Coraz cieplej!

Zimny maj

 

Uf. Wreszcie. Musimy przyznać, że byliśmy już poważnie zmęczeni temperaturami, którymi raczył nas maj. Chociaż zima nie była szczególnie dokuczliwa, to wiosna jest średnio wiosenna. Nie liczyliśmy na 30 stopni, ale 20 byłoby dla nas satysfakcjonujące. Niebo zasnuwały chmury, słońce zamiast przyjemnie nas dogrzewać chowało się za nimi. Było ponuro, zimno i nieco depresyjnie. Na szczęście synoptycy zapewniają nas, że już wkrótce ten straszny czas dobiegnie końca. Będzie coraz cieplej. Wraz z pierwszym tygodniem czerwca nadejść mają upały. Nie wiemy czy to prezent matki natury na dzień dziecka czy nie, ale sami czujemy się jak dzieci. Wreszcie! Wreszcie będzie można ubrać krótkie spodnie i podkoszulek, zrzucić z siebie balast zbędnych kilogramów w postaci bluz, swetrów czy płaszczy. Cieszyć się tą porą roku. Lepiej późno niż wcale.

Zmiana pogody

Dzisiaj (czyli w piątek), w sobotę i niedzielę będzie stosunkowo ciepło, choć nie upalnie. Rtęć w termometrach dobije do 21 stopni Celsjusza. Niebo ma się rozjaśnić, słońce ma dogrzewać. Jeśli pojawią się jakieś opady, to będzie to ciepły letni deszcz i popada tylko w sobotę. Termometry ruszą do góry w poniedziałek. Najmniej mają wskazywać 26 stopni, ale górny pułap, to nawet 31 kresek – nie oziębi się przynajmniej do końca tygodnia.

A może wypoczynek?

 

Taka pogoda zachęca do wyjazdów, krótszych, ale i dłuższych. Będzie nam bardzo miło ugościć państwa zarówno w przypadku tych pierwszych jak i drugich. Przy wysokich temperaturach najlepiej zwiedza się pieszo, do czego gorąco zachęcamy. Naszym wielkim atutem jest to, że hostel, w którym się mieścimy znajduje się w samym centrum Wrocławia. Rynek to 10 minut piechotą, ZOO i Hala Ludowa niewiele dalej. Wszystko co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska jest blisko nas. Posiadamy szereg świeżo wyremontowanych pokojów w zabytkowej, XIX wiecznej kamienicy, której uratowania i remontu podjęliśmy się z miłości do tego miasta. Wszystkie wyposażone są w łazienki, telewizję satelitarną, bezprzewodowy internet i niezwykle wygodne łóżka ;)

Tani, dobry, Vanilla

 

Jeśli ktokolwiek szuka dobrego i taniego noclegu we Wrocławiu, to obowiązkowo musi skierować swoje kroki do Vanilla Hostel Wrocław. Nie znajdziesz lepszej oferty niż nasza. Przekonaj się sam. Poleca nas wielu zadowolonych gości na facebooku i w licznych serwisach turystycznych. Nasza oferta na pewno Cię nie zawiedzie. Weekend spędzony z nami zaliczysz do udanych i na długo zagości on w Twojej pamięci!

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *