Weekend we Wrocławiu

Weekend we Wrocławiu, jak co tydzień zresztą, zapowiada się bardzo ciekawie. Jako, że nasz Hostel Vanilla mieści się w samym centrum miasta to gdziekolwiek, ktokolwiek chciałby się udać – wszędzie jest blisko. Poniżej kilka najciekawszych według nas weekendowych propozycji ale jest ich oczywiście znacznie, znacznie więcej.

 

1. Giełda Antyków i Staroci w Sky Tower.

Od 12 do 14 marca jedyny wrocławski drapacz chmur po raz pierwszy w swojej (krótkiej skądinąd) historii urządza giełdę staroci. Mieścić się ona będzie w części handlowej wieżowca. Wystawić się może na niej każdy chętny kolekcjoner pragnący nie tylko sprzedać jakieś przedmioty ale także pochwalić się szerszemu gronu odbiorców swoim zbiorem antyków. Giełda na pewno przyciągnie wielu amatorów historycznych sprzętów, książek, numizmatów, mebli, znaczków, przedmiotów użytku codziennego a także białych kruków. Każdy znajdzie coś interesującego do obejrzenia i wartego zakupienia.

2. Kosmochemia dla każdego – spotkania u astronomów.

Choć wielu ludzi martwi dzisiejsza data to piątek 13 w naszym przekonaniu może być bardzo ciekawym dniem. Na pewno przyczyni się do tego wykład popularnonaukowy, który wygłosi dzisiaj o godzinie 17 w Instytucie Astronomii dr Sylwester Kołomański. Jego tytuł to „Kosmochemia – jak i po co badać skład chemiczny wszechświata?” Pan doktor opowie nam o tym z jakich pierwiastków składa się wszechświat, dlaczego z takich a nie innych, jak wiele ich jest, czy ich skład zmieniał się w czasie i czy nadal się zmienia. Wszystkie te zagadnienia są niezwykle ważne dla dalszego rozwoju astronomii a także lepszego poznania otaczającego nas wszechświata ze Słońcem i meteorytami na czele. Jeśli pogoda dopisze to po wykładzie wszyscy chętni będą mieli okazję spojrzeć w niebo przez profesjonalny, używany przez astronomów teleskop.

3. Wrocław Off Road Show

Fanów motoryzacji przez duże M nie może zabraknąć w ten weekend we wrocławskiej Hali Ludowej. Odbywa się tam bowiem, kolejny już raz, Wrocław Off Road Show podczas, którego zaprezentowane zostaną najnowsze modele pojazdów z napędem na cztery koła, auta terenowe jakich na co dzień trudno uświadczyć, zespoły rajdowe z całej Polski i nie tylko, szkoły jazdy, historyczne terenówki z różnych epok, biura podróży specjalizujące się w zapewnieniu aktywnego wypoczynku, wystawią się także specjalistyczne warsztaty i sklepy. Jednym słowem nie lada gratka dla wszystkich fanów off roadu, zapachu paliwa, mocnych silników i pięknych, drogich samochodów. Warto przyjść niezależnie od tego czy jest się przedsiębiorcą, dziennikarzem branży motoryzacyjnej czy zwyczajnie, entuzjastą głośnego ryku silników.

4. Ferdydurke, Wrocławski Teatr Lalek

Dla entuzjastów sztuki wyższej doskonałym pomysłem może być skierowanie swoich kroków do Wrocławskiego Teatru Lalek. 13 i 14 marca na jego deskach bowiem wystawiana będzie „Ferdydurke” Gombrowicza. Powszechnie znana i lubiana powieść nie raz trafiała już na deski teatru. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie to, że lalki, które będą użyte podczas spektaklu doskonale zobrazują absurdalność i satyrę stanowiącą istotną treść literackiego pierwowzoru. Doskonali w swoich fachu aktorzy na pewno sprawią, że wieczór spędzony w Teatrze Lalek będzie niezapomnianym czasem.

To 4 wybrane przez nas propozycje spośród setek dostępnych. Przyjedź, przenocuj w Vanilla Hostel i ciesz się tym miastem. Weekend we Wrocławiu zapowiada się ciekawie.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *