyli galerii handlowej. Miejmy nadzieję, że z sukcesami!

Spotkanie z mistrzem

Z okazji premiery najnowszego kryminału wrocławskiego guru tego gatunku, czyli Marka Krajewskiego, Księgarnia Autorska zaprasza na spotkanie z pisarzem. Posłuchać będziemy mogli o „Arenie Szczurów”, jak i o wcześniejszych powieściach tej ikony literatury. Autor w dużym stopniu przyczynił się do odrodzenia na początku XXI wieku polskiej prozy kryminalnej. Sprawił, że niemal przez dekadę retro kryminały były podgatunkiem dominującym w Polsce. Przyjść porozmawiać, wziąć autograf i zasiąść razem przy kuchennym stole z pewnością warto 😉

Spotkanie odbędzie się 29 września 2015 roku o godzinie 18:00 w księgarni, na pierwszym piętrze Pasażu Grunwaldzkiego. Z Vanilla Hostel do galerii jest rzut beretem. Pieszo nasi goście mogą dotrzeć tam zaledwie w kwadrans!

proformat

Call Now Button