Wrocław na weekend

Dzisiaj piątek. Nasz ulubiony dzień tygodnia. Początek weekendu. A weekend to doskonały czas na wypoczynek w jakimś fajnym miejscu. Wszyscy natomiast wiedzą, że najfajniejszym miastem w Polsce jest Wrocław. Piękne, historyczne miasto z mnóstwem miejsc, w których można się dobrze bawić.

Na ten weekend stolica Dolnego Śląska przygotował moc atrakcji. Jest ich tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkich ale dokonaliśmy wstępnej selekcji i chcemy państwu polecić te według nas najciekawsze.

1. Fani brutalnego męskiego sportu na pewno będą zadowoleni z wydarzenia, które odbędzie się w dniu dzisiejszym we wrocławskiej Hali Orbita. Mowa o gali MMA i K-1 Fight Exclusive Night 6. Wielu świetnych zawodników, tych z doświadczeniem i prospektów. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą do tej pory niepokonany Tymoteusz Świątek i portugalski zawodnik Victore Marinho specjalizujący się w jiu-jitsu. Początek imprezy o godzinie 19.

2. Dla zwolenników zupełnie innego spędzania wolnego czasu interesująca okazać się może wystawa kartek pocztowych organizowana przez jedynego takie w Polsce Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Tytuł wystawy to „Wrocław na dawnej pocztówce”. Zbiory na niej prezentowane pochodzą z prywatnej kolekcji Adama Więcka, zmarłego już niestety założyciela a następnie wieloletniego dyrektora Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu. W ciągu życia zebrał on ponad 200 przedwojennych pocztówek przedstawiających stolicę Śląska. Najstarsza pochodzi z 1896 roku. Co ciekawe zgodnie z ówczesnymi przepisami kartki nie posiadają miejsca na korespondencję. Jeśli ktoś chciał przesłać wraz z kartką jakaś wiadomość musiał ją umieścić na części zadrukowanej wizerunkiem Wrocławia.

3. Jeśli już przy muzeum jesteśmy to Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza wszystkich chętnych na wykład „Od pasterza do króla. Mężczyźni w Biblii”. Nieco przewrotnie bo z okazji dnia kobiet o tym jak Biblia przedstawia mężczyzn opowie Sławomir Ortyl. Poruszany temat może się okazać o tyle ciekawy, że mówiący nie chce skupić się jedynie na pozytywnych cechach bohaterów swojego przykładu ale opowiedzieć także o wszystkich ich ułomnościach. A opisów tych – jak się przekonamy – Pismo Święte nie szczędziło swoim męskim bohaterom. Na pewno też pomoże nam ów wykład uświadomić sobie, że mimo upływu wieków mężczyźni niewiele się zmienili zachowując większość ze swoich pozytywnych (na szczęście) i negatywnych (niestety) zachowań, cech i usposobień.

4. W dzień kobiet o godzinie 12:00 rozpocznie się ostatnie przed remontem zwiedzanie zabytkowego Stadionu Olimpijskiego. Cena tej niewątpliwej przyjemności to zaledwie 5 zł (bilet do nabycia w kasach Hali Stulecia) a w pakiecie dostajemy przewodnika, który pokaże nam wszystkie najciekawsze zakamarki obiektu. Warto skorzystać tym bardziej, że gdy rozpocznie się remont takiej możliwości już nie będzie a po jego zakończeniu to miejsce będzie wyglądało zupełnie inaczej. Teraz mimo jego nieciekawego stanu można poczuć historyczny klimat przedwojennego Wrocławia.

To tylko cztery z setek dostępnych we Wrocławiu atrakcji. Je szczególnie polecamy ale każdy znajdzie coś dla Ciebie. Na jakie byście się państwo nie zdecydowali polecamy zatrzymać się w naszym hostelu. Przystępne ceny i wygodne pokoje to doskonały początek każdego weekendu :)

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *