Stary Wrocław

Jak państwo zapewne doskonale wiedzą nasz Vanilla Hostel mieści się w zabytkowej, XIX wiecznej kamienicy. Kochamy nasze miasto. Dlatego zdecydowaliśmy się odremontować jeden z zabytków Wrocławia i udostępnić wszystkim chętnym. Żeby był wizytówką i jednocześnie świadectwem historii grodu nad Odrą.

Interesuje nas nie tylko historia naszej kamienicy ale całego Wrocławia. Bardzo ubolewamy nad tym jak mocno został on podczas ostatniej wojny zniszczony. Było to piękne, bogate miasto, pełne cudnej urody kamieniczek, domów towarowych, pałaców, budynków miejskich, rządowych i urzędowych, zabudowań sportowych, kulturalnych, edukacyjnych. Niezwykle ciekawe architektonicznie.

Chociaż nie mamy już i nigdy nie będziemy mieć okazji oglądać całej wspaniałości przedwojennego Breslau, które bezpowrotnie przepadło to ciągle możemy podziwiać jego pozostałości. Uważamy, że warto inwestować w zachowanie i renowacje tego co świadczy o ciągłości historycznej i tożsamości miejsca naszego zamieszkania.

Oczywiście nie mamy nic przeciwko nowo wznoszonym budynkom ale z żalem patrzymy na nowoczesne, szklane biurowce z betonu i stali, które z dnia na dzień wyrastają obok nas gdy tuż obok niszczeją budynki z duszą, historią i prawdziwym pięknem w sobie.

Każdy ma swój gust. Nas poruszają ceglane dzieła sztuki, wznoszone staraniem przedwojennych kupców jako wyraźny znak bogactwa, dostatku i pomyślności dawnych mieszkańców Breslau. Zdecydowanie bardziej niż nowe galerie handlowe. Choć i one są oczywiście potrzebne.

Dlatego z tym większą przyjemnością polecamy państwa lekturze (czy może raczej uwadze bo więcej tu patrzenia i zachwycania się niż czytania) artykuł Najstarsze fotografie Wrocławia. Miasto, jakiego nie znacie.

Warto przed rozpoczęciem tych pasjonujących kilku minut z Wrocławiem jakiego już nie ma zaopatrzyć się w wygodne siedzisko, kubek dobrej herbaty lub kawy a potem można się już śmiało zagłębiać w świat Breslau. Najstarsze zachowane fotografie przedwojennego miasta to prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników stolicy Dolnego Śląska.

A kiedy zachwyt nad tym co minęło wzrośnie w was niepomiernie to serdecznie zapraszamy do naszego hostelu. Tutaj stary Wrocław wciąż jest żywy i obecny. Odnowiona kamienica mieszcząca Vanilla Hostel pozwoli państwu namacalnie poczuć klimat XIX i początków XX wieku.

Przyjedź do Vanilla Hostel, spędź tu kilka nocy, poczuj stary Wrocław na własnej skórze. Serdecznie zapraszamy!

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *