Hostel na Świebodzkim

Miło nam poinformować naszych gości byłych, obecnych i przyszłych, że już wkrótce będą mogli spędzać swój czas we Wrocławiu, nocując w kolejnym obiekcie należącym do naszej sieci! Każdy wrocławianin kojarzy to miejsce, a przyjezdni powinni je koniecznie zobaczyć, bo to przykład pięknej, przedwojennej architektury. Mowa o słynnym Dworcu Świebodzkim. To właśnie przydworcowy budynek będzie mieścił kolejny hostel, po Vanilli, godny państwa uwagi.

Powstał w 1842 jako Breslau Freiburger Bahnhof. Do 1991 służył jako dworzec. Od tamtego czasu w świadomości wrocławian funkcjonuje jako targowisko, jedna ze scen Teatru Polskiego, a także miejsce rozrywki (liczne kluby). Budynek został zaprojektowany w stylu późnoklasycystycznym jako parterowa budowla. Na przełomie lat 70 XIX wieku przeszedł gruntowną przebudowę i uzyskał obecny wygląd (znacznie bardziej reprezentacyjny).

Zgodnie z polityką naszej firmy, pragniemy oddać do użytku miłych gości i chętnych spośród wrocławian, kolejny budynek z duszą i historią. Po uratowaniu zabytkowej XIX wiecznej kamienicy i przeznaczeniu jej na Hostel Vanilla podejmujemy się remontu wnętrz budynku dworca (najstarszy z zachowanych do dziś wraz z całą infrastrukturą dworzec Wrocławia!), tak by mogły one służyć za pokoje noclegowe wszystkim zainteresowanym. Remont rusza na dniach, o wszystkich postępach w nim będziemy na bieżąco informować. W niedługim czasie podamy nazwę nowego hostelu i bardziej konkretne terminy oddania do użytku, gotowych do zamieszkania pomieszczeń.

Do dyspozycji nowego hostelu będą trzy piętra. Jak dotychczas czyniliśmy, postaramy się przywrócić do świetności fragment historii pięknego Wrocławia. Wstępnie zakładamy powstanie około 30 pokoi. Wielkim atutem tego miejsca, prócz możliwości spędzenia nocy w pięknym budynku, będzie jego doskonałe położenie w ścisłym centrum grodu nad Odrą. Zamieszkałym tam gości od rynku dzieliło będzie 800 metrów, 1500 metrów od Dworca Głównego, a od Opery Wrocławskiej 250 m.

Jesteśmy znani z wysokiej jakości naszych usług, doskonałych cen, miłej i uczynnej obsługi, a także wnętrz o wysokim standardzie. Cieszymy się, że będziemy mogli oddać do państwa dyspozycji kolejny obiekt w samym centrum miasta. Ponownie w zabytkowym budynku. Jesteśmy pewni, że wszyscy nasi dotychczasowi goście z chęcią skorzystają z nowej oferty. Polecamy życzliwej uwadze naszego bloga i fanpejdża na facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich nowościach. Tymczasem, klasycznie, zapraszamy do odwiedzenia i noclegu w Vanilla Hostel Wrocław.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *