Albergue

Este albergue cuenta 32 pokoje w 13 apartamentach z ok. 150 camas. Cada habitación Vanilla Hostel cuentan con baño privado con ducha, dostęp do telewizji kablowej, Acceso inalámbrico a Internet gratuito (Wi-Fi). Za budynkiem mieści się hostelowy parking na 22 stanowiska – Ofrecemos aparcamiento gratuito para todos nuestros huéspedes.

Standard Vanilla Hostel también se comparten cocinas de casas de playa, posibilidad de alquilar (sin cargo adicional) Secadores de pelo y planchas, Té Orden y café. Tuż obok budynku na terenie szkoły położony jest plac zabaw dla dzieci, 2 de ping – ponga, baloncesto, campo de fútbol con césped artificial (Orlik populares) y otros tales objetos. Todos ellos están disponibles para nuestros clientes sin costo. Jest to idealne rozwiązanie dla tych spośród Państwa, que vienen a nuestras instalaciones, junto con sus hijos para una escapada de fin de semana en Wroclaw.

Opis Hostelu

Kamienica, w której mieści się Vanilla Hostel, znajduje się w samym centrum Wrocławia, ok. 500 m od Starego Miasta i ok. 1 km od placu Grunwaldzkiego. Otaczają ją budynki Akademii Sztuk Pięknych, zabytkowego kościoła z XIII w pod wezwaniem św. Maurycego, przychodni zdrowia oraz pobliskiej szkoły. Dodatkowym atutem prócz bardzo dobrego położenia naszego obiektu jest także jego doskonałe skomunikowanie z całym Wrocławiem i okolicami. Tuż obok znajduje się węzeł drogowy Warszawa – Autostrada A4 – Kudowa Zdrój oraz droga na Oławę. W pobliżu znaleźć można także liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, węzeł przesiadkowy na placu Dominikańskim i dworzec kolejowy. Komunikacją miejską spod naszego hostelu dojechać można praktycznie w każde miejsce Wrocławia. Jeśli ktoś miałby ochotę skorzystać z dobrodziejstw największej wrocławskiej rzeki czyli Odry to jej bezpośrednie położenie jak najbardziej to umożliwia. Wystarczy skierować swoje kroki w stronę placu grunwaldzkiego by dotrzeć do pobliskiej przystani i wypożyczyć kajak, motorówkę albo rower wodny. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że inne wrocławskiego hostele nie są tego w stanie państwu zaproponować.

Como, że nie samą dobrą komunikacją i doskonałym położeniem żyje człowiek warto wspomnieć, że te elementy pozwalają cieszyć się innym dobrodziejstwem stolicy Dolnego Śląska jakim są liczne zabytki Wrocławia. Vanilla Hostel znajduje się bardzo bisko nie tylko słynnego wrocławskiego Rynku ale także nie mniej znanego Ostrowa Tumskiego. Miejsce to stanowi najstarszą część grodu nad Odrą. Mieści średniowieczną archikatedrę, kościół św. Giles (najstarsza budowla na Ostrowie z lat 20 XIII w.), gotyckie i neogotyckie kościoły św. Krzyża i Najświętszej Maryi Panny na Piasku, zbiory Śląskie Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego w dawnym klasztorze Norbertanów, pałac arcybiskupi, inne liczne budynki z metryką sięgającą czasów piastowskich, pomniki, doskonale utrzymane ogrody z widokiem na Odrę, restauracje i kawiarnie. To piękne, historyczne miejsce jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Wrocławia. Spacerem z naszego hostelu można do niego dotrzeć w 15 minutos (mijając po drodze Halę Targową będącą pierwszym na świecie budynkiem z żelbetonu, Panoramę Racławicką stanowiące jedyne takie muzeum w Polsce czy Muzeum Narodowe z zawsze ciekawymi wystawami mieszczące się w urokliwym, przedwojennym budynku porośniętym bluszczem). Jednym słowem: do wszystkich wartych zobaczenia miejsca w centrum Wrocławia mogą państwo udać się z naszego hostelu spokojnym, wolnym krokiem i dotrzeć tam w na prawdę krótkim czasie.

Jesteśmy pewni, że oferowane przez nas usługi są na najwyższym poziomie. Ciężko będzie znaleźć inne miejsce, które ugości państwa w takiej cenie, z takim komfortem, zapewni tak dogodne położenie i doskonałą infrastrukturę. Dlatego rezerwuj swój pobyt już dziś. Twoja zadowolenie jest dla nas największą satysfakcją. Vanilla Hostel Wrocław znaczy tyle co udany pobyt.

Dojazd a Vanilli

Vanilla Hostel mieści się przy ul. Traugutt 35 Wroclaw. Gościom przyjeżdżającym do Wrocławia pociągiem polecamy wysiąść na Dworcu Głównym i wsiąść do tramwajów 0, 3 o 5, autobusów 145, 146 albo 149. Wysiąść można praktycznie na dowolnym przystanku w centrum czyli albo pod Galerią Dominikańską gdzie znajduje się wzmiankowany wyżej węzeł przesiadkowy albo pod pocztą główną, albo na placu Wróblewskiego. Z wszystkich tych lokalizacji do hostelu jest kilkadziesiąt metrów. Jeśli jednak nie są państwo szczególnie wymęczeni podróżą i nie posiadają nadzwyczaj ciężkich bagaży polecamy spacer. Odległość nie jest większa niż 1000 metrów więc tego typu przechadzka nie powinna zająć więcej niż 10 hacer 15 minutos. Analogiczna sytuacja jest z dworcem PKS. Znajduje się on tuż za Dworcem Głównym PKP więc wszystkie powyżej opisane sposoby dostania się do naszego hostelu są adekwatne także w przypadku podróży do Wrocławia autobusem. Również podjechanie taksówką nie powinno nadszarpnąć państwa portfeli. Ze względu na bliską odległość koszt przejazdu taryfą nie powinien być większy niż 10 zł.

Ciągle się zmieniamy

Dogodne położenie naszego hostelu to jednak nie wszystko. Jego wielkim atutem jest także to, że budynek go mieszczący jest klimatyczną, XIX wieczną, poniemiecką kamienicą. Stanowi ona zabytek prawem chroniony i wpisany na listę zabytków przez miejskiego konserwatora. Nasza miłość do Wrocławia spowodowała, że postanowiliśmy ją uratować przed wyburzeniem, wyremontować (przywracając dawny blask!) i udostępnić gościom, którzy chcą poczuć historię Wrocławia na własnej skórze, spędzając kilka nocy w historycznych murach pamiętających niemieckie czasy grodu nad Odrą. Do wykończenia pozostało nam kilka apartamentów i renowacja elewacji. Po zakończeniu tych prac kamienica Vanilla Hostel mimo ponad 100 lat historii będzie wyglądała jakby dopiero co została oddana do państwa użytku. Koniec prac renowacyjno – remontowych prowadzonych oczywiście we współpracy z wojewódzkim konserwatorem zabytków planujemy na marzec 2016 años. Nie musimy dodawać, że każda złotówka, którą zostawią państwo w naszej kasie przyczyni się do uratowania architektonicznego zabytku dawnego Wrocławia. Dlatego raz jeszcze zapraszamy. Wypocznij w komfortowych warunkach, zwiedź 1000 letnie miasto i przy okazji, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, przyłóż się do uratowania zabytkowego budynku. Vanilla Hostel. Jesteś tu mile widziany.

Opiniones Izquierda

La opinión de la mayoría se puede encontrar en nuestro perfil de Google https://plus.google.com/115226663870079310247/about oraz facebook hTTP://www.facebook.com/VanillaHostel

Varios estudios mencionados en nuestro portátil en la recepción Vanilla Hostel Wroclaw:

Carolina, Un turista de Cracovia:
Al principio pensé que, Encontré que mal, exterior del edificio se ve muy descuidada, recepcja ale, habitación y el baño cumplió con mis expectativas, Le recomiendo a todos mis amigos para ir a Wroclaw y albergue Vanilla.
Peter, Skanska Empleado
Nuestro personal de este lugar de una manera muy simple para llegar a la construcción de Szczytnicka y en. Dominicana. Todos los otros albergues Wroclaw no nos podían ofrecer tales condiciones por el precio, Lo recomiendo Vanilla Hostel!

Nuestro equipo

Sławomir Łutczak, Gerente

Patrycja Piątek, Recepcja
Mariusz, Recepcja
Olga, Limpieza

 

*Informamos, iż parking przy budynku znajduje się na naszej działce, jest bezpłatny, monitorowany, ale nie jest strzeżony. Za pozostawiane pojazdy nie odpowiadamy.