Wrocław

Zwiedzaj z nami Wrocław

 

autor: Aleksandra Skalska; współautorzy: Julia Szewczyk, Kamil Nicieja

 

 

Rynek
Ratusz – Rynek, Wrocław

Do Wrocławskiego Rynku dojść można z naszego hotelu na piechotę w ok 5-10 min, dojechać tramwajem 1 lub 2 przystanki albo autem, czego nie polecamy, parkingi są płatne, a w naszym hostelu zostawią Państwo samochód za darmo. W Rynku mieszczą się Ratusz – siedziba Prezydenta Miasta oraz Sukiennice – siedziba władz miejskich. Dookoła starówki znaleźć można wiele restauracji, pubów, kawiarni i klubów.

 

UWr.
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski został wybudowany w 1702 wieku, ufundował go cesarz austriacki Leopold I. Gmach usytuowany jest nad brzegiem Odry, gdzie podczas nocnych eskapad można podziwiać w wodzie jego iluminację. Barokowy budynek niedawno został odnowiony. W środku koniecznie trzeba zwiedzić Aulę Leopoldina, najstarszą i najpiękniejszą aulę w mieście.

 

Panorama Raclawicka
Panorama Raclawicka

Panorama Racławicka przedstawia obraz Bitwa pod Racławicami namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka w latach 1893–1894. Budynek w kształcie rotundy odwiedza codziennie tysiące osób. Z naszego wrocław hostel do panoramy jest zaledwie 4 min na piechotę. Panoramę Racławicką otacza mały park Juliusza Słowackiego, gdzie warto posiedzieć i odpocząć od miejskiego zgiełku.