Wrocławskie Neony w „Idzie”

Jak podaje portal Gazety Wrocławskiej nasze miasto także ma udział w oskarowym sukcesie „Idy”. Okazuje się, że do budowania nastroju czarno białego dzieła, które tak bardzo przypadło do gustu decydentom Amerykańskiej Akademii Filmowej, iż postanowili nagrodzić je najważniejszym wyróżnieniem w świecie filmu – Oskarem – wykorzystano neony na co dzień świecące wrocławianom.

Pierwszy z nich zobaczyć można gdy tytułowa Ida z ciotką wychodzą z mieszkania, drugi widać z okna sypialni filmowej Wandy a trzeci widać w formie odbicia w szybie baru, w którym przesiaduje jedna z bohaterek.

Film „Ida” zdobył Oskara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”. Jego twórcą jest Paweł Pawlikowski a dwie głównie role grają Agata Trzebuchowska (Ida) i Agata Kulesza (Wanda). Opowiada on historię młodej zakonnicy, która od swojej ciotki (jedynej żyjącej krewnej) dowiaduje się, że tak na prawdę jest żydówką.

Neony wykorzystane w filmie oglądać można przy ul. Ruskiej 46c. Znajduje się tam Galeria Neon Side a zapalane są one każdego wieczoru.

To niezwykle klimatyczne miejsce między ulicami Ruską i św. Antoniego położone jest blisko naszego hostelu więc zachęcamy do odwiedzin, noclegu i obejrzenia na własne oczy neonów stanowiących element pierwszego polskiego filmu w historii, który otrzymał Oskara.

Gratulujemy twórcom, aktorom, producentom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu polskiej kinematografii.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *