Zostań głosem MPK

Wielu mieszkańców i turystów porusza się po Wrocławiu komunikacją miejską. Od 2002 roku miejski przewoźnik wprowadził do swojej oferty komunikację głosową. Dziś 90% taboru MPK posiada tą funkcjonalność. O tym na jakim przystanku się znajdujemy i do jakiego zmierzamy informuje nas nie tylko informacja wyświetlana na tablicy diodowej, ale i miły żeński głos płynący z głośników zamontowanych w tramwajach i autobusach. Od samego początku całej flocie, wyposażonej w system głosowych zapowiedzi, głosu użycza pani Iwona będąca pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zarząd spółki doszedł do wniosku, że po 13 latach, prócz zakupywania nowych pojazdów, należałoby się również zastanowić nad wyposażeniem ich w nowy głos. MPK stawia na profesjonalistów, na co dzień utrzymujących się z pracowania głosem. Wszystko to w ramach nieustającej poprawy usług oferowanych mieszkańcom. Tak przynajmniej twierdzą rządcy miejskiego przewoźnika. Dlatego z góry odrzuceni są amatorzy. Jesteśmy pewni, że wielu wrocławian chętnie użyczyłoby swojego głosu, nawet nieodpłatnie. Kto nie chciałby słyszeć sam siebie podczas jazdy tramwajem czy autobusem? Niestety nie tym razem. Wszystko musi stać na jak najwyższym poziomie. Oceniany będzie nie tylko sam głos, to czy jest przyjemny, donośny, odpowiednio stonowany. Zainteresowani takim rodzajem współpracy, muszą być również w stanie wykonać nagranie, stojące na odpowiednio wysokim poziomie technicznym, zdatnym do użytkowania przez lata w dziesiątkach autobusów i tramwajów. Do zapowiadania jest ponad 1000 przystanków. Zwycięży ta osoba czy firma, która zaprezentuje najlepszy głos (obojętnie damski czy męski), w najlepszej jakości za najniższą cenę.

Oferty można składać do 29 maja do godziny 10. Decydenci chcą, by nowe głosy pojawiły się w pojazdach już w te wakacje. Terminy gonią, ale selekcja ma być gruntowna, ostra i bezwzględna. Na pewno zwycięży najlepszy z nadesłanych głosów. Oferenci muszą być także w stanie zagwarantować dogrywanie przystanków, które dopiero są planowane, a nawet tych, które planowane nie są, ale zapewne się pojawią wraz z rozwojem miejskiej sieci komunikacyjnej. Choć próbowano wyręczyć człowieka syntezatorem, to efekty jego pracy nie były zadowalające i istota ludzka okazała się niezastąpiona. To pocieszające.

Jako, że Wrocław jest miastem, który odwiedzają miliony turystów najbardziej charakterystyczne punktu na mapie, przy których zlokalizowane są przystanki będą również zapowiadane po angielsku. Przewoźnik wymienia przykładowo Stadion Miejski, Lotnisko oraz Dworzec Główny, ale z pewnością tego typu dwujęzycznych przystanków będzie zdecydowanie więcej.

Jeśli o turystach mowa, to nie możemy nie wspomnieć o naszym Vanilla Hostel Wrocław. Każdy kto przybywa do stolicy Dolnego Śląska powinien się zapoznać z naszą bezkonkurencyjną ofertą. Najlepsze i najtańsze pokoje w doskonałej lokalizacji. Tanie spanie nigdy nie było tak komfortowe. Nocleg we Wrocławiu, to nocleg w Vanilla Hostel. Przybywajcie i cieszcie oczy zabytkami tego wspaniałego miasta. No i uszy – w tramwajach czy autobusach ;)

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *