Planszówki na świeżym powietrzu

Moc atrakcji na wakacje

Wrocław sam w sobie jest już miastem wystarczająco ciekawym i godnym polecenia wszystkim osobom, które chcą wybrać się w podróż i pozwiedzać nieznane im dotąd zakątki naszego kraju. To jednak nie wszystko. Prócz swojej architektury, historii i nietypowego studenckiego, pełnego energii klimatu, miasto oferuje turystom całą masę atrakcji. Także w okresie wakacyjnym.

Ciekawą alternatywą dla korzystania z nowoczesnych technologii i nieustannego grania na komórkach mogą być zapomniane już nieco gry planszowe. Wracają one jednak ostatnio w sposób bardzo widoczny do łask. To obserwowany na całym świecie, stale rosnący w siłę „antytrend”, z którym żyć w zgodzie postanowiło Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy ze Stowarzyszeniem Druga Runda – organizatorzy trzeciej edycji Wyspy Gier we Wrocławiu.

Rozgrywki w każdą niedzielę

Do końca sierpnia po niedzielnej mszy, obiedzie lub wizycie w hipermarkecie odwiedzić można Wyspę Słodową i zagrać w jedną z ponad setki nowoczesnych gier planszowych. Większość z nich to pozycje stałe – obecne podczas za każdym razem. Wśród nich nie brakuje hitów takich jak “Carcassonne” czy “Pan tu nie stał”.  Poznać można również i te mniej znane pozycje – o tajemniczo brzmiących tytułach – “Fasolki”, “Mniam mniam”, “Łap psiaka” czy “Pędzące żółwie”;)

Co 7 dni następuje jednak zmiana. Do puli gier stałych dorzucane są określone gry – karciane, logiczne czy familijne. Według organizatorów wszystkie planszówki przygotowane na te wydarzenia charakteryzują się jedną podstawową cechą wspólną – doskonale potrafią zabić nudę i dać wiele godzin wspaniałej zabawy.

Proste zasady gry

Spotkania odbywają się regularnie – co tydzień o godz. 13 na Wyspie Słodowej. Wypożyczać gry można zawsze do godziny 19 – zupełnie za darmo. Wystarczy wtedy tylko okazać dowód osobisty. Profesjonalna i przyjazna obsługa z chęcią zawsze służy pomocą przy tłumaczeniu zasad i przekazywaniu najróżniejszych porad na temat gier planszowych.

To znakomita okazja do skosztowania uroków gry w planszówki na świeżym powietrzu i podtrzymania tej sławnej niegdyś tradycji. Cieszą nas tego typu atrakcje serwowane przez nasze miasto. Tym bardziej, że na Wyspę Słodową z Vanilla Hostel można dotrzeć spacerkiem w niespełna dwa kwadranse!

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *