fbpx

Październikowe atrakcje we Wrocławiu

Bez kategorii / 12 października 2023

Po jesiennym spacerze w parku lub całodziennym zwiedzaniu miasta, warto rozgrzać się w Sali kinowej lub na jednym z muzycznych wydarzeń. W najbliższym czasie tego typu atrakcji we Wrocławiu nie będzie brakować.

WEEKEND 13-15 PAŹDZIERNIKA

W weekend 13-15.10 Cinema City przygotowało seans wszystkich części historii o Harrym Potterze w sześciu salach Sizeer 4DX zapewniających mnóstwo magicznych efektów specjalnych.

Również w ten weekend we Wrocławiu organizowany będzie Eklektik Session. W tym roku na zaproszenie organizatora do miasta przyjadą artyści z różnych zakątków świata. Każdego dnia fani wspólnej improwizacji będą się mogli spotkać w centrum miasta.

Jeśli na weekend wybieracie się z dziećmi to warto odwiedzić Wrocławski Teatr Lalek, gdzie w niedzielę 15.10 odbywać się będą ZAKAMARKI warsztaty dla dzieci od 9-24 miesięcy i 24-36 miesięcy oraz bliskich im dorosłych. Organizatorzy tak opisują zajęcia: „Zakamarki” to przestrzeń działająca na wszystkie zmysły dzieci. To przestrzeń eks­perymentowania, dotykania, oglądania, słuchania, turlania, gry na instrumentach, zanurzania się, pociągania i przyciskania.

Mamy również dobrą wiadomość dla fanów sportu, gdyż w niedzielę 15.10 w Hali Orbita odbędzie się mecz 4. Kolejki Orlen Basekt Ligi, w którym zmierzą się gospodarze czyli WKS Śląsk Wrocław oraz King Szczecin. Mecz będzie dużym wydarzeniem, gdyż przeciw sobie staną wicemistrz i mistrz z ubiegłorocznych rozgrywek.

 

WEEKEND 20-22 PAŹDZIERNIKA

Kolejny weekend października zapowiada się również bardzo ciekawie. Fani sportu nie będą się nudzić również w ten weekend gdyż już w piątek 20 października Flow Climbing Space organizuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji ścianka wspinaczkowa zaprasza na świętowanie, w czasie którego będzie można wziąć udział w zawodach, a także obejrzeć niesamowite show, a wszystko to w akompaniamencie rezydenta wrocławskiego clubu Ciało- Trans Timmermans.

W kolejne dni, czyli w sobotę i niedzielę, odbywać się będą Crystal Cup 2023 na Torze Wyścigów Konnych na Partynicach. Organizatorzy zapraszają na dwa dni gonitw oraz szereg atrakcji przygotowanych z okazji Finału Święta Województwa Dolnośląskiego.

Jeśli przyjeżdżając do Wrocławia pragniecie poczuć dodatkowy jesienny vibe, warto odwiedzić wydarzenie: Dyniowe Szaleństwo na Bazarze Dawna Pralnia. Na jarmarku spotkamy ponad 30 znakomitych wystawców, którzy jak piszą organizatorzy: inspirują, wytwarzają cudności , edukują i karmią.
Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, podczas jarmarku odbywać się będą również warsztaty dla uczestników.
Niewątpliwą królową tego wydarzenia będzie dynia, którą będziemy mogli poznać na wiele równych sposobów: artystycznych, kulinarnych i dekoracyjnych.

Ogromnym sobotnim wydarzeniem będzie ostatni w tym sezonie pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Tegoroczna Noc pokazów odbędzie się 21 października o godz. 18.00 i 20.00. W dwóch identycznych turach zostaną zaprezentowane wszystkie pokazy specjalne wyświetlane w tym roku: Piękna i Bestia, Dzień dobry Marilyn, Cztery Żywioły, Mikro&Makro Kosmos i Katedra Demokracji. Ostatnie pokazy dzienne w tym sezonie odbędą się 22 października.

NOCLEG WE WROCŁAWIU 

Pragnąc wziąć udział chociaż w części atrakcji jakie będą się odbywać w mieście na pewno nie wystarczy przyjechać do Wrocławia na jeden dzień. Planując swój pobyt należy jak najszybciej zarezerwować nocleg, gdyż tegoroczny październik obfituje w ogrom wydarzeń, które ściągają do miasta tysiące turystów. Szukając taniego noclegu w centrum miasta warto zapoznać się z naszą ofertą atrakcyjnych cenowo pokoi.

Paulina

Call Now Button