Parki Wrocławia

Park Juliusza Słowackiego

Najbliżej naszego hostelu znajduje się Park Juliusza Słowackiego mieszczący się pomiędzy aleją Juliusza Słowackiego, a rzeką Odrą. W parku można posiedzieć na ławeczkach lub na trawie. Pomiędzy parkowymi uliczkami dojść można do Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego, Przystani Wodnej i Akademii Sztuk Pięknych. Do naszego Vanilla Hostel dojść można przejściem podziemnych od ulicy Dobrzyńskiej – jest to ok 200 metrów w linii prostej.

Park Wschodni

Kolejnym blisko położonym parkiem jest Park Wschodni przy ul. Krakowskiej. Bardzo ładny i klimatyczny, całość parku zwiedzać można w dorzeczu Oławy, pomiędzy rzeką Oławą, a jej dolnym kanałem Dolna Oława.

Park Szczytnicki

Najbardziej popularny i najbardziej znany park we Wrocławiu to Park Szczytnicki, w pobliżu Hala Stulecia, ZOO Wrocław, Park Japoński i wiele innych atrakcji w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. Z Vanilla Hostel Wrocław bardzo łatwy dojazd, z ul. Krasińskiego należy wsiąść w autobus 146 lub 145 i dojeżdża się na miejsce. Można również udać się na tramwaj 2, 4, 9, 10, 17 i 33 przy pl. Dominikańskim. Inne parki wrocławia nie mogą się z nim równać!

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *