Weekend we Wrocławiu

Jak co weekend odwiedza nas sporo gości spoza Wrocławia. Przygotowaliśmy dla nich przewodnik po najciekawszych, naszym zdaniem, atrakcjach miasta, z których mogą skorzystać w trakcie tego dwudniowego wypoczynku.

1. Wieża widokowa katedry wrocławskiej

Ostrów Tumski to jedna z najstarszych, zachowanych w dobrym stanie, części Wrocławia. I na dodatek najpiękniejszych. Obowiązkowy punkt każdej wycieczki. A jeśli już na Ostrowie jesteśmy, zwiedziliśmy kościół na Piasku, kościół św. Krzyża, ogrody biskupie, kościół św. Idziego (najstarszy budynek miasta!) i wszystkie pozostałe niezliczone atrakcje, to nie pozostaje nic innego jak udać się do katedry. Po gruntownym zapoznaniu się z jej zabytkami skierujmy swoje kroki na jedną z wież. Tam (za drobną opłatą) wsiądziemy do windy, która wyniesie nas na sam szczyt wieży. Skorzystajmy z tego dobrodziejstwa. Na inne punkty widokowe naszego miasta (wieże św. Marii Magdaleny i św. Elżbiety) trzeba się wspinać o własnych siłach. Naszym skromnym zdaniem widok rozpościerający się ze szczytu wrocławskiej archikatedry zapiera dech w piersiach. Stolica Dolnego Śląska z tej wysokości na prawdę robi wrażenie. Możemy podziwiać jej wielkość, zróżnicowanie architektoniczne, ale i piękne położenie. W dole widać rzeki i liczne zielenie, a na horyzoncie masyw Ślęży. Wrocław to piękne miejsce do życia. I do zwiedzania także.

2. Majówka z Bachem

Jakiś czas temu pisaliśmy o Pasji Bacha, co roku granej w Filharmonii Wrocławskiej. Wszyscy, którzy skorzystali wtedy z naszego zaproszenia, a także wszyscy, którym nie było to dane na pewno zainteresuj się, iż rozpoczyna się dzisiaj XXIV festiwal Maj z Muzyką Dawną. Aż do końca miesiąca, do 31 maja, regularnie będą się odbywały koncerty z repertuarem tego wybitnego muzyka. Lipski kompozytor jest jednym z najważniejszych twórców wszystkich czasów. Jego dorobku nie da się nie docenić bo zmienił on oblicze muzyki. Bach był, jest i będzie grany dopóty, dopóki ludzkość będzie warta swego miana. Ten geniusz organów odcisnął wieczne piętno na muzyce, a ona wdzięcznie mu się odwzajemnia kolejnymi pokoleniami zakochanych w twórczości Niemca. 15 maja, w pięknej sali Oratorium Marianum, w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, koncert da Akademicka Orkiestra Barokowa. Zaczyna się on o 19 i bez wątpienia będzie prawdziwą ucztą dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej. Radosną nowiną dla chętnych jest fakt, iż zarówno dzisiejszy koncert jak i wszystkie pozostałe zaczynającego się dziś festiwalu, są zupełnie darmowe. Wstęp wolny dla każdego chcącego obcować z nieprzemijającym pięknem.

3. Mikromusic w Światowidzie

Jeśli znalazłby się ktoś, kto nie interesuje się Bachem (choć ciężko nam w to uwierzyć), to również w dniu dzisiejszym koncertować będzie Mikromusic. Choć zespół jest rodem z Wrocławia, odniósł ogólnopolski sukces i koncertuje po całym kraju, więc warto korzystać z każdej okazji, gdy zjawia się na swoim domowym podwórku. Alternatywne brzmienia połączone z genialnym wokalem świetnej Natalii Grosiak to gwarancja udanego wieczoru. Dodatkowo Mikromusic wystąpi w nietypowej oprawie bo akustycznie, w okrojonym składzie. Koncert zaczyna się o 19 w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” na ul. Sempołowskiej 54A. Bilet to koszt 10 zł.

Wymieniliśmy tylko trzy z licznych atrakcji Wrocławia. Jest ich wiele, wiele więcej. Warto zarezerwować sobie dla nich nocleg w Vanilla Hostel Wrocław. Tanie spanie, doskonałe warunki, bliskość centrum. Wszystko to stanowi o dobrym wyborze jakim jest nasz hostel. Zapraszamy!

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *