Boże Ciało we Wrocławiu

Nieco ponad tydzień został do długiego weekendu majowego. W naszym hostelu zainteresowanie wolnymi pokojami, w tym terminie, było tak wielkie, że już dawno brakło wolnych miejsc.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych gości, już teraz przypominamy, że za 43 dni szykuje się kolejny długi weekend. W tym roku nawet dłuższy niż majówka. W pierwszy czwartek czerwca (04.06.2015) wypada bowiem Boże Ciało, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Wiele ludzi skorzysta z dobrodziejstw ciepłych czerwcowych dni i do wolnego czwartku dobierze wolny piątek, by wraz z weekendem zrobić sobie krótki urlop.

Spodziewamy się, że wielu polaków zapragnie spędzić ten czas w jednym z najpiękniejszych, najstarszych i najciekawszych polskich miast, którym bez cienia wątpliwości jest Wrocław. I gorąco do tego zachęcamy.

Nadchodzące wraz z czerwcem lato, zmienia oblicze stolicy Dolnego Śląska. Urokliwe i tak miasto przybiera licznych barw. Pełne parków, zielonych skwerów, kwiatów i malowniczych ogrodów. Jedyny taki w kraju Ostrów Tumski rozkwita, biskupie ogrody urzekają feerią barw. Park Szczytnicki, wraz z Ogrodem Japońskim, stanowią idealne miejsca na spokojne spacery, w grzejącym przyjemnie słońcu (przed którym można się skryć w cieniu ogromnych drzew, gdy pocznie dokuczać). Słynnego Ogrodu Botanicznego reklamować chyba nie trzeba, ale warto wspomnieć, że nie odwiedzenie go gdy kwitnie to prawie zbrodnia.

Wrocław w czerwcu to jednak nie tylko piękno przyrody, licznych bulwarów nad Odrą otoczonych schludnie utrzymaną zielenią i niezwykle przyjemnych wysp odpoczynku od letniego skwaru. Wrocław to miasto, które żyje. Swoimi mieszkańcami, swoimi knajpkami, atrakcjami turystycznymi jak liczne muzea, wystawy, przeglądy, festiwale. Dla łaknących sztuki wysokiej stoją otwarte podwoje Opery Wrocławskiej (warto skorzystać bo wraz z końcem czerwca Opera ma sezonową przerwę, aż do września!), Filharmonii Wrocławskiej, Teatru Muzycznego Capitol, który przeprowadził się niedawno do swojej nowej siedziby, Teatru Polskiego i wielu innych przybytków, gdzie mieszkają muzy.

Jeśli jesteś człowiekiem, którego operowe śpiewy przyprawiają o ból głowy, a odpoczywasz przy klubowej muzyce to wybierając Wrocław – wybrałeś dobrze. Miasto nad Odrą jest prawdziwym zagłębiem klubowym. Przekrój jest tak szeroki, że wybierać możesz nie tylko pod względem ulubionych brzmień, ale także wystroju, cen, tematyki czy lokalizacji. Oczywiście większość jest usytuowana w centrum. Jeśli już o centrum mowa to warto pamiętać, że nasz Vanilla Hostel Wrocław od centrum oddalony jest o… 10 minut spacerem. Niezbyt szybkim. Nie musisz się więc martwić o zamawianie taksówki czy tarabanić przez miasto nocną komunikacją miejską. To nie tylko zaoszczędzony czas, ale i pieniądze. Te ostatnie wydasz na co chcesz, bo nasz hostel na pewno nie nadwyręży Twojego portfela. Przystępne ceny to nasza marka, z której znani jesteśmy w całym mieście. Inne to doskonała obsługa i piękne wnętrza. Dopiero co wyremontowane pokoje z łazienkami, w wysokim standardzie, z bezprzewodowym internetem i łazienkami w pokojach. Wielu z naszych gości, patrząc na nasz standard, dziwi się, że jesteśmy hostelem a nie hotelem. Mieścimy się w zabytkowej, XIX wiecznej kamienicy, którą własnym staraniem uratowaliśmy od zagłady. Wyremontowaliśmy ją i przeznaczyliśmy na hostel, by mogła służyć kolejnym pokoleniom wrocławian i odwiedzających Wrocław turystów. Stanowi część historii naszego miasta i promuje je wśród licznie odwiedzających nas turystów.

Z pewnością żaden z gości, który postanowi spędzić z nami długi weekend czerwcowy nie będzie rozczarowany. Gorąco zachęcamy do wydłużenia sobie tego czasu przez wzięcie dni wolnych nie tylko w piątek, ale i w środę. Wrocław jest na tyle ciekawym miejscem, że im więcej dni na odwiedzenie wszystkich jego atrakcji tym lepiej. Sam ogród zoologiczny z nowo otwartym afrykarium to wyprawa na cały dzień. Przyjedź, zobacz, wypocznij. Vanilla Hostel zaprasza na Boże Ciało we Wrocławiu.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *