Parki trampolin we Wrocławiu

Od przybytku głowa nie boli

Do tej pory nie mieliśmy we Wrocławiu żadnego parku trampolin. Teraz w ciągu tygodnia otwierają się aż dwa. Wbrew pozorom nie jest to rozrywka wyłącznie dla dzieci, ani banalna zabawa, która nie wymaga żadnej wprawy. Oczywiście parki trampolin będą oferować przestrzenie zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych „skoczków” więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszy z obiektów ruszył w minioną sobotę. Znajduje się przy ulicy Szybowcowej 31 i nosi nazwę Jump Hall. Koszt godzinnej zabawy wynosi 26 zł o ile dokonamy wcześniejszej rezerwacji przez internet. Dwa złote więcej zapłacimy jeśli bilet kupimy na miejscu. Drugi z parków trampolinowych o wdzięcznej nazwie Go Jump wystartuje w najbliższy weekend przy ulicy Długosza 59. Jest niewiele droższy od swojego starszego o tydzień odpowiednika. Godzina zabawy rezerwowana przez internet wyniesie nas 29 zł. Bez niej w kasach obiektu będziemy musieli uiścić 33 zł.

Dla każdego coś miłego

Bawić się w dwóch nowych parkach mogą wszyscy, którzy ukończyli 3 lata. Górnej granicy wiekowej nie ma. Do dyspozycji wszystkich klientów zostają oddane profesjonalne trampoliny, które zdecydowanie różnią się od tych amatorskich, które wstawiamy do naszych ogrodów żeby dzieci się nie nudziły przed ekranami swoich komputerów. Wystarczy krótkie przygotowanie, a potem możemy rozpocząć zabawę, która – dodajmy od razu – jest przednia. Na miejscu dostaniemy antypoślizgowe skarpetki z wypustkami (możemy także przybyć ze swoimi). To najważniejszy element „garderoby” bo właśnie poślizgnięcia są najczęstszymi przyczynami różnego rodzaju kontuzji ludzi bawiących się na trampolinach. Oczywiście ważna jest także reszta ubioru. Zdecydowanie polecamy ubiór tzw. sportowy. Luźniejsze spodnie i koszulka, dresy jak najbardziej mile widziane. Rozumiemy, że niektórzy – zwłaszcza Panie – chcą zawsze pięknie wyglądać, ale spódniczki, biżuteria, obcisłe jeansy czy inne „eleganckie umundurowanie” nie sprawdzą się w warunkach tej zabawy jaką jest skakanie na trampolinie. Jest ona bardzo dynamiczna i „szybka”. Panie z długimi włosami powinny je związać lub upiąć.

Praktyka czyni mistrza

Na krótkie przygotowanie o którym wspominaliśmy składa się rozmowa z doświadczonym instruktorem. Pokaże on nam jak właściwie rozgrzać dłonie, ramiona i kark. Nogi rozgrzeją się samoistnie w trakcie zabawy. Na samym początku powinniśmy opanować wybijanie w górę. Salta w tył i przód wymagają już pewnych umiejętności, chociaż nabywa się ich na prawdę prędko. Lekkie zawroty głowy czy uczucie zmęczenia kolan są naturalne u początkujących. Co ciekawe skoki obciążają nasze stawy zdecydowanie mniej niż popularny jogging. Jedyne czego musimy się wyzbyć to naturalnego odruchu podkładania rąk pod opadające na trampolinę ciało. Zdecydowanie lepiej jest się wtedy obrócić bokiem i odbić od niej barkiem. Co bardziej odważni prędko udadzą się na większe trampoliny żeby próbować nieco trudniejszych układów akrobatycznych. Ale większość ludzi odczuwa z początku pewnego rodzaju niepewność (nazywanie tego lękiem byłoby przesadą). Zachowując wszystkie pouczenia trenerów z pewnością nie zrobimy sobie żadnej krzywdy, a jedyne co będziemy wspominać to wyśmienita zabawa.

Polecamy!

Do dyspozycji gości są aż pięćdziesiąt cztery trampoliny, rozmieszczone w sześciu strefach. Od tych dla początkujących, które dają najmniejsze wybicie, możemy przejść na zaawansowane gdzie odbijemy się nie tylko od ziemi ale i od ścian, zrobimy wsad piłką od kosza czy wskoczymy do basenu z gąbkami. Trenerzy poprowadzą nas przez wszystkie stopnie zaawansowania. Jest także specjalna strefa wyposażona w trampoliny sportowe. Takich używają np. olimpijczycy. Dają bardzo mocne wybicie, nawet pod sam sufit. Dostęp dla nich zarezerwowany jest jedynie dla użytkowników, którzy nie są nowicjuszami. Właściciele planują zorganizować w przyszłości różnego rodzaju zajęcia grupowe. Według nas skakanie na trampolinie może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jeśli w waszych miejscowościach brak tego typu miejsc, to zapraszamy do Wrocławia. Vanilla Hostel Wrocław chętnie ugości wszystkich pragnących nieco „pofruwać”. W ciągu dnia poskaczcie, wieczorem pozwiedzajcie, a noc spędźcie w naszych przytulnych wnętrzach. Zapraszamy!

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *