Industrial Festival

Trzynasta edycja Wrocław Industrial Festival, który należy do najbardziej unikalnych w swojej formule wydarzeń zarówno w Polsce, jak i na świecie. Mierzy się z mrokiem kultury industrialnej, będąc jednocześnie propozycją różnorodną programowo oraz od lat ważną platformą spotkań fanów tej estetyki, jej badaczy i animatorów.

Festiwal prezentuje całe bogactwo przemysłowej i post-przemysłowej muzyki w wielu odsłonach: usłyszymy tu ambient, neofolk, cold wave, post-punka, noise i awangardę, jak również trudne do zaklasyfikowania gatunki współczesnej elektroniki, eksperymenty dźwiękowe i klasyczne industrialne brzmienia.

Bogaty line-up Festiwalu stanowi mieszankę aktualnych trendów w szeroko rozumianej muzyce industrialnej, będzie zatem dobrą okazją do nowych poszukiwań i odkryć dla wszystkich tych, których wrażliwość muzyczną kształci miasto i jego gigantyczny, pulsujący organizm. W tym roku poza gotyckimi przestrzeniami przy Purkyniego 1, gdzie tradycyjnie już gości Festiwal, koncerty usłyszymy również w Eterze i Liverpoolu, ponadto w ramach działań dodatkowych odbędą się pokazy ważnych dla kultury industrialnej filmów w salach Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

PROGRAM DNIA: 6.11.2014, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *