fbpx

Tanie loty z Wrocławia – coraz więcej

Wroclove / 28 października 2015

PONAD CHMURAMI W NIEZNANE

Tanie loty z Wrocławia od wielu lat przyciągają turystów do stolicy Dolnego Śląska. Nie ma co się dziwić – Wrocław to miasto pełne możliwości. Wie o tym każdy, mieszkający nawet w najdalszym zakątku Polski. Oprócz bogatej oferty kulturalnej i ciepła, zarówno tego klimatycznego jak i w relacjach międzyludzkich, miasto oferuje również sprawną komunikację z ważnym punktami na mapie Europy i świata.

Miasto z niedawno wybudowanym nowym portem lotniczym znajduje się na piątym miejscu w kraju pod względem pasażerskiego ruchu lotniczego. W zeszłym roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 2 miliony pasażerów!

NOWE KIERUNKI W SEZONIE ZIMOWYM

Właśnie przedstawiono szczegółowy plan lotów na zimę 2015/2016 ze stolicy Dolnego Śląska. W ofercie znalazły się 23 połączenia nisko-kosztowe, 5 sieciowych i 4 czarterowe. To daje aż 32 kierunki!

Zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż w zeszłym roku jest oferta tanich linii lotniczych. Gdzie teraz możemy polecieć? Tym razem przebojem ma szansę okazać się Teneryfa, która znakomicie uzupełnia wybór kierunków południowych oraz propozycje połączeń czarterowych. Za lot w obie strony w dostępie tygodnia zapłacimy nieco ponad 500 zł. Wszystko dzięki ofercie firmy Ryanair. To dobra okazja na realizację zaległego urlopu i wizytę w miejscu, w którym w okresie sylwestrowym doświadczyć można temperatury około 25 stopni.

TANIE LOTY Z WROCŁAWIA

Mnogość połączeń proponowanych przez przewoźników oferujących tanie loty rośnie z roku na rok. Niedawno Wizz Air zapowiedział wzmocnienie współpracy z wrocławskim lotniskiem. Wprowadził także do swojej oferty numerowane miejsca w samolotach. Dla pasażerów korzystających z usługi priority boarding możliwość wniesienia dodatkowego bagażu. Zmieniło się też podejście operatora do opłaty za zmianę lotu. Teraz jest to opłata stała.

W tym sezonie z Wizz Air polecimy ze stolicy Dolnego Śląska na przykład do Sztokholmu już za 39 zł zw jedną stronę. Pasażerowie będą mieć do wyboru dwa rejsy w tygodniu, we wtorki i soboty. W okresie świąt i Nowego Roku można korzystać z dodatkowego lotu także w środy. Zwiedzić w niskiej cenie możemy tej zimy Oslo. Z Ryanairem polecimy na lotnisko Rygge, a z liniami Wizz Air na Torp, obie oferty w cenie 39 w jedną stronę Z Ryanairem polecimy do Paryża (za 80 zł), Mediolanu (za 120 zł) i Rzymu (za 140 zł w obie strony).

NOCLEG W VANILLA HOSTEL

Tak bogata oferta tanich linii lotniczych we Wrocławiu sprzyja turystyce zagranicznej, jak i lokalnej. Osoby spoza Wrocławia w przeddzień wylotu na Teneryfę czy do Rzymu mogą skorzystać z uroków, które oferuje nasze miasto. Przenocować się mogą w naszym Vanilla Hostel przy ulicy Traugutta. Z lotniska w pobliże hostelu dojechać można bezpośrednio autobusem linii 406.

Można wziąć również pod uwagę tylko opcję turystyki krajowej. To również jest rozsądne rozwiązanie, bo z Warszawy do nas przylecieć można za 9 czy 19 zł. Jak podają przedstawiciele wrocławskiego portu we wrześniu tego roku obsłużono na tej trasie ponad 18,5 tysiąca pasażerów, rok temu było ich nieco ponad 6300. To wzrost o prawie 200%. A oferta tanich przelotów z Wrocławia do stolicy i na odwrót jest nadal aktualna. Co więcej, stała się solidną alternatywą dla przewozów serwowanych przez Polskiego Busa. Tanie loty z Wrocławia

proformat

Call Now Button