Piątek 13 w słonecznym Wrocławiu

Na przekór przesądnym ludziom wierzącym, że 13 dzień miesiąca wypadający w piątek wróży rozliczne nieszczęścia pogoda we Wrocławiu wyjątkowo dzisiaj dopisała. Od rana świeci piękne słońce, temperatura jak na środek lutego wyjątkowo wysoka. Wszystko to zachęca do odwiedzin stolicy Dolnego Śląska i zwiedzania jej. Długie zimowe spacery w takiej aurze jak najbardziej wskazane. Większość zabytków czeka by je odwiedzić, parki zachęcają do tego by spędzić w nich przed lub popołudnie.

Warto przespacerować się np. na Ostrów Tumski by zobaczyć najstarszy zachowany budynek Wrocławia czyli kościół św. Idziego.

idzi

Innym miejscem wartym zobaczenia jest oczywiście słynny wrocławski rynek. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Wrocławia.

rynek

Jednym z naszych ulubionych miejsc do spacerów jest Park Szczytnicki z wszystkimi jego atrakcjami. Czyli Pergolą, na której wieczorami odbywają się pokazy fontanny multimedialnej, ogrodem japońskim no i oczywiście samym parkiem. Jednym z największym we Wrocławiu.

Wrocławska Fontanna Multimedialna

SONY DSC

PergolaWroclaw

DCF 1.0

Oczywiście Wrocław ofiaruje znacznie więcej. Zachęcamy do odwiedzin, noclegu w naszym hostelu, którego położenia w samym centrum czyni go doskonałym miejscem do wypadów na miasto i zwiedzania stolicy Dolnego Śląska. Oferta turystyczna, kulturalna i rozrywkowa Wrocławia na pewno państwa nie rozczaruje.Nawet w piątek 13. Ale i w pozostałe dni roku.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *